70 שנות עיצוב ואדריכלות

מעצבי פנים ואדריכלים מדברים על המשמעות של 70 שנות עיצוב עבורם

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | 18/04/2018

לרגל יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל אספנו כמה אדריכלים ומעצבי פנים שידברו על 70 שנות עיצוב ועל המשמעות עבורם.

מעצבת הפנים קורל מי-פז זהר: "70 שנים עבור מייצגים את רוח ההתנדבות הישראלי - בית הוא לא רק מקום. הוא הרגשה. פרויקט "לעצב מכל הלב" בו התנדבתי, מטרתו היתה לשפץ ולשדרג דירות חיילים בודדים, בוגרי פנימיות וחסרי עורף משפחתי וכלכלי.

צילום: עוזי פורת
צילום: עוזי פורת

הדירות הפכו להיות הממלכה הפרטית שלהם שהעניקה להם קורת-גג חמה ועוטפת. בפרויקט התנדבו ותרמו עשרות ספקים ואנשי מקצוע שבאו עם חיוך גדול ורצון עז לעזור ולשדרג את איכות חייהם של החיילים."
 
אדריכלית הפנים טל תמיר: "עבורי דירה זו מתקשרת ל-70 שנה למדינת ישראל בתחום העיצוב.

דירה ברח' רוטשילד ת"א, בעלת הדירה דפנה נאור ובן זוגה, דפנה- אוצרת ידועה ומוערכת בתחום האומנות החזותית, ואספנות של אומנות ישראלית בפרט. בני הזוג עברו לת"א מירושלים, הדירה מייצגת את האוספים שלהם במשך שנים רבות, וצמיחתם בתוך ארץ ישראל.

צילום: עודד סמדר
צילום: עודד סמדר

זה כולל גם את האוספים של פירטי ריהוט עיקרי ומשלים. הם התעקשו להשתמש בחלק מהרהיטים הקיימים, וליצור סביבת חיים פרטית המשלבת את היסטורית חייהם בתוך דירתם. פרטי האמנות השזורים בדירה הכתיבו את עיצוב הדירה, ושילבו בצורה מושכלת מבלי לתת הרגשה של גלריה. הישראליות הבולטת באנשים שגרים בדירה זו באה לידי ביטוי בעיצוב."

  

צילום : עודד סמדר
צילום : עודד סמדר

מעצבת הפנים רויטל רודצקי נזכרת בפרוייקט שעיצבה עבור לקוחות בגיל השלישי: אלמנט אחד משמעותי שמונח בכבוד על שולחן הסלון במרכז הבית. ספר תנך מקורי משנת 1874 מסמל את השורשים היהודיים ועבר דורות במשפחה. הספר בן 144 שנים ומונה 660 דפים שהם הוא עדות מוצקה לעם היהודי. בפגישת הצרכים הראשונה שערכתי עם הלקוחות נתקלתי בו על המדף, הם סיפרו לי על הספר ושורשיו. בכל בית שאני מעצבת אני מכניסה את החיבור האישי של הלקוחות באלמנט/חפץ כלשהו ובונה את הקונספט מסביבו. בקשת הלקוחות לעצב את הבית בסגנון ארץ-ישראלי, חם, עוטף ומחבק מבוסס על הבתים שלהם כשהיו ילדים בעצמם. הספר הוא החיבור של כל דור שעבר והדורות שעוד יעבור.

 


מעצבת הפנים רג'ין בן חמו:  "ב-70 השנים האחרונות, לשמחתי הרבה חל מהפך אסטרונומי בקנה מידה בלתי נתפס למדינה ככ צעירה, כיום אני יכולה להעיד שהטעם הישראלי מגוון הרבה יותר. מצד אחד, אנחנו מרגישים חלק מהכפר הגלובלי ומתרבות המערב,. אנחנו פתוחים וניזונים מחידושים יומיומיים, שמגיעים אלינו מכל ערוצי התקשורת הפתוחה אפשר לומר ש"העולם בכף ידינו" ומאמצים לעצמנו את המגמות בינלאומיות.

 
צילום: נדב פקט
צילום: נדב פקט

 מצד שני, קשה להוציא מאתנו את הטמפרמנט הים-תיכוני, את ההעזה שמאפיינת אותנו הישראלים, החוצפה הזו לייצר וליצור דברים חדשניים. ההבנה וההפנמה שעיצוב הוא לא בגדר מותרות אלא דרך חיים, המגמה הזו מאוד משמחת אותי בתור מעצבת.אני רואה אנשים שפתוחים לרעיונות מיוחדים וייחודיים זה בהחלט מרגש. באמת באמת כאחת שנוסעת לתערוכות בעולם כל פעם מחדש אני נפעמת מכל הטוב הזה שיש לנו בארץ!!"


 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי