מהפכה של ממש

מהפכה של ממש בפתרונות האקוסטיים והתרמיים 

מאת: שירה רייז-משולם | צילום: | 03/08/2016

במשך תקופה ארוכה יזמי הנדל"ן שיווקו את המבנים שלהם בעיקר על פי מראם החיצוני, אך בשנים האחרונות חלה מהפכה של ממש. הלקוחות שמודעים מאוד ליתרונות הבנייה הירוקה, בעיקר מבחינת השפעתה על איכות חייהם ועל בריאותם התקינה, מחפשים אחר הפתרונות החכמים שיאפשרו להם לנהל אורך חיים בריא גם בבית וגם במשרד. 


כאשר יותר ויותר אנשים מבינים שבידוד תרמי ואקוסטי לא רק ישפר את איכות חייהם, אלא אף יוזיל את ההוצאות שקשורות לחימום ולקירור הבית, אין זה מפתיע שהיום כולם - החל מיזמי הנדל"ן, דרך אנשי העסקים וכלה בדיירים עצמם בוחנים בכובד ראש את פתרונות האקוסטיים והתרמיים העומדים בפניהם.

ואלו הקריטריונים למציאת הפתרונות היעילים ביותר: 

פונקציונאליות מלאה 
על מנת שהבידוד האקוסטי והתרמי יהיה בעל פונקציונאליות מלאה על המחיצה להיות גמישה, קלה להתקנה ואף לשלב עמידות גבוהה בפני שריפה. מבנה הסיבים הגמיש של החומר המבודד הוא זה שמאפשר כיסוי רציף גם באזורים קשים לגישה, למניעת "גשרים תרמיים" דרכם החום או הקור חודרים לתוך המבנה. שומרים על הבריאות 
בזכות טכנולוגיות ייצור חדשניות המבוססות על שימוש בחומרי הדבקה ביולוגיים מתחדשים במקום שימוש בכימיקלים - פתרונות הבידוד התרמי והאקוסטי מורכבים מחומרים טבעיים בלבד. הוצאת חומרים כגון הפנול והפורמלדהיד מתהליך הייצור, מונעת פליטת גזים מסוכנים. לכן, בנוסף על הבידוד ההרמטי - המבנה עצמו, האוויר והסביבה נשמרים נקיים ובריאים למשך שנים רבות.


משפרים את איכות החיים
הבידוד התרמי מאפשר שמירה על הטמפרטורה בתוך במבנה תוך שימוש מופחת באמצעים חשמליים לקירור או לחימום המבנה. העובדה שהחומר גם סופג את הקולות הנישאים באוויר מאפשרת יצירת בידוד אקוסטי חזק במקביל לבידוד התרמי. 


חופש עיצובי 
אם בעבר לפתרונות הבידוד היה מראה אחיד וחסר כל ייחודיות, היום ניתן למצוא פתרונות בידוד מגוונים שמעניקים למעצב את החופש לתכנן את החלל כראות עיניו. כמו למשל, על קיט ה-Adit שמגיע במקור בצבע לבן אפשר להדפיס מגוון של הדפסים בצבעוניות שונה ואף ניתן להדפיס עליו תמונות. או לדוגמה ניתן להשתמש באלמנטים עצמאיים מצמר מינראלי כאלמנטים מרחפים בחלל החדר ללא מסגרת וללא חיבורים. בנוסף לספיגת קול מצוינת, אלמנטים אלו יוצרים אפקט עיצובי מרתק שמתאים במיוחד לחללי עבודה פתוחים וגם למסעדות, מועדונים ושאר אזורי בילוי הומי אדם.   


אדריכלים, מעצבים ולקוחות יקרים אתם מוזמנים להגיע אלינו לחברת אורבונד לפגישת ייעוץ בנוגע לפתרונות האקוסטיים והתרמיים המתאימים ביותר לפרויקט שלכם. 

www.orbond.co.il  |  1-700-70-50-75
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי