אחדות הפכים - הילדה מרום, תערוכה


מאת: מערכת בית ונוי | צילום: יח"צ | אמנית הילדה מרום 03/04/2013
אחדות הפכים, שמה של תערוכת היחיד שמציגה האמנית הילדה מרום במוזיאון וילפריד ישראל בקיבוץ הזורע, היא תוצר של התבוננות מעמיקה של מרום בסובב אותה - במהויות אנושיות כרגשות ומערכות יחסים, בטבע, בתכונות של חפצים, במרקמים ובאסתטיקה ככלל, כאשר המשותף לכל אלה הם הניגודים וההשלמה ביניהם.
פרדוכס אחדות ההפכים, מצוי בעומק מסורות רוחניות שונות כצופן סוד גדול, סוד בסיסי הטמון בעומק של כל קיום, כל יצירה, ולמעשה, של כל דבר. אל סוד זה מנסה מרום להגיע דרך העבודות בתערוכה- עשרים עבודות שיצרה בשלוש השנים האחרונות, כולן בטכניקת סאאגר עתיקה שמקורה במדינות המזרח הרחוק ועיקרה יצירה בתוך מכל לשימור הכלים מפני האפר. בחומר הבסיס משלבת מרום חומרים אורגניים כצדפים, גפת, אצות ים וקליפות פירות, מנצלת את האיכויות המיוחדות של תהליך השריפה שהינו "סוד" בפני עצמו, כאשר הטקסטורה והצבעוניות המתקבלות בסוף התהליך מניבים כלים בעלי מראה עתיק ואופי ייחודי.
בתערוכה, אותה אצרה שיר מלר ימגוצ'י, מוצגות העבודות הנבדלות זו מזו בצורה ובמרקם, באורח המייצר התפתחות הדרגתית ורצף רעיוני הנע מפתיחות לסגירות ומבטא טרנספורמציה צורנית וחומרית שמגלמת את ההפכים. התערוכה מלווה מוסיקה וצילום וידאו, ואת "מסלול העבודות" משלים מיצב המסכם אותו.

"אחדות הפכים", מוזיאון וילפריד ישראל לאמנות המזרח הרחוק, קיבוץ הזורע. אוצרת: שירי מלר ימגוצ'י
נעילה: 10.9.2010רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי