זהירות! חרקים מורידים לכם את ערך הנכס

למזיקים, על הסוגים השונים שלהם יכולות להיות המון השפעות, רובן כמובן שליליות ולא נעימות לנו, בני האדם.. מלבד פגיעה באיכות החיים שלכם, נוכחותם יכולה גם לפגוע בערך הנכס שלכם. לצד המטרד והפן התברואתי, מזיקים יכולים לגרום להמון נזקים לנכס שלכם, מה שיעלה את הצורך בתיקונים, יפגע באסתטיקה של הנכס ואפילו ירתיע קונים או שוכרים פוטנציאליים, במידה והבעיה אינה מטופלת בזמן. בכתבה זו נדבר על הנזקים שהמזיקים השונים עשויים לגרום לביתכם ועל האפשרויות השונות העומדות בפניכם לטפל בהם.

מאת: | צילום: | 13/02/2024

קרדיט: Canva Pro
קרדיט: Canva Pro


אילו סוגי נזקים מזיקים יכולים לגרום?

כאמור, ישנם סוגים שונים של מזיקים נפוצים, מנמלים, דרך טרמיטים, פשפשים, פרעושים, ג'וקים מסוגים ומינים שונים וכו'. כמובן שכל אחד מהם יכול לגרום לנזקים ספציפיים. בואו נסקור כמה מזיקים שכולנו מכירים ואת הדרך לטפל בהם.

טרמיטים

טרמיטים הם בעיה כאשר מדובר בנכסים מעץ. לא תמיד נשים לב לכך שהם שם, מה שנותן להם את כל הזמן לגרום נזקים חמורים למבנה. הם ניזונים מעץ ולאט לאט אוכלים את התשתיות של המבנה, ואם לא גיליתם שהם שם בזמן, תוכלו למצוא את עצמכם מסתבכים עם שורה ארוכה של תיקונים יקרים. במונחים של נדל"ן, טרמיטים יכולים להדליק נורה אדומה אצל קונים פוטנציאליים ולגרום להם לעשות אחורה פנה, או לחלופין להוביל אותם למשא ומתן כדי להשיג מחיר נמוך יותר עבור הנכס.

מכרסמים

חולדות ועכברים עשויים לגרום להמון בעיות לבעלי נכסים. בראש ובראשונה, הם יכולים ללעוס את חוטי החשמל, מה שיוביל לתיקונים יקרים, ובמקרים קיצוניים יותר, אף לסיכוני שריפה. מכרסמים יכולים גם לגרום לנזק מבני מכיוון שהם מכרסמים את הקירות ואת חומרי הבידוד שבתוכם. לבסוף, נוכחותם של מכרסמים עלולה להביא איתה גם סיכונים בריאותיים ותברואתיים ולהרחיק בעלי עניין מהנכס.

חרקים

חרקים שונים החל מג'וקים ועד פשפשים, אומנם לא יגרמו נזק למבנה, אך עדיין הם יכולים להשפיע על ערך הנכס. ג'וקים ופשפשים יכולים להוות אינדיקציה לכך שהתברואה בנכס לקויה, ובמידה וישנה בעיה משמעותית, במיוחד כאשר מדובר בפשפשים, העלות של הדברת מזיקים מקצועית עשויה לדרוש מכם השקעה. כמובן שגם במקרה הזה, קונים ושוכרים פוטנציאליים יהססו אם לבחור בנכס שלכם או להמשיך הלאה. אז אל תחסכו – הזמינו מדביר מוסמך שיטפל במפגע או אפילו יבצע הדברה מונעת.

החשיבות של הדברת מזיקים

הנוכחות של מזיקים בנכס, בוודאי אם אתם מראים את הדירה לקונים או לשוכרים פוטנציאליים, יחד עם הנזקים שהם עלולים לגרום, יכולה להוביל לירידה בערך הנכס. יחד עם זאת, ידע הוא כוח, וכאשר מודעים לנזקים הפוטנציאליים של מזיקים אלו, בעלי נכסים יכולים לבצע פעולות שיגנו על השקעתם, כאשר אחת מהן תהיה הדברה.

לא חייבים לחכות עד למכת מזיקים כדי לבצע הדברה. ניתן לבצע הדברת מזיקים מונעת ולשמור על ערך הנכס שלכם, כל שכן, להימנע מתיקונים יקרים, ולהבטיח שהנכס יישאר אטרקטיבי בעיניהם של קונים ושוכרים. הדברה מונעת יכולה לעזור לכם לטפל במזיקים עוד לפני שאתם מבחינים שהם שם, לזהות סימנים לקיומם כבר בשלבים מוקדמים, לפעול מהר ולמזער את הנזקים האפשריים.

כחברת הדברה אשר פועלת כבר שני עשורים בתחום, קסם הדברות מביאה המון ידע וניסיון לשולחן. בכוחה של חברת ההדברה להתמודד עם מגוון רחב של מזיקים בצורה יעילה, כל שכן לתת מענה גם במקרים של מכת מזיקים, וכך למנוע נזק נוסף לרכוש וסיכון לדיירים. לבסוף, כאשר אתם מקפידים לבצע הדברה מונעת, תוכלו להציג זאת בעת עסקאות מכירה או השכרה, להוכיח שהנכס מטופל ושמור היטב, ויותר מכך – חף ממזיקים.

לפרטים נוספים על שירותי הדברה כנסו לאתר https://kesem-hadbarot.co.il

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development