שיפוץ דירה ישנה משנות ה-60

גלגולה של דירה - שיפוץ דירה ותיקה

מאת: מיה אור | צילום: "שגב צילום" | מעצב יענקל'ה צנקר
בעליה של דירה השוכנת בקומה האחרונה של בית ותיק בתל אביב ביקש מהמעצב יענקל'ה צנקר להעניק לה שיפוץ מחודש ולאחר שיפוץ דירה זו על ידי צנקר, הוענק למקום אווירה חדשנית ומתקדמת אך מבלי לוותר על הארומה הוותיקה של הדירה הישנה. בסוף התהליך כולו, בדירה שנבנתה בשנות ה-60 הותקנו מערכות מתקדמות כדוגמת בית חכם וחימום רצפתי, אך עם זאת, דאג צנקר לשמר מעט מוותיקותה של הדירה באמצעות סגנון וינטג' המתבטא בין היתר בפריטי הריהוט שבחר צנקר במהלך עיצוב דירה זו.

 

דירה עם ניחוח של פעם
החלל, ששטחו כ-100 מ"ר חולק תוך יצירת שני אגפים כאשר במסגרת שיפוץ דירה זו הוסרו כל הקירות המקוריים. כך, נוצר אגף מגורים הכולל סלון ומטבח ואגף פרטי המסתעף ממנו וכולל חדר עבודה, חדר רחצה ויחידת שינה. עיצוב דירה הינו מהלך המעניק למקום אווירה, ובדירה זו צנקר השלים משימה זו באמצעות ריצוף פרקט, טפט סגול באחד הקירות של הסלון ושילובם של צבעים יוצאי דופן בחללים השונים. גם מפינת הישיבה נוצר טעם של פעם בזכות לקט של פריטים מיוחדים כמו ספה סגולה, כורסה ירוקה וגופי תאורה דקורטיביים.

 

 

 

צבעים, ווינטג' ופריטי נוי
כאמור, כדי להשלים את המראה הכללי במהלך עיצוב דירה זו, דאג צנקר לשלב צבעים כמו ירוק וסגול בחללים שונים בבית, אם באמצעות הריהוט, חיפוי הפסיפס או הטפטים. בנוסף, בחר צנקר פריטי ווינטג' שונים המעניקים לבית את תחושת הוותיקות והנוסטלגיה, בין היתר באמצעות הכורסאות והשולחנות המיוחדים. את הממד התרבותי- אישי של הדירה בחר צנקר להדגיש באמצעות פריטי נוי ודקורציה שונים, כאשר כל המרכיבים הללו ביחד משלימים שפת עיצוב אישית ומגובשת הנגזרת מעברו של החלל כמו גם מתכנים עכשוויים באיזון ובהרמוניה וכך הוכיח צנקר כי גם אחרי שיפוץ דירה ניתן לשמר את עברה ובמקביל להעניק לה נפח חדשני וחכם.  

עיצוב חדר העבודה

-----
התוכן נשען על המאמר: גלגולה של דירה - שיפוץ דירה ותיקה
קישור למאמר המקורי:  http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,253,343.aspx


יצירת קשר - שיפוץ דירה ישנה משנות ה-60