אסתטיקה וקדמה טכנולוגית נפגשים בברזים

 

ראיון קצרצר עם מר הורסיו גוגליאלמי, מנכ"ל יצרנית הברזים האיטלקית GUGLIELMI

מאת: | צילום: | - 29/09/2014

לא תהיה זו הגזמה לומר שכאשר הורסיו גוליאלמי (Orazio Guglielmi) מדבר על ברזים עיניו נוצצות.


הורסיו, שינק את האהבה לתחום מילדותו עומד כיום יחד עם אחיו אורפיאו בראש החברה שיסד אביהם לפני שישים שנה במקום מגוריהם בעיירה Valduggia, באיטליה, וממשיך את פועלו- "מודל" איטלקי מוכר של חברות משפחתיות בהן חלק נכבד מן האיכות נשען על מסורת.

 

לארץ הוא הגיע לכבוד השקת סניפה המחודש של חברת אלוני, נציגת המותג בארץ, בחיפה, מלווה בבנו הצעיר. האנגלית שבפיו אינה רהוטה, הוא מסתייע בו "פה ושם" לתרגום, ובמהלך השיחה הקצרצרה שמנהלים עמו מסתבר כי מסורת משפחתית היא אכן מסורת משפחתית: הבן, סטודנט לכלכלה, מתעתד להצטרף לחברה עם גמר לימודיו, כך שהביקור בארץ הינו בבחינת טעימה קטנה עבורו מעולם ה"ביזנס".

 

אלוני גוגליאלמי WATER-THERAPY צילום יחצ חול

 

למרות שהחברה זוקפת לזכותה לא מעט פתרונות, שהמוכר שבהם הוא פיתוח ברז בעל ידית אחת למים חמים וקרים (במקום שתי ידיות שהיו נהוגות בעבר), את העיסוק בברזים מגדירים באתר החברה כעתיק יומין וקשה "להעניק צורה למים, אלמנט כה חמקמק ובלתי מוחשי במובן הפלסטי", ואף הורסיו חוזר על כך, אך בנשימה אחת הוא מוסיף ש"זהו, למעשה האתגר, ובפרט היום, כאשר המודעות לסגנון חיים גבוהה, הן בכל הקשור לעיצוב ואסתטיקה, והן בכל הקשור לאורח חיים בריא ורגוע".

 

אלוני גוגליאלמי WATER-THERAPY צילום יחצ חול

 

 ואמנם, בעידן בו מודעות זו הפכה את חדר הרחצה לאחד החללים החשובים והחשובים במרחב הביתי, פניה של גוגליאלמי מופנות קדימה "לחבר את האסתטיקה עם הטכנולוגיה המתקדמת" כדברי הורסיו "לשלוט במים בצורה הטובה ביותר ולייצר רווחת שימוש".

 

בתוך כך, הוא מוסיף "נושא החדשנות מוביל את סדר היום של החברה, וצוותי עבודה הכוללים מעצבים תעשייתיים שוקדים על כך במישור הטכנולוגי והעיצובי כאחד. עם קווים נקיים, מתכת איכותית, גימורים מדויקים ללא פשרות ומחקר מתקדם, ניתן "לשלוט" על המים כך שהם יגיעו אלינו הביתה ויביאו עמם תפעול מיטבי ובטוח, רווחה ובריאות".

 

 למרות שבברזים עסקינן, באיטליה כמו באיטליה, ההשראה העיצובית, מספר הורסיו, מגיעה מסביבה הנשלטת ע"י מסורת של אסתטיקה באשר היא אסתטיקה, ועולם העיצוב הוא חלק בלתי נפרד מהעיסוק גם באובייקטים שהינם טכניים-פונקציונאליים בעיקרם.

 

אלוני גוגליאלמי ג'קוזי במקלחת לחדר הרחצה. צילום יחצ חול

 

"היום אנחנו מדברים על חדר הרחצה במונחים של חוויה, ואת החוויה הזאת אנחנו רוצים להעניק לצרכנים בכל המישורים וכך שתעבוד על כל החושים".

 

הפיתוחים האחרונים מבית החברה בהחלט מייצרים חוויה כזאת. כך, לדוגמה, Water Therapy, ברז המשלב תאורת LED המאירה את המים בשלושה צבעים המגדירים גם את רמת הטמפרטורה שלהם - מים חמים, קרים או פושרים. זרימת המים היא שמייצרת, למעשה, את האנרגיה הנדרשת להארה, כאשר עם שינוי הטמפרטורה משתנה גם גון האור, ולמותר לציין את הממד הבטיחותי שמבטיח הברז בעיקר עבור ילדים קטנים.

 

שילוב נוסף של מים ואור מביאה החברה עם פאנל מקלחת ייחודי, בו מסמנים 11 גוונים שונים את נקודות יציאת המים ואת קצב זרימתם. כל צבע מגדיר מאפיין אחר של קצב הפולסים, כך שהמשתמש יכול לבחור את זה הרצוי לו ולצד המגע המפנק ליהנות גם מסביבה מוארת וצבעונית- אז מי אמר חוויה ולא קיבל??


עם זאת, נוכח ההתפעלות המופגנת מהחידוש המלבב הורסיו אמנם רווה נחת, אך בה בעת מבטיח ש"יד הפיתוח של גוגליאלמי עוד נטויה ליצור ולייצר עוד חוויות".