טעימות מעוצבות

טעימות מפרי יצירתם של מעצבים צעירים, שנראו בשבוע העיצוב שהתקיים בווינה

מאת: אורנה גטניו שנייד | צילום: | 10/02/2016

Labvert

חברי הסטודיו לעיצוב ואדריכלות Labvert עיצבו מתקן לאחסון בקבוקים ובר לחברת הבירה המקומית R.M.Muller Bier. הבר עשוי מלוח עץ המתפצל לשני חלקים, כאשר במרכזו ישנו מתקן להעמדת בקבוקי הבירה והוא מאפשר גישה נוחה למספר אנשים בו זמנית. על הקיר נבנה מתקן אחסון לבקבוקים  ולכוסות בירה ו/או יין, עשוי מריבועי עץ קטנים מרצפה ועד התקרה המייצרים מעין חיפוי מיוחד לקיר.No HOME pavilion

המחסור בפרטיות ותחושות של חוסר ביתיות עומדים מאחורי עיצובו של המבנה שנבנה על ידי סטודנטים לאדריכלות מהאוניברסיטה לאמנות שימושית בוינה. 


המבנה, העשוי מלוחות עץ,  שאמור לשמש מקום מוגן וסגור, אינו עונה  כלל על הדרישות המינמליות והבסיסיות של שינה, מזון ומגורים. הוא נוצר כדי למשוך את תשומת לב הציבור ולעורר מודעות לחסרי בית. טשטוש הגבולות בין הפנים והחוץ מעצים את תחושת חוסר ההגנה שהמבנה מעביר, וזו משתלבת עם תחושת הזרות המוחלטת שהוא מעניק.  אין ספק שאמירה עכשווית זו על מהותו של בית, על מהי שייכות ומהי מוגנות מקבלת משנה משמעות בימים אלה, כאשר וינה נשטפת בגלים של אלפי פליטים. 

 Lucia Massari
 
שיתוף פעולה בין האמנית לוצ'יה מסארי וחברת שיש מפורסמת מאזור העיר ויצ'נזה: הפרויקט מציע שימושים חוזרים וחדשים לפסולת של  תעשיית שיש קררה ואוניקס שהיו מושלכים לפח בסוף תהליך הייצור או נגרסים לחצץ. האמנית עושה שימוש בשאריות אלה כאילו היו חתיכות שיש חדשות ויוצרת שילובים מעניינים של צבעים וטקסטורות באובייקטים שימושיים ודקורטיביים. כל אובייקט הינו יחיד מסוגו וכך גם הצבעים והטקסטורות- הכל בהתאם לשאריות שנותרו במפעל.


 צילום: andrea marucchio
צילום: andrea marucchioהחומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development