להשיג את המראה הבינלאומי, בקלילות

מאז עלייתו ארצה בשנות ה-50, ועד היום- סגנון הבאוהאוס מתלבש באלגנטיות על בתים ובניינים רבים בישראל. עכשיו, עם השקתו של חלון הזזה חדש מבית קליל, משימת העיצוב בסגנון הבינלאומי הושלמה

מאת: טל פאר | צילום: קליל | 07/04/2021

 

מכניס את השמש גם לחללים הקטנים| צילום: קליל
 

"קליל באוהאוס 1600" הוא שמו של החלון החדש בסדרת "באוהאוס", שמיוצר על ידי חברת האלומיניום הגדולה והמוכרת. רמת הגימור המושלמת והפרופילים הצרים, מעניקים לעיצוב המינימליסטי כנפיים חדשות: 

 לפני הכל, יש כאן רציונל 

גבעות סלעיות וירושלמיות או מישורים גליליים- המפגש הקרוב בין פנים הבית לטבע הסמוך משחק תפקיד מרכזי, ובצדק. סביבה ירוקה, אור טבעי ורוח מלטפת הם מעין "אקססוריז" למבנה שהופכים את השהות בבית לחוויה מרגיעה, ומשמשים כתפאורה טבעית שתדגיש את יופי האדריכלות של המבנה. לתפקיד הזה בדיוק מגויסת סדרת הבאוהאוס של קליל.

שילוב דגמים של פרופילים 1600 ו-7600 יוצר את אפקט "טירת הזכוכית"| צילום: קליל
 

מכניס את השמש גם למקומות הקטנים

החלון החדש נותן פתרון לחללים קטנים וגדולים מאפשר להכניס את הפנורמה הצבעונית או הנוף הפראי שעוטפים את הבית ולהגיש אותם לחללים שונים- חדרי שינה או עבודה, חדר אורחים, סלון ומטבח, מבלי להפריע לתנועה במרחב.

 
מכניס את השמש גם לחללים הקטנים| צילום: קליל
 

כך למשל, ביישוב מתן שבמזרח השרון, נבנה בית קומותיים בתצפית יפיפייה ליישוב הקהילתי. בפרויקט, בחר האדריכל אבנר כץ, להשתמש בחלון החדיש כדי לעצב את חלל המטבח. הפרופיל הדקיק הצליח למסגר, באופן כמעט בלתי מורגש, את הנוף הנשקף והכניס את חורשות האורנים הסמוכות אל תוך החלל הביתי.

החלון, שנפתח בהזזה, כאשר הכנפיים חולפות באופן מלא אחת מעל השנייה (מאפיין ייחודי לדגם זה), סיפק גם את מידת הנוחות הנדרשת לתחזוקת החלון באזור מועד לפורענות כמו המטבח, ובכך נתן פתרון מלא ומקיף- לא רק גם לחוויה האסתטית אלא גם לצורך הפונקציונלי.

 

יפיפייה גם מבחוץ: פרופיל באוהאוס 1600| צילום: קליל
 

אפקט "טירת הזכוכית"

אבל היתרון הבולט ביותר שבשימוש בדגם 1600, מתגלה דווקא כמשלבים אותו יחד עם אחיו לסדרה- כמו דגם קליל באוהאוס 7600, המיועד לעיצוב חלונות ודלתות הזזה גדולים יותר ובאוהאוס 5600 לפתחי דלתות וחלונות במנגנון פתיחה  על ציר .כשמתכננים פתחים גדולים ומשתמשים במערכות עם פרופיל צר שטחי הזכוכית הרחבים והחשופים לוכדים את השתקפות קרני השמש וניצוצות האור ויוצרים את אפקט "טירת הזכוכית". מעטפת הזכוכית שמשדרת את האלגנטיות העתידנית של המאה הבאה, נאמנה לקו הבאוהאוס גם מבפנים ומאפשרת ליצור חלל אוורירי, מרווח ונושם. התוצאה:360° של מראה מוקף באלגנטיות ושיק נקי.

לפרטים נוספים אודות סדרת החלונות קליל באוהאוס וסדרות נוספות -

"קליל"
אתר: www.klil.co.il  
טלפון: 8555*
 
אדריכל אבנר כץ| 050-5255700 | [email protected]


 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי