קליל: אוהבים מינימליזם, אבל לא רק

על אף היותן אלמנט אדריכלי מוכר במשך מאות שנים, קשתות ממשיכות לככב בבתים ולהיות טרנד פופולרי אהוב באדריכלות ועיצוב פנים. הקווים הרכים והמעודנים, האלגנטיות והאסתטיקה של הקשתות מתאימים לכל סגנון, בין אם הבית מעוצב בקלאסיות מסורתית או בכפריות ובין אם במינימליסטיות עכשווית. בחללים עם תקרות נמוכות מייצרת הקשת אשליה של גובה, ובחללים גבוהי תקרה היא בולטת בנוכחותה ומעניקה להם אופי משלהם. הסימטריה, הזרימה וצורתן האומנותית יוצרת תחושה של נוחות ויציבות בעיצוב הבית.

מאת: | צילום: | קליל | 17/12/2023

מה שנראה כטרנד נצחי מגיע עכשיו לזירת החלונות והדלתות של חברת קליל עם סגנון חדש בשם קליל בלגי ארט. במפתחים ניתן כעת להציג לא רק קווים ישרים, חדים ומינימליסטיים להם הורגלנו, אלא גם קווים רכים ואורגניים יותר, שמשקפים את התנועתיות של הטבע. נוכחותן של צורות אורגניות כאלה מקפיצה את נראות המפתחים, לכאורה ללא מאמץ, רק משום שהן שם, ממוסגרות במפתחי חלונות מרובעים כרגיל. חלל אחרי חלל נעטף בזרימה נעימה, והגבולות כמו מיטשטשים והופכים את הבית לחלל מזמין שנעים לשהות בו.
קליל בלגי ארט
קליל בלגי ארט

קליל בלגי ארט
קליל בלגי ארט

הבלגי ארט מביא איתו בשורה צורנית. בעזרת משחקי צורות ממשפחה אחת ניתן להרכיב בתוך החלון או הדלת שילובים שונים, כמו בלגו. הפרופילים מדוקקים ועדינים יותר כדי לשמור על פתיחות מרבית לסביבת החוץ ולהכניס מיופייה לתוך הבית. יש ביניהם קשתות רכות ורומנטיות ודפוסים גיאומטריים שיכולים להתאים לכל עיצוב, כאילו היה זה קנבס לבן שמבקש להכיל בתוכו ורסטיליות מרבית. חובבי הבוהו שיק או הכפריות, הג'פנדי, הנורדי או אפילו המודרני ימצאו בבלגי ארט את מבוקשם.

"הסגנון הבלגי של קליל הלך והשתכלל, ואייקון העיצוב הישראלי התחזק לפן חם וביתי יותר", אומר רובי גל, מנהל חדשנות ועיצוב בחברה. "דיברנו עם אדריכלים ומעצבים והבנו שהם רואים בעולם דברים חדשים שהם היו רוצים להתקדם אליהם, ולחדש את הצורה הסטנדרטית של המערכת. חקרנו את תחום העץ והברזל בעולם הבנייה ואת הצורות המקובלות שם, ולקחנו את זה לצורניות הפרופיל ולמורפולוגיה יותר מורכבת. בעבר הבלגי זוהה על פי הפס האייקוני של הפרופיל, שחילק אותו מבחינת מישורים. היום נתנו לזה צורניות יותר מעניינת עם פיתוחים דקורטיביים וחציצי הדבקה קשתיים".

צילום: BELGIAN SCENE
צילום: BELGIAN SCENE

החידושים ניכרים בהחלטות העיצוביות, ברמת הגימור הגבוהה ובמפרט הטכני המתקדם. הדגש ניתן לפונקציונליות ולשיפור האיטום והתנועה של כנפי הזזה, וטופלו אזורים שניתן לדקק במרכז הקשר בין הפנים לחוץ. גל: "הכנסנו קשתות וחצאי קשתות שניתן לזהות בפרטי ריהוט שונים ומבנים באגן הים התיכון, שמעניקים תחושה חמימה וקריצה חדשה יחד".

המעצבת התעשייתית תמר כנפי, שיחד עם רובי גל הובילה את פרויקט ההשקה של סגנון החלונות החדש, מוסיפה כי בחברה זיהו התרחקות מהמינימליזם ושאיפה לסגנון יותר חם. זו הסיבה שיצרו מנעד רחב ומשחק גדול בחלוקות מורכבות של החלון, בדומה לחלונות הברזל של הבלגי המקורי, רק צעד אחד קדימה. "התייחסנו לצורניות של הפרופיל הבלגי, לתלת ממד שלו, לפני השטח עם נגיעות עיצוביות שבדרך כלל לא נראות באלומיניום", היא אומרת. בהשראת טרנדים גלובליים של סגנונות שונים ששומרים על קו נקי ברוח המינימליזם עם עומק עיצובי, כמו הסגנון הג'פנדי הפופולרי שמשלב את התרבות והאסתטיקה היפנית והסקנדינבית יחד, ביטאו זאת בצורת הפרופיל ובאפשרויות לייצר חלוקות ומגע אישי, כאילו מדובר בתכשיט למבנה שמעטר וממסגר את הנוף.

קליל בלגי ארט דלתות וחלונות אלומיניום
קליל בלגי ארט דלתות וחלונות אלומיניום

בסגנון החדש שתי סדרות - ציר והזזה לחלונות ולדלתות – נותנות מענה יישומי לכל מפתחי וחללי הבית. פותחו על ידי צוות הפיתוח של קליל, ומבוססות על שיטת קליל סיסטם שמבטיחה סטנדרט איכות בכל שלבי הפיתוח, הייצור והבדיקות.

מנגנוני איטום מתקדמים יושמו במערכות כדי לשמור על טמפרטורה נעימה בבית, ניקוז יעיל, מסילה מתקדמת לשיפור התנועה והפתיחה ופרזול מותאם ומעוצב לדגם. שתי הסדרות ממסגרות את העולם החיצון כאילו היה סצנה מתוך סרט ומפנות אליהן את הזרקור. ניתן להציב את הדלתות והחלונות שבסדרות בכל אזור בבית, בין אם מדובר בפינת קריאה מרובה בספרים עם חלון שפונה לגינה, ובין אם בסלון בעל ויטרינה גדולה שבו רהיטי הספה עם קווים מעוקלים. יצירתיות ואמירה עיצובית הן שם המשחק בכל הנוגע לבלגי ארט, שמאפשר לכל אחד לבטא את עצמו ואת הסגנון האקסקלוסיבי שלו בכל פינה בבית.

 

למידע נוסף על סגנון בלגי ארט החדש באתר קליל או צרו קשר *8555

 

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי