הכלים החשובים ביותר לעיצוב בית פרטי

נמצאים לפני הליך עיצוב של בית פרטי? ובכן, כל ההחלטות שתקבלו יכולות להיות בעלות השפעה רבה על איכות החיים שלכם בבית.
בכדי שתוכלו לקבל בסופו של דבר תוצאה שהיא גם מרשימה וגם עונה על מלוא הדרישות הפונקציונאליות, יש מספר כלים שכדאי להשתמש בהם ומספר פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון ובין היתר הפרמטרים הבאים:

מאת: | צילום: קרדיט תמונה: pexels | 03/09/2023

 

‏‏
‏‏
 

הגדרה מעמיקה ומפורטת של כל הצרכים
ההמלצה היא להגדיר את הצרכים ולעשות שימוש לצורך כך ברשימות ייעודיות או בסוג של צ'ק ליסט. יש לנסות ולהגדיר את הצרכים, אורח החיים וההעדפות.

בשלב הבא יש לקחת בחשבון את מספר חדרי השינה וחדרי האמבטיה בבית, את סוג חללי המגורים אשר אמורים להוות חלק מהבית (לדוגמא, האם אתם מעוניינים גם ביצירת חדר עבודה, חדר משחקים וכיוצא בזה). יש לקחת בחשבון את כל המאפיינים הספציפיים אשר יכולים להיות חיוניים עבור כל דיירי הבית.

דגש על האזור בו הבית ממוקם
יש חשיבות גבוהה לאזור בו ממוקם הבית והשפעה גדולה על הליך העיצוב. סגנון הבניה והמאפיינים הייחודיים של אותו האזור יכולים להשפיע במידה רבה על החלטות עיצוביות.
כך לדוגמא, החלטות של בית הממוקם באזור פתוח בדרום הארץ בהשוואה לבית הממוקם בעיר במרכז או בצפון יהיו שונות – וזאת על מנת לאפשר לדיירים ליהנות מאיכות חיים גבוהה.

העדפות וטעם אישי
קיימת אפשרות לעצב בתים פרטיים על ידי יישום מספר לא מבוטל של גישות עיצוביות שונות ומגוונות. לדוגמא, סגנון עיצוב כפרי או סגנון עיצוב אורבאני. סגנון עיצוב קלאסי או מודרני וכיוצא בזה.  ההמלצה היא לערוך תחילה היכרות עם כמה שיותר סגנונות עיצוביים ועם המאפיינים שלו. יש לקחת בחשבון כי בחירת הסגנון העיצובי הינה בעלת השפעה רבה על כל הנושא של עיצוב הבתים הפרטיים.

דגש משמעותי על אלמנטים מרכזיים
יש אלמנטים מרכזים ובעלי השפעה גדולה על עיצוב ונראות הבית בין אותם אלמנטים: שיש, רהיטים מרכזיים, ריהוט המטבח, ריצוף, צבע קירות וכיוצא בזה..
אלמנטים אלו אמורים לקבל הרבה פוקוס, כאשר יש להבין בצורה מעמיקה את הדרישות, ההעדפות והתקציבים שלכם, על מנת שבשלבים הבאים תוכלו לקבל החלטות נכונות.

מקסימום של אור טבעי
שלבו חלונות ופתחים רבים על מנת למקסם את האור הטבעי אשר יכנס אל תוך הבית שלכם. אור טבעי לא רק משפר את האווירה בבית אלא גם מפחית את הצורך בתאורה מלאכותית במהלך היום – מה שיכול לחסוך במידה רבה את הוצאות האנרגיה ולצמצם את חשבונות החשמל.

דגש על נושאים פונקציונליים
יש לשים דגש משמעותי על  פונקציונליות בפריסה ובעיצוב של הבית – כיום יש לא מעט עיצובים מרשימים וייחודיים אשר יכולים לגרום לשיקולים פונקציונאליים להיות מוסתים הצידה.
חשוב לוודא שהעיצוב בחללים "זורם" בצורה הגיונית ושכל חדר משרת מטרה מסוימת (שהיא המטרה שהגדרתם עבורו מלכתחילה). כדאי לשקול כיצד להשתמש בכל אזור או שטח בבית (גם בשטחים שבין החדרים)
ולעצב את אותם השטחים בהתאם להחלטות הללו.

בחרו חומרים איכותיים
השקיעו בחומרים ובגימורים איכותיים – בכל זאת המטרה היא ליהנות מהתוצאה האיכותית והמרשימה ביותר וכמובן, גם ליהנות ממנה לאורך זמן.
חומרים איכותיים לא רק משפרים את האסתטיקה אלא גם מבטיחים את העמידות ואריכות החיים של הבית – ולכן, חסכון כספי בשלב הזה יכול לעלות ביוקר והוצאה כספית גבוהה יותר דווקא יכולה להתברר לאורך הזמן כחסכונית.

לסיכום, דגש על כל הפרמטרים הללו ובמידת הצורך הכנסה לתמונה מעצב פנים מקצועי,  מנוסה ומוכשר יכולה להתוות את הדרך ליהנות מבית מרשים ופונקציונאלי.

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים