בשנה הבאה: מגמות העיצוב לשנת 2024 כבר כאן

רגע לפני ששנת 2024 פורצת לחיינו, עצרנו לרגע לברר מהן המגמות הבולטות שעתידות לשלוט בבתים בעתיד הנראה לעין. אז הנה כמה מהבולטות שבהן על פי מגזין ELLE DÉCOR  כאן לפניכם - בתקווה שיכניסו אור, שלווה ושמחה, כשבחוץ עדיין מתחוללת סערה. מעצבת הפנים קרן ניב טולדנו מסבירה.

מאת: | צילום: איתי בנית | עיצוב פנים: קרן ניב טולדנו | 13/12/2023

עיצוב: קרן ניב טולדנו | צילום: איתי בנית
עיצוב: קרן ניב טולדנו | צילום: איתי בנית

כמו בכל שנה, את השבועות האחרונים של חודש דצמבר מנצלים הטרנדולוגים, המגזינים ואתרי העיצוב הנחשבים ברחבי העולם לדגום את המגמות והטרנדים הבולטים שיככבו בסצנת העיצוב הבינלאומית. קצת אסקפיזם אף פעם לא מזיק. אז קבלו אותן: אלה הן כמה מהמגמות שנבחרו על ידי המגזין הנחשב ELLE DÉCOR , שלדעת המעצבים המקומיים עתידות לככב גם אצלנו בישראל- ברשתות ובחנויות העיצוב, ובתוך כך גם בבתים, כבר בחודשים הקרובים.

עיצוב: קרן ניב טולדנו |  צלם: איתי בנית
עיצוב: קרן ניב טולדנו | צלם: איתי בנית

עמוק באדמה

אופנות באות והולכות, טרנדים מתחליפים, אבל אם יש מגמה אחת בולטת שלא יורדת מסדר היום כבר שנים, ועתידה לככב ב-2024, היא מגמת צבעי האדמה והתבלין- בפרט הגוונים החומים, גווני החול, הסלעים הגולמיים והדיונות הזהובות, גוונים אל זמניים שמאפשרים לצקת תוכן ועומקים בכל אחד מהאזורים בבית.

"מסתמן שב-2024 פלטת הצבעים הדומיננטית תתבסס ברובה על הגוונים הללו, שבכוחם לייצר מראה עמוק ומסתורי, עם קריצה מובהקת לעיצוב מה-70s", כך לדברי מעצבת הפנים קרן ניב טולדנו "השימוש באלמנטים אותנטיים וטבעיים יבלוט יותר מתמיד, ובהסתמך על הקולקציות לשנה הבאה שכבר יצאו לאור, הצבעוניות האדמתית תשתלב בכל חלל בהרמוניה מלאה. נראה במהלך השנה הקרובה שימוש נרחב בטקסטורות עשירות ומחוספסות ופריטים מעץ, קש וראטן בטונים מגוונים- מבהירים, שהם הומאז' לגווני האדמה החוליים, ועד לכהים יותר המדמים את אדמת החמרה והטרקוטה".

"הגוונים הללו יככבו לא רק בגזרת הטקסטיל והריהוט אלא גם בקירות שם המגמה המסתמנת היא ריבוי טקסטורות. נראה שרבים מאסו בקירות בהירים בגימור מט או מבריק ואת מקומם של אלה יתפסו הטייחים הדקורטיביים בעלי טקסטורה חולית כדוגמת הרזינה והטדלקט: טיח צבעוני מרוקאי מוחלק במרקם ישן עתיק ומעט דהוי. עם זאת, וכמו בכל דבר בחיים, גם כאן חשוב לשמור על מידתיות וחשוב לעבוד במאסות מאוזנות על מנת לשמור על החלל נושם ואוורירי. לכן מומלץ לבחור קיר כוח אחד מרכזי ואותו לחפות בטיח העשיר. ביתרת הקירות אפשר בהחלט ליישם גוונים בהירים עם פיגמנט מוחלש בטונים של צהוב או חום".

עיצוב: קרן ניב טולדנו | צלם איתי בנית
עיצוב: קרן ניב טולדנו | צלם איתי בנית

האהבה לטבע בשיאה

המגמה הביופילית מסתמנת גם היא כאחת החזקות והחשובות בעיצוב לשנת 2024 ומסמלת את החיבור והבחירה בטבע- צורך קיים בקרב רבים מאיתנו, גם אלה שמתקשים לבלות לילה מחוץ לעיר: "עושה רושם שקיים בנו דחף אנושי מולד להתחבר לטבע והביופיליה היא לא רק תוצר של האהבה שלנו לחיים אלא גם מסייעת לנו לקיים חיים", כך לדברי ניב טולדנו "היקף הנזקים שאנחנו גורמים לטבע, כמו גם העובדה שהוא הולך ומתרחק מאיתנו, גורמים לנו אינטואיטיבית לתת לו מקום של כבוד בדרכים יצירתיות בעיצוב הפנים, הרי לטבע יש קשר בלתי אמצעי  לשְׁלוֹמוּת שלנו עם עצמנו ורווחה גופנית, נפשית וחברתית, בתוך כך סביבה טבעית בריאה יותר בהגדרה: היא מעודדת יצירתיות ומביאה לשגשוג ולכן היא מקבלת מקום של כבוד בתחום הזה".

 

עיצוב: קרן ניב טולדנו | צילום: איתי בנית
עיצוב: קרן ניב טולדנו | צילום: איתי בנית

 

"עקרון מרכזי לשילוב הטבע בסביבת המגורים היא ליצור מרחב מחיה אורבני שהופך לירוק ופורח על ידי יצירת מערכת קשרים הדוקה בין החוץ לפנים ושילוב אלמנטים ומוצרים שיוצרו ממקורות טבעיים או בהשראת הטבע: טקסטורות, חומרים כמו משטחי עץ ואדני רכבת ממוחזרים; משטחי אבן ושיש, בדים אקולוגים ואורגניים; גווני אדמה וירוקים למיניהם וצורות שלקוחות מעולמות הטבע הם רק חלק מהדוגמאות".  

״ככלל, בשנים האחרונות הישראלים שואפים ליצור מפתחים גדולים ככל הניתן, כאלה שמכניסים  את הגינה או הטבע הביתה. התוצאה שמתקבלת פתוחה, מוארת ואוורירית ובחלק מהמקרים מכפילה את מרחב המחיה, כך שהמגמה הביופילית אינה זרה עבורנו.".

עיצוב: קרן ניב טולדנו | צלם: איתי בנית
עיצוב: קרן ניב טולדנו | צלם: איתי בנית

השנה בה הקימורים יפגשו קווים ישרים

בשנים האחרונות משהו השתנה והתרכך בתפיסת העיצוב של רבים, גם בקרב חובבי הסגנון האולטרה-מודרני הנקי והשנה נראה את השיפטינג הזה מתחולל ביתר שאת: מסתמן שהחללים עצמם יתאפיינו בקווים גיאומטריים ישרים, והם  שיגדירו את המעטפת אך לצידם מרבית מהפריטים הבולטים בקולקציות הריהוט והתאורה החדשות הם מעוגלים, מקומרים ואמורפיים וככאלה יכניסו שפע של עידון ורוך. מטרתם לשבור את המראה הנוקשה ולייצר אדפטציה מודרנית ונועזת לעיצובי הוינטג' של שנות ה-50 במאה הקודמת".

עיצוב: קרן ניב טולדנו | צילום: איתי בנית
עיצוב: קרן ניב טולדנו | צילום: איתי בנית

ככה עושים את זה: שכבות, רבדים ועומקים

ככל שמתקדמים בציר הזמן גם העיצובים המינימליסטיים ביותר הופכים למורכבים ועשירים ואחת הדרכים ליצור את אותו מראה מכונן היא על ידי עבודה בשכבות שכל אחת מהן תורמת בדרכה ליצירת השלם והמינונים הם שם המשחק. "שימוש בחומרים מנוגדים באותו מרחב (כדוגמת עץ, ברזל, פליז, חרס, אבן טבעית, קטיפה, בדים טבעיים ועור) הם שיוצרים את השלם", מסבירה ניב טולדנו.  "בעוד שמעטפת החלל תיוותר על פי רוב ניטרלית, הצבעוניות, הטקסטורות והדוגמאות ישולבו השנה בטכניקת דגרדה: כלומר הפריטים הדומיננטיים והגדולים יהוו רקע בהיר יחסית ובשלב הבא ישובצו שכבות של פרטי אמנות, אקססוריז, כריות וטקסטיל בגוונים עזים יותר ובנראות אופנתית והם שיוסיפו עניין ואופי בחלל. כך ייווצרו בבית אזורים הוליסטיים ומנומקים שמשדרים חמימות, משפחתיות ורוך, מראה לו כולנו שואפים".

עיצוב: קרן ניב טולדנו | צלם: איתי בנית
עיצוב: קרן ניב טולדנו | צלם: איתי בנית

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development