חזרה לבית ילדותי

שכונת כרם התימנים, שכונה קטנה ושקטה בלב הסואן של תל אביב, בצמוד לאלנבי ושוק הכרמל. שכונה המתאפיינת בבניה נמוכה, רחובות צרים וחצרות פנימיות. שכונה ציורית מתחדשת, בתים קטנים שנוספו להם טלאים עם השנים.

מאת: | צילום: | - 28/02/2016

בעלי הבית זוג עם ילדה מתבגרת, האב גדל בבית זה בילדותו והחליט לחזור לגור בשכונה בבית הוריו ולשפצו. בני הזוג אנשים צנועים כמו רוב האוכלוסיה בשכונה, אלו אינם הבתים הראוותניים של נווה צדק האחות השכנה. בני הזוג פנו למעצב רונית פראג-בן עמי וביקשו בית נעים, שליו שישמר עד כמה שאפשר את הסגנון והחומרים המקוריים, עם גינה קטנה לאדניות פורחות.


השיפוץ בבית היה מורכב מאד, הרחובות צרים ומקשים על קבלת סחורה, מערכות הביוב והחשמל ישנות ומוזנחות, והקירות החיצוניים זקוקים לחיזוקים. העבודה הייתה זהירה מאד, האריחים המקוריים של הדירה שומרו עד כמה שניתן,  ושימשו לריצוף המטבח, שהוא מרכז החיים בבית. בשאר החלל הציבורי ישנו ריצוף פרקט עץ שעבר עיבוד הנותן לו מראה עתיק שחוק.


רוב הרהיטים בדירה נקנו בשווקים שונים ומסוחרי יד שניה, הם נבחרו בקפידה ועברו שיחזור. כדי לנסות להחזיר לאב הבית את נוף ילדותו דרך העיצוב.


חדר השינה של ההורים רחב ידיים, וישנה יציאה לחצר פנימית שניתן לצאת אליה גם מפינת האוכל. מבנה של חצר פנימית מאפיין מאד את הבנייה בשכונה, זו פינת ההתרגעות שלהם, מוקפת צמחיה וירוק. לבית ישנן שתי מרפסות, אחת פנימית מוצנעת ומרפסת נוספת הפונה אל הרחוב.


לחדר השינה חדר אמבטיה צמוד, מרוצף באריחי רטרו בעבודת יד, כמובן כל הכלים הסניטריים והמראה בסגנון דומה.


רונית פראג-בן עמי בעלת משרד לעיצוב פנים בתל אביב. המשרד מספק שרותי עיצוב פנים לדירות ובתים פרטיים ברמת גימור גבוהה, לתושבים מקומיים ותושבי חוץ. בנוסף המשרד מספק שירותי עיצוב פנים למשרדים חנויות ונדל"ן מסחרי.  14 שנים בתחום.