אזור הדמדומים

חלל השינה פעמים רבות מכיל אזור שינה, רחצה ואחסון. ממיטות מתכווננות ועד גבות מיטה ליצירת אמירה אישית – הטיפים שיאפשרו לכם תכנון תואם צרכים.

מאת: אורי סלע | צילום: | - 21/06/2018

גבות מיטה – רוב המיטות מגיעות היום עם גבות מיטה. ישנם גבות מרופדים עור או בד, ואחרים עשויים מחומרים שונים, בעיקר עץ. אם אתם יצירתיים או שוחרי עיצוב מושבעים, בחרו בעצמכם את גב המיטה. כל נגר מקצועי ישמח לקבע את גב המיטה למיטה החדשה שלכם. אם אתם מאוהבי הווינטג' והריהוט העתיק, תוכלו למצוא גבות מיטה ישנים כחלופה לגב המיטה הסטנדרטי. כך תיצרו מראה מקורי ואינדיבידואלי משלכם.

אזור הדמדומים
חדר שינה פתוח לחדר הרחצה, Antonio Lupi, חזי בנק. צילום: יח"צ

חללי רחצה ושינה – חדר המסטר כולל בדרך כלל גם חלל רחצה. קיים טרנד מסוים להשאיר את חלל הרחצה פתוח לכיוון חדר השינה. ברמה האסתטית מתקבל מראה מרהיב, ברמה הפרקטית – קצת פחות. חשוב להביא בחשבון שהחדר הזה אינו עמוד בז'ורנל. זה חדר שלרוב חיים בו שני אנשים, והסרת המחיצות בין חלל הרחצה והשינה עלולה להיות בעייתית לעיתים. על הסקאלה שבין דלת אטומה להסרה כוללת של המחיצות קיימות חלופות רבות בדמות דלתות זכוכית שקופות, חלביות או דקורטיביות, מחיצות הזזה מחומרים שונים ועוד. ברמה הפרקטית, הדלת האטומה מנצחת. קיימות היום קולקציות דלתות פנים המייצרות הפרדה אקוסטית בין החללים ועמידות בפני רטיבות, ומתאימות להפליא כדלתות לחדר הרחצה.

   

אזור הדמדומים
דלת הזזה המהווה מחיצה מינימליסטית בין חדר השינה וחלל הרחצה. עיצוב: ניצן הורוביץ. צילום: עודד סמדר

טקסטיל – הטקסטיל הוא המלך הבלתי מעורער של חלל השינה. באמצעותו תייצרו לעצמכם את השינוי המיוחל באופן המהיר והפרקטי ביותר. אם אתם בונים מאפס או עורכים שיפוץ מן היסוד, שימו לב לטקסטיל כבר בשלב התכנון המוקדם, ליצירת ההתאמה הגבוהה ביותר. הטקסטיל מספק אלטרנטיבה נהדרת גם למי שמבקש לערוך שינוי קוסמטי ולרענן את חלל השינה. תוספת של וילון, שטיח ומקבץ כריות, יעשו עבודה מצוינת ולעיתים זה כל מה שיידרש כדי לרענן את המראה. טיפ חשוב בנוגע לווילונות בחדר השינה: בחדר השינה רצוי לשלב בין וילון דקורטיבי המייצר משחקי שקיפויות ובין וילון המייצר האפלה בעת הצורך. שילוב פרקטי הוא שילוב של מערכת וילונות הכוללת שני חלקים של וילון האפלה עשוי מטקסטיל אטום ובאמצע וילון שקוף. כך תוכלו להסיט לצדדים את הווילון האטום ולהשאיר במה לווילון השקוף ובעת הצורך, להפוך את התפקידים. את אותו הרעיון בדיוק אפשר לבצע בעזרת וילון גלילה אטום שירד בלחיצת כפתור או במשיכת חוט ויחשיך את החלל. הבחירה בין וילון גלילה לווילון בד מתבססת בעיקר על הטעם האישי.

 

 

אזור הדמדומים
פינת הסבה בתוך חדר השינה, משלבת ישן וחדש. הפריטים בחלל מגלריה בורדו לריהוט וכלים עתיקים. צילום: יונתן בלום

    

אזור הדמדומים
חיפוי קיר בשעם טבעי. אקולוגי, עמיד, מבודד, תרמי ואקוסטי. ארודור


 

מיטות – המיטה היא לב החלל. יש פריטים שבהם אפשר לחסוך לא מעט. מיטה ומזרן אינם נכללים בהם. המיטה והמזרן חייבים להיות איכותיים ולספק לכם מנוחה ותמיכה. שלד המיטה חייב להיות שלד איתן, שאינו זז ממקומו ואינו מייצר קולות חריקה מעצם הישיבה עליו. בחירת מזרן היא תורה בפני עצמה הקשורה לטעמים ולהרגלים אישיים ולמצב הפיזי של המשתמש. בכל מקרה זו בחירה שתשפיע על איכות השינה שלכם והיא חייבת להיות מקצועית. קיימות מיטות המאובזרות בארגז מצעים. מדובר בשטח לא מבוטל שאפשר לאחסן בו כמעט כל דבר – מצעים, ניירת, בגדים של העונה הבאה ועוד. מיטות ברוחב 2*2 מטר מייצרות 4 מ"ר של אחסון וזה לא מעט. אם אתם בעניין של מיטות מתכווננות – ההקפדה על האיכות מקבלת משנה חשיבות. מיטה המשלבת מזרן עם מנגנון מתכוונן עלולה להתקלקל במהירות אם המנגנון אינו איכותי דיו. מיטות מתכווננות עם מנגנון איכותי, הן מיטות שישרתו אתכם נאמנה לאורך זמן רב.

 

 

אזור הדמדומים
חדר שינה Duette Combishade. אורגון

    

אזור הדמדומים
רהיטי דורון. צילום: אלעד גוטמן


 

 

אזור הדמדומים
קיר תלת מיימדי מוסיף עניין עיצובי רב בחלל. אלוני. צילום: יח״צ חו״ל

 

קירות כוח – קירות כוח הם קירות שמושכים אליהם את תשומת הלב. לרוב משולבים בהם גוונים נועזים או אלמנטים גרנדיוזיים מושכי תשומת לב. בחדר השינה קיר כזה יכול לדייק את הסגנון וליצור קו אסתטי מחודד, אך בניגוד לחללים כגון הסלון, ההמלצה כאן היא לא להגזים בשימוש בצבע ולמשוך את תשומת הלב דווקא בעזרת טקסטורות. קיימים היום אריחי בד ואריחי תלת ממד שיכולים להוות קיר כוח מרהיב, שיעמיק את העניין העיצובי ועם זאת לא ישתלט.

פינות הסבה – אם חלל השינה שלכם רחב דיו, שילוב פינת הסבה הכוללת פינת קריאה מסוגננת יהיה בגדר תוספת מנצחת. פינה כזאת היא סוג של פינת מעבר מהסלון שוקק החיים למצב שינה במיטה. לעיתים מתחשק לנו לקרוא עוד שני עמודים בספר, אבל לא במיטה וגם לא בסלון. פינה כזאת היא פינת התרגעות מושלמת. מעבר לכך היא תוספת אפופת סטייל לחלל כולו. פינת הסבה אינה חייבת להיות פינה רחבה מדי. אפשר להסתפק גם בכורסה נוחה ושידת צד.

 

    

אזור הדמדומים
ארון רחף שתי דלתות דגם ארבל לחדר שינה. אידיאל ארונות

    

אזור הדמדומים
מעגל שינה. רשת אליתה ליוינג. צילום: יח״צ

 

ארונות וחדרי ארונות – ישנם חדרי ארונות שאפשר לגור בהם ויש חדרי שינה שיכולים להכיל לכל היותר ארון אחד. החוכמה טמונה בתכנון המוקדם. במקרה הזה דין פרוטה כדין מאה. תכנון נכון יכול לאפשר להסתדר גם כשהשטח המוקצה לאחסון הבגדים שלכם מצומצם מאוד. יש חדרי ארונות הכוללים מדפים פתוחים ויש אחרים שמשולבות בהם חזיתות אטומות. יש המבוססים על תלייה ואחרים שמכילים מגירות נשלפות. תכנון ארון או חדר ארונות הוא השלב החשוב ביותר בתהליך. הטיפ החשוב ביותר הוא לקחת פיזית את כל פריטי הלבוש שלכם ולמיין אותם לקבוצות של תלייה וקיפול. פרט לאלו, יש מי שברשותו אוסף עניבות עשיר, אחרים מחזיקים פריטי לאנג'רי רבים ויש מי שמכורה למטפחות מעוצבות. על פי הפרטים האלו יקבע תכנון הארון שלכם או חדר הארונות. הודות לטכנולוגיה המתקדמת קיימים כיום פתרונות המשלבים בוכנות ואלמנטים מכניים אחרים המאפשרים לפריטים התלויים בגובה להגיע אליכם בלחיצת כפתור, למגירות להיפתח בלחיצה ולתאי האחסון להכיל תאורה הנדלקת ונכבית בהתאם לפתיחת דלתות הארון או המגירות, ופתרונות נוספים שיותאמו כולם לצרכים המדויקים שלכם.

אזור הדמדומים
מיטת Diamante – עוצבה ע"י Manzoni and Tapinassi במראה נקי ומודרני המודגש באמצעות קו בסיס המיטה ורגליה, היוצרים מראה קליל. נטוצי. צילום: יח״צ

 

אזור הדמדומים
חדר ארונות סגור בדלתות. חברת זדקה עיצוב: גלית דיין צילום: אלעד גונן

 

יצירת קשר - אזור הדמדומים