קליל: למקסם את מלוא אורך רצפה-תקרה

אדריכלות ועיצוב פנים הן פעולות יצירה שנעשות תוך התוויה של קווים ומסגרות, מרחבי מחיה ותהליך מורכב של פתרון בעיות. בעלי המקצוע המנצחים על הפרויקט שואבים מניסיונם ומשלבים את השפה העיצובית הנבחרת עם שלל פתרונות.

מאת: | צילום: ‏‏קרדיט תמונה: קליל (הדמיה) | מערכת בית ונוי | 01/10/2023


כדי ליצור תחושה של גודל ברחבי הבית וחלליו או להאריך ויזואלית חלל שתקרתו אינה גבוהה, מנוצל מלוא האורך מהרצפה ועד התקרה באמצעים שונים. כך לאופן שבו תולים וילונות יכולה להיות השפעה עצומה על מראה החדר, שכן אם ייתלו מהתקרה במקום ממוט הממוקם ממש מעל החלון, ימוקסם הפוטנציאל של החדר והוא יעניק תחושה נתפסת של גובה לקיר וגודל לחדר. גם עיצוב חדרי הרחצה השתנה עם השנים, כשחיפויים מרצפה ועד תקרה מייתרים את חלוקת הקירות ויישום הצבע בחציים העליון, ומעניקים לחלל תחושת אורך מועצמת. בעשור האחרון מממש גם המטבח את הפוטנציאל הגלום בין קירותיו. ארונות קיר גבוהים נמתחים למלוא רוחבם ואורכם של הקירות כדי לאפשר מקסימום של אחסון, ולפעמים קצותיהם העליונים מושלמים על ידי הנמכות תקרה כדי לקבל מראה טוטלי של קיר.

באותו אופן כבש המראה השלם גם את פתחי הבית. דלתות ויטרינה לסלון או דלת ויטרינה למרפסת ממלאת פונקציה של הכנסת אור ואוויר, אך גם יוצרת נוף וחיבור לטבע כשהיא נפרסת על מלוא הקיר ומרצפה ועד תקרה. בעוד פתחי חלונות ממוקמים במרכזי מישור או מחוץ למרכז ויוצרים מתחים חזותיים, דלתות הזזה זכוכית שלמות מייצרות כמו בציור את סצנת השמיים, העצים או הנופים האורבניים, והופכות אותם לחלק דומיננטי מהחלל. מי שיושב בפנים מתמזג עם הציור ועם אותו מבט. 

מגמות העיצוב המודרני מצביעות על כיוון ברור של פתחים גבוהים ורחבים במיוחד. מפתחים ענקיים דורשים בדרך כלל פרופילים מסיביים שלהם נוכחות בולטת בהיקף ובמרכז הפתחים, אבל בקליל השכילו לפתח ולעצב מערכת שמתאימה למפתחים גדולים עם נראות דקיקה ונוכחות בלתי מורגשת של פרופילים. כדי לתת עדיפות לנוף, הקווים הנקיים המינימליסטיים מטשטשים עד כדי מחיקה את הגבול בין הפנים לחוץ. מסגרות מינימליות מאפשרות להגדיל את שטח הפנים של הזכוכית בדלת ההזזה, והסביבה החיצונית מתגלית במלואה ללא הפרעה. החלל בפנים בהיר ומואר יותר, מרגיש פתוח ומרווח והשהות בו נעימה ומושכת.
 
‏‏קרדיט תמונה – קליל (הדמיה)
‏‏קרדיט תמונה – קליל (הדמיה)
 
כדי לתמוך בדרישות אלה וליצור אותן, פותחה בחברת קליל מערכת דלתות הזזה אלומיניום שרכיביה נסתרים, הפרופילים שלה כמעט אינם נראים, ושטח הפנים של הזכוכית גדל משמעותית עד 3.5 מטרים ביישום כוויטרינת "רצפה-תקרה". הזכוכית מקבלת את מלוא הבמה כדי לשקף את סביבת החוץ.

סדרה 7400 בסגנון FINE של קליל היא מערכת דלתות הזזה בעיצוב מינימליסטי, בעלת פרופילים דקים וצרים במיוחד שיוצרים מסגרת עדינה. התקנתה נסתרת עם משקופים סמויים, המסילה שלה שטוחה בקו אפס עם הרצפה, וכל שנראה הוא חיבור כנפיים דקיק וידיות אלגנטיות הייחודיות לדגם. נראותן המעודנת של דלתות הזזה זכוכית לא פוגעת באיכות ובנוחות השימוש. המערכת עברה בדיקות קפדניות במצבי קיצון על מנת לעמוד בסטנדרטים של החברה, והיא בעלת תו תקן שמבטיח את איכותה ואמינותה. יש לה יכולות בידוד, איטום ובידוד אקוסטי מתקדמות ואף מנגנון נעילה רב נקודתי.

התרשמו מסדרת דלתות ההזזה FINE 7400 החדשה של קליל באתר.

כשכל אלה משולבים יחד, סדרה 7400 מעניקה מענה מיטבי לבתים פרטיים ולדירות בעלות פתחים מרשימים, שבעליהם מבקשים ליהנות מיתרונות מערכות מינימליות. יחד איתה מושגת אמירה אדריכלית המציפה את הבית באור טבעי ומאפשרת לנוכחים לטבול בנו

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי