הקסם של עיצוב תאורת חוץ

תחום עיצוב תאורה, בין אם זהו עיצוב תאורת חוץ או שמא תאורת פנים צובר תאוצה והופך טרנדי במיוחד

מאת: | צילום: | מערכת 'בית ונוי' 03/04/2013
תכנון תאורת חוץ

 תחום עיצוב תאורת חוץ הפך את החלק שמבעד לבית לחשוב לא פחות מן החלק שבתוכו, וזאת על ידי השמת דגש בעזרת אור על מעבר לפנים הבית.

עיצוב תאורה בכלל וכן, עיצוב תאורת חוץ בפרט הינו בעל חשיבות דקורטיבית גדולה ביותר, כיוון שמעבר היות התאורה אמצעי להארה, הינה משמשת אף לנוי ושדרוג מראה הבית וסביבתו.
כיום, קיים מגוון רחב של גופי וצבעי תאורה המתאימים למטרות רבות ביניהן: תאורה לצמחיית הגינה, לפרגולות, לפינות ישיבה, לסימון שבילי גישה ועוד אשר מהווים חלק בלתי נפרד מעיצוב גינה.

עיצוב תאורת חוץ חדשנית

בד בבד עם התקדמות הטכנולוגיה, התבסס תחום עיצוב תאורה וכמובן אף עיצוב תאורת חוץ. ניתן לראות כיום שלל חומרים ואפשרויות לעיצוב גינה, מרפסת או קירות חיצוניים והכול כיד הדמיון הטובה. חשוב ביותר להתאים את התאורה לסוג המקום אותו רוצים לעצב וכן לקחת בחשבון את סוג הפעילות אשר יתבצע במקום. למשל, גופי תאורה שברצוננו שישמשו לסימון יונחו לרוב לאורך הנתיב או המקום אותו יועדו לסמן. אמצעי תאורה אשר נועדו להדגיש אובייקטים שונים של עיצוב גינה נתאים לעיתים קרובות גופי תאורה בעלי הארה ממוקדת. ניתן אף להדגיש עצמים שונים בעזרת זרקור בעל כמות אור משמעותית. ברם, לא כדאי להגזים בהצבת גופי תאורה מדגישים כדי לשמור על הקסם שבדבר.

אווירת לילה בגינה

חלק גדול מקסם עיצוב גינה ועיצוב תאורה בחוץ, הינו מראה הגינה המוארת בלילה. בשעות החשיכה ישנה אפשרות "לשחק" רבות עם האור, הצבעים והצל ובשילוב עם מראה הגינה עצמה ניתן להגיע לתוצאות יפות ביותר. כדאי להדגיש את נפח הצמחים וליצור משחקי אור וצל וזאת בעזרת מיקום נכון שלהם. ניתן אף ליצור צללים במקומות הרצויים ומאידך, להבליט עצמים שונים בגן על ידי תאורה ממוקדת וחזקה יחסית. ישנה גם אפשרות, לשלב תאורה, המפזרת את האור, בתוך הצמחייה וליצור מראה מרשים של ניגוד בין הצמחים המוארים לאפלים.

מסתמך על המאמר: תכנון תאורת חוץ

http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,53,279.aspx

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי