10 דרכים להתארגן למעבר דירה בקיץ

רוב מעברי הדירה מתרחשים בקיץ כי אנשים רבים מתכוננים לשנה העברית החדשה והרבה חוזי שכירות מסתיימים בתקופה זו. מדובר בעונה מאוד תוססת ואנשים עובדים עד מאוחר וגם נהנים משלל פעילויות עם הילדים שנמצאים בחופש הגדול. אז אם אתם עוברים בקיץ דירה, קבלו מאיתנו 10 דרכים להתארגן ביעילות לכך.

מאת: | צילום: קרדיט תמונה: freepik | 22/05/2023
‏‏קרדיט תמונה: freepik
‏‏קרדיט תמונה: freepik

1.רשימת משימות
לפני שאתם עושים כל דבר שקשור למעבר הדירה או העברת דירה, חשוב מאוד שתיצרו לעצמכם רשימת משימות. רשימה זו נועדה לפקס אתכם ולדאוג שגם ברגעי לחץ בעת המעבר, לא תשכחו שום דבר. 

2.תיעדוף משימות
הדבר הבא שיש לעשות הוא לתעדף את המשימות שברשימה שיצרתם. יש המון הכנות לקראת מעבר דירה, בניהם הובלת דירה שזהו רגע השיא של המעבר, אך עד שתגיעו לרגע הזה, יש המון משימות אחרות שיש לבצע קודם. 

3.להיפטר מחפצים שלא בשימוש 
אחת המשימות הכי חשובות לפני מעבר דירה היא לעבור על החפצים שלכם ולדעת מה לא נמצא בשימוש ויש להיפטר ממנו. זה יסייע לכם להגיע לדירה החדשה רק עם חפצים שאתם באמת צריכים ויעזור לכם גם בשלב האריזה. 

4.קביעת מועד המעבר
את קביעת מועד מעבר הדירה יש לבצע מול בעלי הדירה שאתם עוזבים ובעלי הדירה שאליה אתם נכנסים. יש לקבוע מועד לקבלת מפתח ומועד כניסה. בעת קבלת המפתח תוכלו כבר לנקות את הדירה. מועד הכניסה הוא לצורך קביעת תאריך להובלת הציוד עם חברה המתמחה בהובלת דירות. 

5.להכין ציוד אריזה
לפני שאתם מתחילים לארוז את הציוד שלכם, כדאי שתגיעו מוכנים עם כל מה שאתם צריכים לצורך האריזה. יש לרכוש ארגזי אחסון, כמה גלילי מסקנטייפ, מספריים, כלי עבודה ונייר פצפצים כדי לעטוף דברים שבירים. 

6.לארוז את הציוד
יש לארוז את הציוד לפי דחיפות שימוש בחפצים. חפצים שלא נמצאים בשימוש כעת, יש לארוז ראשונים וחפצים שבשימוש חוזר, יש לארוז קרוב לזמן המעבר. בכל מקרה, חשוב להשאיר לעצמכם במזוודה בגדים וכלי רחצה ליום המעבר וליום שלמחרת. 

7.לבחור חברת הובלות מקצועית
כשאתם עוברים דירה, אתם רוצים שהציוד שלכם יישמר ויגיע שלם אל הדירה החדשה. כדי שזה יקרה, עליכם להזמין שירותי הובלות מקצועיים ובעלי ניסיון, שיעבירו את הציוד שלכם אל המשאית בצורה יעילה ובטוחה. 

מומלץ לקבל המלצות מחברים ומשפחה על חברה שהם עבדו איתה בעבר ונהנו משירותיה. כמו כן, מומלץ לבחור שירותי הובלה קרובים למקום מגוריכם. בחרו מתוך רשימת אזורי שירות להובלה המוצעת כאן. 

8.להבין האם יש צורך במנוף ושירותי פירוק והרכבה
לאחר שכבר כל הציוד שלכם ארוז, זה הזמן לספק את כל הפרטים לחברת ההובלות שבחרת. יש לומר כמה ארגזים אתם צריכים להוביל, האם יש רהיטים שצריך לפרק ולהרכיב מחדש וכמה מכשירי חשמל גדולים יש ברשותכם. 

כמו כן, חשוב לציין האם יש מעלית שניתן להשתמש בה והאם מכשירי החשמל והרהיטים עוברים בקלות דרך הדלת. במידה ולא, יכול להיות שתזדקקו לשירותי מנוף. 

9.לנקות את הדירה הישנה והחדשה
כל הארגזים כבר ארוזים? גם הדירה הישנה וגם הדירה החדשה ריקות מחפצים? זה בדיוק הזמן להתחיל בניקיון. את הדירה החדשה כדאי לנקות כיומיים לפני ההובלה ואת הדירה הישנה ניתן לנקות עם סיום האריזות. 

10.לסגור חשבונות של הדירה הישנה ולהפעיל חשבונות בדירה החדשה
ביום ההובלה, כשעתיים לפני שצוות ההובלה מגיע אליכם, מומלץ לסגור את כל השעונים של החשמל, הגז והמים. לצלם אותם כדי שתדעו מתי הפסקתם את השימוש ולהתקשר לרשויות כדי לעדכן על סיום התקשרות. בנוסף, יש ליצור התקשרות חדשה עבור הדירה החדשה. 

 

צריכים הובלה? הזמינו את חברת המובילים בישראל – ניסיון מקצועיות ואיכות


החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development