עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

שיפוץ דופלקס במתחם נוגה. עיצוב המתחשב בשתי קומות וחלל ציבורי קטן. אדריכלית: שירה מוסקל. מעצבת פנים: הדס רוט.

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: עודד סמדר | הלל אדריכלות

הדופלקס: 120 מ"ר בנוי+50 מ"ר מרפסות

הדיירים: זוג הורים, האם רופאה והאב מנכ"ל ובעלים של חברה בתחום הביו-טק חיפשו דירה להם ולשלושת ילדיהם הקטנים בני שבע, חמש ושנה וחצי. אחרי שנים של מגורים בפלורנטין הם פזלו לשכונת נוגה הסמוכה והקסומה.

הדירה שאיתרו היתה מאתגרת מהרגע הראשון. מדובר בדירת קבלן לא-קונבציונלית בתכנון שלה. היא מחולקת לשתי קומות כאשר קומת החדרים היא התחתונה וקומת המגורים היא העליונה. לכל אחת מהקומות יש גישה מהמעלית. הקומה התחתונה-קומת החדרים מרווחת מאוד ואילו הקומה העליונה המכילה את הסלון והמטבח מצומצמת יחסית.

עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

"כאן נכנסנו אנחנו לתמונה. בנקודה הזו נקראנו לייעץ לפני רכישה. בני הזוג ביקשו מאיתנו לבחון את נתוני הנכס בהתאמה לצרכים שלהם ולייעץ להם האם להתקדם עם העסקה הייחודית".

"יש לנו נסיון רב ביעוץ מסוג זה ואנחנו חושבות שכל אחד צריך יעוץ מקצועי לפני רכישת נכס. יש כל כך הרבה פרמטרים שצריך לבחון וכמובן ראיה תכנונית לחלוקת החלל והעמדת הריהוט. פעם ההחלטה לא היתה קלה עבורנו. המערכה היתה מורכבת", מספרות מוסקל ורוט.

עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

הפיתוי הגדול היה המיקום הנפלא של הדירה,המרחבים שלה בעיקר באיזור הפרטי וחומרי הגמר שלה. הדירה היתה שייכת לאחד מבעלי הנכס. האדריכלית שרון מעין ליוותה את הפרויקט במהלך הבניה והחומרים שנבחרו ויושמו הם הרבה מעל לסטנדרט המקובל.

מצד שני החלל ה"ציבורי" בדירה קטן יחסית לגודלה ופחות מזמין. גם העובדה שהדירה עמדה בשוק מספר חודשים (נצח במונחים תל-אביביים של 2017) מבלי להימכר העלתה חשדות. לאחר שבחנו מספר פתרונות הבנו שעם תכנון ועיצוב יצירתי אפשר להצליח פה בגדול וליצור משהו מיוחד במינו. כך יצאנו לדרך, הדירה נרכשה וההרפתקאה המשותפת החלה.

 

 

עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

    

עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

 

כיוון שמדובר בזוג שהוא משפחה, החוויה היתה שונה וקלילה במיוחד. "כל רעיון שהצענו נבחן במהירות וההחלטות התקבלו תוך דקות בודדות ממש. לנושא בחירת הריהוט והתאורה הקמנו קבוצת וואטסאפ שוקקת חיים ומלאה בתמונות שפעלה 24/7",מספרת מוסקל. התקשורת המהירה והיעילה תרמה לכך שבתוך כחודשיים הדירה שופצה ואובזרה עד אחרון הפרטים.

בעלת הדירה, שמקומה הטבעי איתנו בעולם העיצוב למרות שבחרה בעולם הרפואה, ליקטה פריטים רבים מחנויות עיצוב בסביבה, שלחה תמונות להתייעצות,אנחנו הוספנו המלצות ופתרונות וכך יצרנו יחד אנסמבל של פריטים וחומרים שהפכו את הדירה למקום מאוד אותנטי.

עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

"השיפוץ שתכננו כלל שינויים מבניים קלים ובעיקר שינויים בחשמל. עבודות הנגרות תוכננו בקפידה מתוך מטרת על ליצור מקומות אחסון שיחמיאו למרחב ולחלל. כך תוכננה יחידת נגרות שחורה בחלל שמתחת למדרגות שמתאימה לאחסון משחקי הילדים וכך גם עוצבה יחידת הנגרות במטבח המשמשת כפינת קפה ומכילה בשקיפות מלאה מקרר קיוסקים אמיתי".

  

עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

השלב הבא היה בחירת הריהוט. "בשל החלל המאתגר והקיר המשופע שבו,נדרשנו לשנות כיוון חשיבה בבואנו לבחור ריהוט לסלון. הריהוט שנבחר כולל מערכת ישיבה פינתית מפנקת וקלילה , על שולחן סלון מרכזי הוחלט לוותר ובמקומו למקם שולחן צד שימושי על שטיח בצהוב מהמם של FIBERS".

פינת המשפחה בקומת הקרקע זכתה גם היא לטיפול עד אחרון הפרטים. כולל שולחן ציורים בשחור מנצח  וכריות בהדפס שתואם לקיר הבטון החשוף.

אחד השיקולים המכריעים ברכישת הדירה היו מרחבי החוץ שלה. בחדר השינה נפתחים החלונות ותריסי העץ למרפסת דק קסומה. הקומה העליונה נפתחת למרפסת גדולה הפונה לגגות הדרומיים של תל-אביב. המרפסת הזאת משלימה את המרחב הפנימי ומעצימה אותו. פינת האוכל הגדולה מוקמה כאן מתחת לפרגולה ובעלי הבית מעידים שהיא שימושית מאוד. בקצה המרוחק של המרפסת מיקמנו פינת סלון ביתית ומזמינה ולהשלמת התמונה נתלתה נדנדת ערסל משגעת על קורת הפרגולה שמעל.

 

עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

    

עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

החומרים שנבחרו לדירה משלימים את הבחירות המקוריות של הקבלן והאדריכלית. המראה הקליל והאורבני בא לידי ביטוי בגוונים, בצבעים המנוגדים, בשימוש הנרחב בשחור על גווניו ובעיקר בבחירת הפריטים המיוחדים ונוטפי השיק. הקונספט העיצובי שהרכבנו יחד מלווה את כל מרחבי הדירה. הוא משלב חומרים כמו בטון, עץ וברזל, גוונים וטקסטורות. לטקסטיל יש ערך משמעותי ושילוב בחללים. זה בא לידי ביטוי בעיקר בחדרי השינה בכריות,בכיסויים ובאלמנטים שעל הקירות.

 

 

 

עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

    

עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

"ההצלחה של הדירה הזאת הפתיעה גם אותנו", אומרת רוט. בתהליך המהיר שעברנו יחד הבנו איזה ערך עצום יש לתכנון מדויק,העמדה נכונה של הריהוט וכמובן לעושר של חומרים,פריטי טקסטיל, ריהוט ואביזרים ליצירה של מקום שלם, יפיפה ואותנטי. אין לנו ספק שלפעולות שנעשו כאן לצרכים האישיים של המשפחה יש משמעות כלכלית בהשבחה משמעותית של הנכס. הרווח כאן הוא כפול. פעם אחת כחוויית מגורים בסוג של מלון בוטיק תל אביבי ופעם שניה כנכס מכיר ומבוקש".  

 

עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

    

עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה

יצירת קשר - עיצוב בשתי קומות- דופלקס במתחם נגה