הליכה לקיסריה

ביתה הפרטי של המעצבת אריאלה עזריה ברקוביץ ומשפחתה נבנה בעמל רב ומגלם סיפור חיים אמיץ של יזמית שעובדת במרץ מגיל 15, שעלתה לארץ מצרפת ומחוללת מהפכים אלגנטיים בסגנון צרפתי מזה 23 שנה

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: אלעד גונן | עיצוב ותכנון: אריאלה עזריה ברקוביץ | 12/07/2020
 
צילום: אלעד גונן | עיצוב ותכנון: אריאלה עזריה ברקוביץ

אריאלה עזריה ברקוביץ היא מעצבת פנים ילידת הארץ, אשר גדלה והתחנכה בצרפת. היא עלתה לארץ הקודש כשהיתה בת 30, ומזה 23 היא עוסקת במה שהיא סבורה כי הוא ייעודה האמיתי בחיים: עיצוב ואסתטיקה. טעמה המובחן והאלגנטי מסייע לה לעצב בחן דירות ובתי יוקרה, בדגש על אלמנטים אירופאיים קלאסיים, חלקם הפכו לחתימת ידה האישית, ומזוהים היטב עם עבודתה. בין היתר, וילונות בד רכים שמשתפלים מתקרה ועד 30 סנטימטרים אחרי קו הרצפה, קרניזים, פריטי טקסטיל מהודרים ועשירים ומראשות מיטה אקסטרווגנטיים, שמשדרים עושר ועומק בחדר השינה. עזריה ברקוביץ עושה שימוש בחומרי גמר יוקרתיים, והעיצוב הטוטאלי שלה משתקף בבתים שהיא מעצבת, כמו גם בביתה שלה, עד לפרט האחרון.

את ביתה הפרטי בקיסריה היא עיצבה כטירה מהודרת ודקדנטית, שבה בעת מציגה חלל מגורים נינוח ומזמין. הבית בן עשר שנים, בנוי על 1.1 דונם, מתוכם 580 מ"ר בנוי, הוא בן שני מפלסים. כבר מהכניסה לבית אפשר לחוש את מגע ידה של עזריה ברקוביץ, דרך דלת כניסה בגובה מרשים של 4.5 מטרים, שעוצבה ותוכננה על ידה. משרבייה בצורת אליפסה שולבה בדלת המפוארת וגופי תאורה תואמים משני צידיה משלימים את המראה המפואר.
 
 
צילום: אלעד גונן | עיצוב ותכנון: אריאלה עזריה ברקוביץ

את הבית בנה בעלה של עזריה ברקוביץ, קבלן מוכר ומוערך, והיא כמובן אחראית על העיצוב. העבודה המשותפת בסימביוזה מושלמת יצרה בית משפחתי ופרקטי לשניהם ולילדים – שלושה שלו ואחת שלה. בבית חמש סוויטות שינה מרווחות, שני מטבחים, חלל  ציבורי גדול המכיל גם את משרדה של עזריה ברקוביץ  וגינה ירוקה עם בריכה מרהיבה. 

מעבר לבית משפחתי, הרמוני ומזמין, עזריה ברקוביץ יצרה חלל שהוא חלום, ונוצר בהשראת הלופט שהיה לה עת התגוררה בצרפת. בחלל הפתוח המרכזי בולטת בו התקרה הגבוהה בקומת הקרקע, שמיתמרת לשבעה מטרים מרשימים. מזכרת מדירתה השכורה בפאריז, שבה הסלון נישא ל-9 מטרים, והשראה יומיומית עבורה. פלטת גוונים מונוכרומטית בשחור לבן ואפור מטמיעה בבית סגנון דרמטי ועשיר, ולצד תחושת הגובה מסייעת להעצים את המראה היוקרתי ומגלמת חלל דרמטי ועוטף כאחד.
 
צילום: אלעד גונן | עיצוב ותכנון: אריאלה עזריה ברקוביץ

המעטפת החיצונית של הבית, כמו מראהו מבפנים נדמים לארמון, אך תשומת הלב לפרטים משדרת, כאמור, בית שכיף להתגורר בו, לבלות בו יומיום, או לארח בו חברים ובני משפחה. המתח שבין העושר לקאז'ואלי, בין אלמנטים גלויים למוסתרים, בין המדוייק לעודף הבדים הנשפכים – הוא המפתח ליצירת החלל המרהיב שלפניכם. 

קרניזים אלגנטיים מעטרים את הקירות ווילונות מבדים עשירים מעטרים את המפתחים הרבים בבית בצורה הרמונית ונעימה. גופי תאורה שקועים לצד גופים עם נוכחות מרשימה זרועים בחלל, ונותנים מאורם למגוון תרחישים רצויים. אלה, לצד חיפויי קיר עשירים, מבססים היטב את הסגנון המבוקש, דרך עושר במרקמים ובטקסטורות, שמוסיפים תחושת עומק ועושר בחלל כולו. השילוב בין העמודים, הווילונות הנשפכים והתאורה מספקים אווירה חלומית בכל שעות היממה. הסלון חולק לשני חלקים: סלון לאירוח רשמי נטול טלוויזיה וסלון אירוח משפחתי עם מסך. הסלון המשפחתי מאפשר משחק עם פינות הישיבה, ואפשר לארגן אותו מחדש, כאשר מגיעה המשפחה המורחבת, וליצור מעין חדר קולנוע אינטימי.
 
 
הליכה צילום: אלעד גונן | עיצוב ותכנון: אריאלה עזריה ברקוביץ| צילום: אלעד גונן

חלל המטבח, בצורת רי"ש פרקטית, משדר אווריריות, כחלק מחלל פתוח לראווה. החזיתות הגבוהות מכילות שטחי אחסון רבים ונחוצים, ומשלבים אלמנטים בסיסיים כמו מקרר אינטגרלי שמוטמע בהם. מול משטחי העבודה ניצב אי אלגנטי שמשמש כפינת אוכל נעימה לכל המשפחה, לשימוש יומיומי ולאירוח כאחד.

חדר המאסטר לא נופל מסוויטת חמישה כוכבים במלון בוטיק, בעזרת גב מיטה עם נוכחות מרשימה ומגע מלטף, שמיתמר כמעט עד התקרה. שני גופי תאורה מותקנים בחלקו העליון של גב המיטה, ומעניקים תאורה אווירה רכה שמתאימה גם לקריאת ספר או מגזין לפני השינה. כריות תואמות בקטיפה אפורה/כסופה מסייעות להציג חזות אחידה ועשירה בחדר, כמו גם וילונות שקופים ורכים שמוסטים הצדה, ומגלים את נוף הבריכה היפה שנשקף בחצר. המיטה מוקמה במרכז החדר, כדי ליצור חלל מאוורר וגדול, מאחוריו חדר ארונות וחדר רחצה. חדר הרחצה הצמוד, בגוונים תואמים לגווני הבית שיוצרים הרמוניה והמשכיות, מרווח ואוורירי. מושלם להתרגעות מתלאי היום-יום והחזרת האנרגיה והחיוניות לנפש ולגוף. שיש שחור בשילוב מראות, שטיח  עור בטקסטורת זברה וגופי תאורה עם תחרה פנימית מציגים מראה דרמטי, סטייל בתי מלון בצרפת.
 
 
צילום: אלעד גונן | עיצוב ותכנון: אריאלה עזריה ברקוביץ

מגע הקסם של עזריה ברקוביץ מורגש בכל פינה בבית שעולה ממנו ניחוח אירופאי קלאסי. שזירת הגוונים הנבחרים כחוט השני בחללי הבית, בחירת הרהיטים המוקפדת כמו גם אביזרים משלימים שלוקטו בצורה מדויקת, מחמיאה ומזמינה להתיישב ולגלות את כל הנדבכים בחללים. כל אלה מציגים מראה מאוורר, ללא עומס-ויזואלי, אך עשיר ויוקרתי, כפנינה מרהיבה. 
 
צילום: אלעד גונן | עיצוב ותכנון: אריאלה עזריה ברקוביץ

מכיוון שהיא ובן זוגה מאוד נהנים לארח, היא ביקשה ליצור חלל חוץ שיתאים למגוון סגנונות אירוח. במרכזו של החלל עצום המימדים בריכה מפנקת ובראשה במה מבטון בצורת אליפסה, עם פינת שיזוף, בבחינת אואזיס בלב מדבר. פינת אוכל וסלון אלטרנטיבי המעוצבים באלגנטיות נעימה המתכתבת עם שפת העיצוב בבית – משלימים וממקסמים את חוויית החוץ.
 
 
צילום: אלעד גונן | עיצוב ותכנון: אריאלה עזריה ברקוביץ

 
 
צילום: אלעד גונן | עיצוב ותכנון: אריאלה עזריה ברקוביץ
 
 
 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי