במעלה המדרגות

תכנון גרם מדרגות הוא משימה למקצוענים. תכנון נכון יביא לא רק עיצוב מיטבי ונוחות לעולים וליורדים, אלא גם יתחשב בכלל התקנים הנדרשים ובכל אמצעי הבטיחות החיוניים.

מאת: תמי וינצברג | צילום: שי בן אפרים, תמיר בר יהודה | 23/01/2018

שרון מנדלוביץ', הבעלים והמנכ"ל של "שרון מעקות ומדרגות" -  חברה בעלת ותק של כ-40 שנה בתכנון, עיצוב ובניית מדרגות - מציג מורה נבוכים בנושא, ואת עשרת הדיברות לבחירת ספק איכותי בתחום המדרגות:


1. בדקו את המפעל ואולם התצוגה.

אולם התצוגה הוא כרטיס הביקור של היצרן, ובו הוא מציג את יכולותיו - בקרו במקום ושימו לב לטיב העבודה באולם. בנוסף, חשוב לוודא שהספק הוא אכן היצרן, שהמפעל כולל גם נגריה ומסגריה ושהעבודה מבוצעת על ידי מי שבחרתם ולא על ידי קבלן משנה.
2. בקשו לראות הדמיה תלת ממדית.

שרטוט הנדסי בתוכנת אוטוקאד הוא חיוני, אבל הוא אינו מספיק. רק הדמיה תלת ממדית מאפשרת לכם לראות איך בדיוק ייראו המדרגות בתוך הבית, האם הן משתלבות במראה הכללי כפי שדמיינתם, האם הפרופורציות נכונות. ההדמיה מבטיחה שתדברו עם היצרן באותה שפה ושיהיו אפס תקלות והפתעות, וחשוב שתצפו בה בשלב מוקדם ככל האפשר של התהליך.

הדמיה זו, שבנויה בתוכנה הנדסית, תשמש את היצרן גם כבסיס לחיתוכי הלייזר, ותבטיח דיוק מירבי בעבודה.


3. בררו איפה מבוצעת ההרכבה.

הכי נוח ליצרן לסיים את כל תהליך ההרכבה והצביעה של גרם המדרגות במפעל, באין מפריע, הרחק מעיניכם הפקוחות. אבל מה אתכם? זכרו, כשגרם המדרגות נבנה בבית עצמו, אין חשש שיישרט או ייפגם במהלך ההובלה. בנוסף, ההרכבה בביתכם תבטיח שההתאמה לקירות בבית תהיה מוחלטת, והמדרגות יהיו מפולסות בדיוק מירבי.


4. שאלו איפה צובעים את חלקי המתכת.

כשם שנגר איכותי לא יצבע בנפרד כל חלק מהשולחן שהוא בונה ואז יחבר את החלקים ויקווה שנקודות החיבור ייראו טוב, כך גם כשמדובר במדרגות - הרכבת חלקי המתכת וצביעתם הסופית חייבת להיעשות בבית הלקוח.

יצרן איכותי ירתך ויחבר את כל החלקים בביתכם, ורק אז יתחיל בתהליך הצביעה (תוך כיסוי השטחים שמסביב והגנה על הבית מלכלוך), כשהוא מוודא שהעבודה יסודית וכוללת גם את כל נקודות החיבור.
5. הקפידו על בחירת העץ שממנו עשויות המדרגות.

במדרגות עץ יש חשיבות מאוד גדולה לבחירת עץ איכותי, שעבר תהליך של ייבוש בתנורי ייבוש מיוחדים שמביאים את העץ לדרגה של לא יותר מ-12% לחות. לדוגמה, אם בחרתם בעץ אלון, ודאו שמדובר באלון אמריקאי, שהאיכות שלו גבוהה פי כמה מזו של אלון אירופאי - האלון האמריקאי מיובש בתנורים ולכן הוא לא מתפוצץ ולא מתעוות, הוא ממוין בסטנדרט גבוה, בעל גוון אחיד וכמעט נטול "עיניים".


6. שימו לב לצביעת העץ.

עם כמה שכבות של לכות מתוצרת גרמנית, תקבלו מדרגות שלא רק נראות נפלא לאורך שנים, אלא גם מוגנות היטב מפני שחיקה. חשוב מאוד שהעץ ייצבע בלכה גם בצדו התחתון, כדי להגן עליו מפני מזיקים ולמנוע את התעוותותו.


 7. ודאו שמצפים את המדרגות היצוקות.

אל תוותרו על ריצוף סוג ב'! שכבת ריצוף בסיסית בין הבטון לעץ תבטיח איטום טוב יותר, כך שהעץ לא יספוג לחות בחלקו התחתון, מכיוון הבטון. שלב זה בהכנת השטח הוא חיוני, כשמדובר בציפוי של מדרגות בטון ישנות, ומומלץ גם כשמדובר בבנייה חדשה.


8. זכרו שמדרכי ברזל זקוקים להגנה מחלודה.

אם מדרכי המדרגות החדשים עשויים ברזל, ודאו שגם החלק התחתון והנסתר שלהם עובר תהליך ציפוי למניעת חלודה.


   9. בחרו ספק עם צוות מנצח.

בין אם מדובר במדרגות יצוקות, קלות או מרחפות, בין אם הן עשויות עץ, ברזל, שיש או זכוכית - אל תוותרו על ליווי של בעל מקצוע המתמחה במדרגות.

רק מומחה כזה, לצד נגרים המתמחים בעבודה עם עץ גושני, ומסגרים שהתמחותם במדרגות, יבטיחו לכם עבודה באיכות גבוהה ומוצר בטיחותי, מעוצב ומסוגנן, שישרת אתכם שנים ארוכות.


10. ודאו שיש אחריות ושירות לאורך שנים.

חברה שקיימת בשוק עשרות שנים יכולה להבטיח (ולקיים) אחריות ושירות למוצר לאורך שנים רבות. חברות רבות בתחום זה קמו ונפלו, ולקוח שלא יבחר בתבונה, עלול לגלות, כשהוא נתקל בבעיה או זקוק לאחריות ולשירות, שאין לו עם מי לדבר.


 


"בשורה התחתונה", מסכם שרון מנדלוביץ', "צוות מקצועי מיומן ועתיר ניסיון בעיצוב, תכנון ובניית מדרגות, יכול להגשים כל פנטזיה של הלקוח, ולהבטיח שגרם המדרגות ישמור על צורתו המקורית, על יציבותו ועל יופיו שנים רבות".


שרון מעקות ומדרגות

אולם התצוגה - רחוב העמל 31 תל אביב.

לצפיה באתר- 

https://www.maakot.co.il/

info@maakot.co.il

03-6816988

0522516089

 

    רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי