10 דרכים לתיקון מיתוסי הצבע השגויים בבית שלכם

כתבה באדיבות  אתר freshomeאתם בטוחים ששמעתם את כל ה"חוקים" שקשורים לבחירת הצבעים לחללי הבית שלכם. בין אם מדובר בכלל: "אל תשתמש בצמדי צבעים יותר מדי, או שהחדר שלך יקבל מראה קר" או "אל תשתמש בצבע בז' לחדר שלך אחרת הוא ייצא משעמם". 


יש דרכים לתקן גם את המיתוסים האלו. 

מאת: | צילום: |


אם אתם מנסים לבחור את פלטת הצבעים הנכונה עבור עיצוב הפנים של החדרים שלכם, ואתם מרגישים שאתם שוברים את כל החוקים - לפניכם 10 דרכים לתיקון המיתוסים האלו, אחת ולתמיד. 


בין אם החוקים האלו נכונים ובין אם לאו, כול עיצוב פנים יכול לשבור את חוקי העיצוב. נכון? מיתוס 1: אתם צריכים לצבוע את התקרה בלבן כדי שהחדר ייראה גבוה יותר


אמנם המיתוס נכון, משום שלבן מחזיר אור טוב יותר מכול צבע אחר בספקטרום הצבעים, אבל זה לא אומר שחייבים להשתמש רק בצבע לבן על התקרה. הוספת צבע לתקרה יכולה למשוך את העין כלפי מעלה ולגרום לחדר להרגיש ולהיראות גדול יותר. ואם יש לכם תקרה שמורכבת מקורות עץ, או תקרת חבית מקומרת, או כל תקרה מעניינת אחרת – הוספת צבע ל"קיר ה:5" יכולה ליצור מראה מדהים. 


מיתוס 2: חדרים שצבועים רק בצבעים כהים הם חדרים מדכאים


זכרו את זה
– כללי צבע רבים מבוססים על תאורה ועל כמות האור הטבעי שנמצאת בחלל ספציפי. צבעים כהים בחדרים קטנים עם אור טבעי קטן יכולים לגרום ל"אפקט המערה". אבל אפשר לשקול שימוש בצבעים כהים בחדרים עם הרבה חלונות. לחדרים כהים כדאי להכניס צבעים בהירים יותר באמצעות הרהיטים שנמצאים בחדר, החיפוי של הרצפה וכדומה – כך נוצר איזון בין הצבעים הכהים לבין האור הטבעי. מיתוס 3: שימוש בצבעי פסטל יהפוך את החדר שלכם לנשי יותר


מימים ימימה צבעים בהירים נחשבו לצבעים "נשיים" יותר ואילו צבעים כהים נחשבו ל"גבריים". אך זה לא אומר שאי-אפשר להשתמש בצבעי פסטל בגוונים כהים כדי ליצור מרחב נהדר. נגיעות של צבעי פסטל בהירים על מספר רהיטים, או על אחד הדלפקים יכולות לאוורר את החדר וליצור אווירה שמתאימה לשני המינים. 


מיתוס 4: כל המטבחים הלבנים הם משעממים ולא מזמינים


נכון שמטבחים לבנים יכולים לפעמים להרגיש קרים ולא מזמינים. אלא אם כן מערבבים את הלבן עם צבעי קרם, או עם צבעי "off-whites" וניתן גם לצבוע את הגימורים בצבעים חמים אחרים. במקום להירתע מלבן ניתן בהחלט להשתמש בו בחופשיות ופשוט לשבור את הצבע באמצעות שימוש בצבע כהה יותר לארון המטבח, רצפת עץ חמימה, שימוש בטקסטילים צבעוניים וכדומה.

 


מיתוס 5: כול חדר צריך להיות צבוע בצבע שונה כדי להראות אינדיבידואליות 


האם אי פעם בקרתם בבית שבו כל חדר צבוע בצבע שונה והרגשתם שאתם מבקרים בקרקס? אינדיבידואליות בחדרים אינה חייבת להיות דרמטית, ולא חייבים לבחור לכל חדר צבע שונה לחלוטין. למעשה, בחירת מגוון צבעים אחיד לבית כולו, עוזרת לחדרים להיות חלק מהזרימה הכוללת מבחינה ויזואלית. 


מיתוס 6: צבעים מונוכרומאטיים לא יכולים להרגיש חמים ומסבירי פנים


כאשר משתמשים ביחד בצבעים שחור ולבן ניתן ליצור ניגודיות גבוהה שלעיתים יכולה להיות צורמת ולא נוחה. אך אם ננסה להשתמש בצבעים חד-גוניים בצורה עדינה שמעניקה רק רמז קל לניגודיות, אפשר להגיע לסגנון נהדר. חשוב כמובן להקפיד על האיזון ועל העדינות. 


 


מיתוס 7: לפני שבוחרים צבע חייבים לעקוב אחר חוקי העיצוב


מגמות ומעצבים רבים חולקים על המיתוס הזה. גם אתם יכולים להחליט האם הצבעים שבחרתם יכולים להפוך את החדר למזמין ומהנה, או האם בחירת הצבעים תגרום לאורחים שלכם לברוח מהבית (ואולי זה בעצם מה שאתם מחפשים?). אם אתם מרגישים שההחלטה גדולה עליכם אתם יכולים כמובן להתייעץ עם מעצב פנים, אך הדגישו בפניו את העדפות האישיות שלכם. 

 

           
 

מיתוס 8: צבעים ניטרליים הם להרפתקנים בלבד

 


בעלי בתים רבים מרגישים שהם לא יכולים להשתמש רק בצבעים ניטראליים משום שהחללים ייצאו חסרי חיים, אבל יש בהחלט צבעים ניטראליים ששוברים את הפחד הזה כגון: בז' וחום, זהב חם, חום גמל עשיר, צבעי שמנת... שימוש בצבעים אלו עם צבע שחור, או צבע אברש אפור, או צבע חום שוקולד, יכול לתת טוויסט חדש לצבעים הניטראליים. מיתוס 9: עדיף לבחור צבעים באור יום


האם אי פעם שמתם לב שרבים מאיתנו מעדיפים ללכת לחנות הצבעים רק בשעות היום? אנחנו מעדיפים לבדוק את הצבע לאורו של יום, ואנחנו מתייעצים עם איש המקצוע לגביו בשעות היום, משום שאנחנו מאמינים שרק כך ניתן לראות את הצבע באמת. אך הרבה פעמים כדאי דווקא לבדוק איך הצבע ייראה בחושך ובזמנים שונים של היום, משום שפעמים רבות אלו השעות שאנחנו נמצאים יותר זמן באותו חדר. מיתוס 10: חדרי השינה של הילדים צריכים להיות צבועים בצבעי ילדים


חדרי השינה של הילדים נתפסים הרבה פעמים כחדרים שבהם בבחירת הצבע – השמיים הם הגבול. צבעי יסוד של אדום, צהוב וכחול נמצאים בשימוש בחדרי ילדים רבים, אבל אנחנו שוכחים שיש מאות צבעים אחרים לבחירה. וחשוב כמובן גם לקחת בחשבון את הטמפרמנט של הילד והאם הוא זקוק דווקא לצבעים רגועים יותר. חשוב גם להסתכל בבחירת הצבעים על הטווח הארוך, ובמיוחד על גיל ההתבגרות שמתחיל, כידוע לכולכם, בגיל צעיר מאוד/


אז מאיזה מיתוס על צבעים, אתם הייתם רוצים להיפטר בבית שלכם? 


מחכים לתשובות שלכם...

 יצירת קשר - 10 דרכים לתיקון מיתוסי הצבע השגויים בבית שלכם