סבתא חוזרת בגדול

ספה בכתום בסלון? טפט פרחוני בצהוב בחדר שינה? מי היה מאמין. אחרי כמה עשורים של בטון, ברזל, עור ונירוסטה שנחשבים לחומרים קרים, הגעגועים לחומרים מהטבע, לעץ הטבעי, לעיצוב הפשוט, הנקי והתמים משהו, יצרו את טרנד הרטרו.

מאת: יפה רזיאל מעצבת פנים והום סטיילינג | צילום: ירון בן נון | 06/07/2015

עיצוב הפנים בסגנון הרטרו מחזיר אותנו בהתרגשות לשנות השישים והשבעים, דרך תערובת קסומה של יופי, סגנון היפי, ושיק ייחודיים. בשנים אלו, עיצוב הפנים היה אוורירי, חופשי וקליל. נדמה שהכול היה פשוט יותר אז, וכשמדברים על סגנון רטרו, המשמעות האמיתית היא בעיקר חזרה אל הפשטות. 

בעשורים האחרונים, חלק מהמעצבים מקבלים את השראתם מסגנון העיצוב של שנות השישים. זהו עיצוב נועז בעל נגיעה של מראה מיושן אך ייחודי. תוסיפו לכך את השפעתה של סדרת הטלוויזיה האלמותית "מד מן" שהחזירה בגדול עטרה ליושנה, ואנחנו מאמצים בחום את הגרסה המשופרת בעיצוב שנות ה- 60 של המאה הקודמת.


את הקשר וההשפעה ההדדית שבין האופנה לעיצוב הפנים אי אפשר לנתק. גם בתחום הרטרו השפעות האופנה חודרות באלגנטיות לעולם עיצוב הפנים, וככל שאופנת הרטרו גוברת כך גם עיצוב פנים רטרו הופך לדבר החם הבא. הנוסטלגיה משתלטת על כולנו, יחד עם הרצון לחזור לימים הפשוטים ול"מקורות", גם במה שאנו לובשים וגם בדרך שאנו בוחרים לעצב את ביתנו. אז הנה כמה דוגמאות איך זה בא לידי ביטוי:
 
-את שולחנות הקפה הגדולים מזכוכית החליפו שולחנות קטנים עגולים-אליפטיים עם רגליים ארוכות. 

-פינות האוכל הענקיות זזו הצידה לטובת שולחנות עץ שנפתחים לגדלים שונים בעת הצורך, ובצדם כסאות מרופדים בהדפסים פרחוניים וצבעוניים שסבתא בוודאי זוכרת מילדותה.-גם גופי התאורה והטפטים עשו קאמבק ענק, במגוון צורות גיאומטריות ואבסטרקטיות.

-המזנונים המשעממים ירדו מהסט ובמקומם מקשטים את הסלון מזנוני עץ קטנים עם רגליים מכל הסוגים והמינים.
 
         
*הכותבת היא יפה רזיאל, מעצבת פנים והום סטיילינג, המספקת שרות כולל המלווה את הלקוח לאורך כל התהליך, ומותאם באופן פרטני לצרכיו ולאורח חייו.

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development