ולמרות הכל - עשוי רק משני מרכיבים


"Weathertex" ,הוא מותג החיפויים האקולוגיים בייבוא בלעדי של חברת "עץ ועצה", שפותח את הדלת לעיצוב מבנים מזן חדש.

מאת: טל פאר | צילום: | 30/04/2021

 

מאוסטרליה ועד לישראל: חיפויי
מאוסטרליה ועד לישראל: חיפויי "Weathertex" בייבוא בלעדי של עץ ועצה
 

מהשדה שבצד השני של העולם ועד לישראל - החיפויים האקולוגיים של Weathertex ,מיובאים מניו סאות' וולס שבאוסטרליה, ממפעל שתווה לו מעין "אילן יוחסין". מ-1939 ועד היום, למרות שהייצור במפעל הותיק נמתח למעלה מ-80 שנה אחורה - הרעיון האקולוגי מעולם לא ננטש, ורק משמש כמקפצה לפיתוח טכנולוגי ולחשיבה קדימה. והנה מתוך הנאמנות הסביבתית הזו, מסע העיבוד שעובר גזע העץ שגדל בסמוך למפעל - נעשה בשיטה ייחודית, בו מטופל הגזע בדרכים טבעיות לחלוטין: העץ נכרת באופן מבוקר, נטחן לשבבים, ונדחס באדי קיטור חמים שממיסים את השרף הטבעי שמצוי בו. אחרי סחיטה בלחץ של נוזלים מיותרים וליטוש, מקבלים לוחות קשיחים עשוים משני מרכיבים בלבד- ומוכנים לעבודה.

 

וכמובן שאפשר גם לצבוע. חיפוי
וכמובן שאפשר גם לצבוע. חיפוי "Weathertex" מנכיח את המבנה במרחב
 


הפנים- קדימה

עוד לפני שהתייחסנו לפוטנציאל העיצובי, החומריות הקשיחה-גמישה של חיפוי Weathertex , בשילוב שיטת היישום שנעשה בהתקנה יבשה - הופכים אותו למועמד מתאים להשתלב בענף הבנייה מתקדמת. החיפוי, שמותקן על תשתיות פלדה דקה בכל גודל, צורה או קימור, ישמש כפתרון פשוט אבל איכותי לפרויקטים מסוגים שונים - מבנייה מתועשת למוסדות ציבוריים ועד לבנייה קלה של יחידת דיור ניידת, בדרך ששומרת על היופי האצילי של העץ.

 

מעתיקים את הבנייה הפרברית האמריקאית מהפיפטיז, לכל לוילה או בית פרטי בישראל
מעתיקים את הבנייה הפרברית האמריקאית מהפיפטיז, לכל לוילה או בית פרטי בישראל
 

"מתלבש" על הנוף הישראלי

מבחינה עיצובית, אחת התכונות הבולטות של החיפויים היא היכולת לעבוד טוב כשהם "מולבשים" על סגנונות אדריכלות שונים ונפוצים בארץ- במבנים פרטיים וציבוריים. כך למשל, בתוך סדרת ה-"Naturals", אפשר לבחור בלוחות Weathergroove75 אופקיים בטקסטורה חלקה - שבשילובם עם חלונות ופתחים מפרופילים בלגיים שחורים יצרו את המראה המודרני והמאופק. לעומת זאת בחירה באותה הסדרה אבל בדגם רחב יותר של קורות (150\300 מ"מ) , ידגיש את תווי העץ ויהפוך את המראה לכפרי וקלאסי יותר.

 

מותקן על תשתיות  בכל גודל, צורה או קימור. אריחי ה
מותקן על תשתיות בכל גודל, צורה או קימור. אריחי ה"Weathertex" מתאימים גם לבנייה מתקדמת
 

מפרברים אמריקאיים ועד להמפטונס בלונג איילנד

אם ניקח צעד אחורה, נראה שהדגמים הצבועים של Weathertex מאפשרים גם לשלב סגנונות שנמצאים מעבר לים. שימוש בפאנלים צבועים בקרם או אפור בהיר , כמו 200 smooth Classic ,יעתיק את הבנייה הפרברית האמריקאית מהפיפטיז והמראה המרועף לכל לוילה או בית פרטי בישראל. מצד שני, בגלל שהחיפויים עמידים מאוד נגד לחות, ה- Weathertex יכול לשמש גם כחזיתות וקירות חוץ למבנים בקו ראשון לים. כך למשל, אריחים מדגמי ה-Classic בשילוב פרופילים חלונות ודלתות בצבעים לבנים וכפריים, יתן את הגוון היוקרתי של הבנייה המוכרת בהאמפטונס וימקם אותו ממש פה, כבתים פרטיים בקיסריה או ארסוף. השימושים הבלתי נגמרים שאפשר לעשות עם החיפוי, נותנים למעצב אפשרות להתנסות במראות עם "טעמים" חדשים, ועדיין בשימוש של שני מרכיבים בלבד.

 

בשילוב פרופילים דקיקים למסגור הדלתות והחלונות-  מתקבל היופי היוקרתי והמעודן
בשילוב פרופילים דקיקים למסגור הדלתות והחלונות- מתקבל היופי היוקרתי והמעודן
 


לפרטים ויצירת קשר - עץ ועצה:
050-7742010
 

הכתבה מתוך גיליון 162 בנושא חיפויים <<להורדת המגזין לחץ כאן>>רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי