העיצובים החדשניים של וול-סמארט לבתים חכמים ויפים יותר

ממיזם שהתחיל כ-"חריטה אומנותית בעץ, במרתף הבית..." כדברי המנכ"לית גליה בן-דור - נולדה חברת נישה מבוקשת בארה"ב ובאירופה, שאף זכתה לאחרונה בשני פרסים נחשבים: פרס TNT -Top New Technology , מהארגון CEpro, ופרס - Best Of Show שלResidential Systems  בתערוכת ISE בברצלונה.

מאת: | צילום: | 10/02/2024

צילום: Tom Saimon | בתמונה: גליה ומיכאל בן דור, מייסדי חברת וול סמארט
צילום: Tom Saimon | בתמונה: גליה ומיכאל בן דור, מייסדי חברת וול סמארט

לשני הפרסים האלו, כמו גם לכל המוצרים שהחברה מפתחת ומייצרת יש מכנה משותף אחד – פתרונות פרקטיים, מתוחכמים ואסתטיים להטעמת טכנולוגיות שונות. "יש לנו נישה מיוחדת מאוד בתחום של אדריכלות ועיצוב פנים. אנחנו מציעים פתרונות עיצוב ספציפיים למוצרים טכנולוגיים, להטמעה או שילוב בתוך הקירות או התקרות - תוך שמירה על קו עיצובי נקי ועל אסתטיקה ברמה הגבוהה ביותר," בן-דור אומרת ומסבירה: "הרבה אנשים מתבלבלים וחושבים שאנחנו מעצבים את המוצר עצמו נגיד טאבלטים או מסכים שטוחים, אבל מה שאנחנו בעצם עושים זה לקחת את המוצר הקיים, לנתח אותו פונקציונאלית ולדאוג שהוא ישתלב בחלל או נכון יותר ייעלם בחלל. אחד העיתונאים האנגלים שראיין אותי אמר לי: "'אתם בעצם מורידים את האקנה של הקיר'". בן-דור צוחקת.

אסתטיקה לצד פונקציונאליות

הפתרון שחברת וול-סמארט נותנת למכשירים טכנולוגיים מתקדמים, מביא בחשבון את כל הפרמטרים ההנדסיים של המוצר. "יש בארה"ב מכשיר שליטה קולית מתוחכם מאוד בשם 'ג'וש' שעדיין לא הגיע לארץ, שמצאנו לו פתרון התקנה בקיר שהוא גם סוג של תיבת תהודה מתקדמת, שמגבירה את עוצמת הקול שמגיעה למכשיר – כך שמעבר לצד האסתטי אפשר לומר ששיפרנו את היכולות של המוצר".

"ולא מדובר רק אסתטיקה, היה לנו לקוח שהתקשר אלינו וביקש שנמצא דרך להנגיש את נקודות הגישה של ה-Wi.FI לטכנאים שלו. הוא הסביר שהטכנאים מבזבזים זמן יקר, גם כדי למצוא היכן נקודת הגישה  מוחבאת וגם כדי להגיע לנקודת גישה  עצמה. תכננו התקן מיוחד בתוך התקרה, כך שאין פגיעה בגלים של ה- ,Wi.FIואילו הטכנאים יכולים למצוא את ההתקן במהירות ולתת שירות בנוחות. בנוסף ולא פחות חשוב מכך המראה הנקי והאסתטי נשמר... היום זהו אחד המוצרים  עם הגידול הכי משמעותי במכירות."

Credit - TYM Smart Homes & Home Theaters
Credit - TYM Smart Homes & Home Theaters
 

אנחנו חיים בעידן שבו הטכנולוגיה משתנה במהירות, כולל מכשירי Wi.FI, איך אתם מצליחים להדביק את הקצב מבחינת הפתרונות שאתם מציעים?

"נכון, יש מרדף בלתי פוסק אחרי הטכנולוגיה. למשל, כשבעלי ואני התחלנו את העסק היה 'אייפד 2', והיום כבר יש "אייפד 10". כל אייפד שונה מקודמו; בגודל, בעובי, בצריכת החשמל וכדומה. מהסיבה הזו, כבר מהימים הראשונים של העסק יישמנו תהליך מהיר של פיתוח וייצור בהתאמה אישית לכל טכנולוגיה חדשה. היום אני יכולה לומר בגאווה שמאותו רגע שאנחנו מקבלים פנייה מהלקח אנחנו מתכננים, מפתחים, ובודקים את הפתרון במהירות שיא."

מי הם הלקוחות העיקריים שלכם?

"אנחנו עובדים ישירות עם היצרנים – בעיקר בארה"ב ובאירופה - הם שולחים לנו  דוגמאות ושרטוטים  של המוצר עוד לפני שהוא יוצא לשוק ואנחנו מוצאים להם את הפתרונות הטובים ביותר להתקנה בבתים, במשרדים, במקומות מסחריים וכן גם ביאכטות פאר... היאכטות הן בעצם דוגמה מושלמת למה שאנחנו עושים כשהחלל כל כך קטן, וכל דבר תופס מקום אפילו השלט של הטלוויזיה, יש חשיבות גדולה לפתרונות בקו אפס." 

Credit - TYM Smart Homes & Home Theaters
Credit - TYM Smart Homes & Home Theaters

דיברת על ארה"ב ואירופה - מה עם הלקוחות הישראליים האם גם הם מחפשים פתרונות כאלו?

"הנושא של האסתטיקה חשוב מאוד גם לאדריכלים ולמעצבי פנים וגם ללקוחת הקצה. הטכנולוגיה אומנם מביאה המון אושר, אבל אין מה לעשות –החוטים, האנטנות, ריבוי המכשירים... פוגעים במראה הנקי, ולכן יש יותר ויותר חיפוש אחר הפתרונות שלנו – בעיקר בבתים חכמים, משרדי היי-טק ובמגורי יוקרה. בארץ אנחנו עדיין פחות מוכרים, אבל אני מאמינה שיותר ויותר אנשים יגיעו אלינו."

אני יודעת שיש לכם המון פתרונות מוצלחים, אבל באופן אישי באיזה מהפתרונות את הכי גאה בו?

"משום שכאמור הטכנולוגיה משתנה כל הזמן, יש לנו פתרון שנקרא Retrofit Mounts, שגם הוא נולד מבקשות שעלו מהשטח. בזכות הפתרון הזו אפשר להתקין מכשירים טכנולוגיים בבתים קיימים, ללא צורך בקדיחה בתוך הקיר, עבודות בנייה או צביעה. מדובר בפתרון מושלם לשדרוגים מהירים ממכשירים ישנים יותר ולהתקנות מהירות עקב אילוצי הפרויקט. בסופו של דבר, הפתרונות שנולדים מהצרכים בשטח הם אלו שהכי מצליחים."

 

Credit - WALL-SMART
Credit - WALL-SMART

בזכות הפתרונות החדשניים והמקוריים של וול-סמארט, כיום החברה עובדת עם יצרנים, מפיצים וחברות בית חכם מארה"ב, גרמניה, אוסטרליה, צרפת, אנגליה, איחוד האמירויות, ומדינות נוספות. "אנחנו גאים מאוד להיות יצרנים שמייצאים לחברות רבות בחו"ל, אבל חשוב לנו גם שיכירו אותנו בארץ, כי אנחנו מאמינים שהשילוב בין טכנולוגיה, הנדסה ועיצוב הוא הפתרון האסתטי האולטימטיבי. בסופו של יום אנחנו מייצרים הכול בישראל ומאוד גאים בכך שהכול ”Made In Israel בן-דור מסכמת.

לפרטים נוספים לחץ כאן

ליצירת קשר: 03-9131440

sales@wall-smart.com

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development