מהו המטבח האינטגרלי?

אם יצא לכם פעם להיכנס לבית שבו תהיתם לעצמכם היכן נמצאים שלל הכלים החשמליים במטבח דוגמת המקרר, מדיח הכלים, המיקרוגל ואפילו את קולט האדים למרות שאתם יודעים בוודאות שהם כולם קיימים במטבח זה, כנראה שיצא לכם לראות ממקור ראשן כיצד נראה מטבח אינטגרלי! לצד שמו המתוחכם זהו מטבח שמציע פרקטיות שאין שנייה לה ומראה אלגנטי, נעים ונקי בחלל המרכזי ביותר בבית. במאמר זה נדון בשאלות  מהו המטבח האינטגרלי, אילו יתרונות הוא מציע וכיצד מעצבים אותו באופן הנכון ביותר?

מאת: | צילום: | 06/02/2024

מהו המטבח האינטגרלי?

זהו מטבח שמעוצב באופן שיראה כאילו מדובר ביחידה אחת שכולה מעוצבת באופן זהה. למעשה כל מכשירי החשמל שקיימים בו, משטחי העבודה וחללי האחסון מוסתרים כליל מן העין על ידי ארונות אחידים. את המטבח האינטגרלי אפשר לשלב בכל סגנון של מטבח שאתם חושקים בו. תוכלו לשלב אותו במטבח מודרני, במטבח כפרי, או בכל סגנון עיצוב אחר. היתרון הגדול של מטבח זה שהוא מציע אלגנטיות לצד פשטות מעשית.

ארגון יעיל לכל המטבח

אם החלטתם שהגיע העת לשפץ את אזור המטבח מן הסתם תרצו שהוא יצא מעוצב ויפה. יחד עם זאת חשוב לכם שהוא גם יוכל לאחסן ולהכיל בתוכו את כל הפריטים שלנו באופן נוח ויעיל. מטבחים אינטגרליים משמשים כפתרון מצוין לצורך זה, משום שהם מסתירים את כל אמצעי האחסון שקיימים במטבח. במטבחים אלו לא רואים מדפים או מגירות וגם לא קלפות בולטות בחלל האוויר, לא רואים את משטחי העבודה, את הצלחות והכוסות, גם הסירים והמחבתות ופריטים שאנו נוטים לאחסן במזווה מוסתרים היטב מאחורי ארונות מעוצבים למשעי כיחידה אחת בעלת זרימה בחלל ולכן ניתן ליהנות מאחסון ללא דאגה שמא יבלטו או יציצו דברים כלפי חוץ שעלולים לפגוע בקו העיצוב של המטבח. המעניק מראה של המשכיות עיצובית מרשימה.

היכן נמצאים מכשירי החשמל בתוך המטבח האינטגרלי?

כלל מוצרי החשמל במטבח האינטגרלי מוסתרים גם הם מאחורי אותם ארונות מעוצבים שקיימים בכל חלל המטבח. המקרר מוסתר מאחורי דלת ארון שזהה לשאר ארונות המטבח, כך גם מדיח הכלים והמיקרוגל. שום פרט אינו נראה לעין. אלו המטבחים האסתטיים ביותר שיש הודות לסגנון העיצוב הפשוט הזה!

נקי, פשוט, מעוצב ושקט

במטבח אינטגרלי כל פרט שבולט בדרך כלל במטבח רגיל מוסתר לחלוטין. בכך למעשה ניתן להשיג הרמוניה בעיצוב לצד תחושת סדר, ארגון וניקיון. כאשר כל המוצרים שלנו אינם חשופים לעיני כל ולמגע אינטנסיבי, הם נשמרים טוב יותר לאורך זמן. כך לא תראו שריטות על דלת המקרר, או כתמי מים על דלת המדיח, כך לא תראו סימני ידיים על דלת התנור והחלק העליון של המיקרוגל לא צובר אבק. ברגע אחד אתם מנקים את כל הארונות שיש במטבח וזהו הכל נקי!

יתרון נוסף שיש לציין לטובת מכשירי החשמל המוסתרים בתוך ארונות והוא השקט שיש ברחבי החלל כשמוצרים אלו עובדים, שכן הארונות משמשים כשכבת בידוד נוספת מפני הרעש.

מה צריך לבדוק לפני התקנה של מטבח אינטגרלי?

קחו בחשבון שלפני שאתם מתחילים את בנייתו של המטבח האינטגרלי, עליכם לתכנן היטב ובדיוק רב את מידותיו. למעשה תצטרכו לרכוש את כל מוצרי החשמל שאתם מתעתדים שיהיו במטבח שלכם ולערוך להם מדידות מדויקות כדי שתוכלו להכניסם באופן פרקטי מאחורי ארונות המטבח. חשוב לערוך את המדידות בסבלנות ובקפדנות אחרת אתם עלולים לשגות במידות ולייצר דלתות שלא יתאימו למידות של המוצרים השונים כמו: מדיח הכלים, מקרר, קולט אדים, תנור ועוד.  

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development