החומר שמשגע את האדריכלים- קוריאן גרסת 2016

ממטען אלחוטי המיועד להתקנה מתחת למשטחי קוריאן ועד סדרת גוונים בהשראת כדור הארץ, החומר המוכר לא מפסיק להפתיע וממציא את עצמו בכל עת מחדש.

מאת: שירה רייז משולם | צילום: | 16/11/2016

ניתן לומר שהקוריאן הוא אחד החומרים שפרצו לתודעה בעשורים האחרונים ובמקום להוות עוד טרנד המוגדר כאפיזודה חולפת בסצנת עיצוב הבית הפך החומר ביטוי נרדף לקלאסיקה. מדובר באחד החומרים הפופולאריים בקרב אדריכלים בעיקר בשל הוורסטיליות בעיבוד החומר והמראה ההומוגני והנקי שהוא יוצר. באמצעות חום גבוה, ניתן לעבד ולעצב את הקוריאן כמעט לכל צורה. על אף שהאסוציאציה הראשונה כשמדובר בקוריאן הוא הגוון הלבן, בכל קולקציה קיימים כ-100 גוונים של החומר, מהגוונים ההמוגניים ועד לסדרת כדור הארץ, סדרה חדשה בהשראת הצבעים העוצמתים של שכבות האדמה, הצמחים, השורשים והנופים הפראיים המשלבת גוונים רנדומליים שמקנים למשטח מראה של אבן טבעית. הרכבו המיוחד של החומר המשלב מינרל טבעי ואקרילי, מאפשר יצירת מראה חלק, בו החיבורים נסתרים מהעין והמראה המתקבל הוא של יחידה אינטגרלית, חלקה, ללא מראה חיבורים.


בניגוד למוצרי מדף, הקוריאן הוא חומר שהאדריכל בוחר מה לעשות עימו. ניתן ליצור מהחומר כיורים בכל גודל ובכל צורה, דלפקי שירות במסעדות ובבתי חולים, בהם הקוריאן מתפקד גם כחומר אנטי בקטריאלי וזאת בשל הרכב החומרים המיוחד ממנו עשוי, המונע ספיגה והצטברות של חיידקים על גביו, ועוד. מכיוון שהקוריאן עשוי ברובו ממינרל טבעי (70% ), הוא גם יכול להשרט. השריטות המיקרוסקופיות ניתנות לליטוש והסרה בסקוטש עם חול ניקוי כגון RAM. לאחר שנים של שימוש ניתן להזמין ליטוש מהיצרן שאורך זמן קצר בלבד ומוריד שכבה ננומטרית. ניתן לבצע את הליטוש כל 5 שנים לאורך עשרות שנים. הקוריאן הנו משטח עמיד ביותר והוא הבחירה בכל מעבדה, חדר ניתוח, שולחן במסעדת מזון מהיר העומדים בגשם ובשמש ושימוש אינטנסיבי ללא שינוי צבע וללא ספיגה.

 

    


דו פונט היא יצרנית חומרי גלם ענקית מארה"ב ואוהבת לחדש בכל שנה בתחום הקוריאן. השנה הושקו שישה גוונים חדשים שמצטרפים לסדרת מורשת כדור הארץ. בנוסף השיקה דו פונט ארבעה כיורי מטבח חדשים המעניקים אפשרויות עיצוב חדשות במחירים אטרקטייבים- כיור עגול ועמוק לאי במטבח, כיור מטבח שכולל משטח עבודה משופע, כיור כפול ענק בעל קווים ישרים ומודרניים וכיור עם מדרגה ייחודית לברז המטבח. יתרונותיו הבולטים של כיור הקוריאן בהשוואה לכיורי נירוסטה וכיורי חרס הם המראה הנקי והאחיד והחיבור האינטגרלי למשטח, ללא חיבורים או תפרים נראים לעין. 
בשונה ממשטחים אחרים בשוק, הקוריאן ניתן לתיקון!  גם אם נפל חפץ מאד כבד ופגע בחומר, ניתן לתקנו בקלות והוא יראה כחדש.

 


 


חידוש עולמי נוסף שדו פונט השיקה השנה הוא פרי של שיתוף פעולה בינה לבין חברת הסטארט אפ הישראלית – פאוור מט . החיבור בין החברות הוליד את המטען האלחוטי מתחת למשטח הקוריאן. המטען מותקן מתחת למשטח הקוריאן וכל מה שנותר הוא להניח את המכשירים החכמים של הבית או המשרד, ולהטעין ללא חוטים.

  

   

ניגא מוצרי איכות בע"מ
המלאכה 10 פולג נתניה
לח"י 28 בני ברק
טלפון – 03-615570
מייל – [email protected]
אתר –www.nyga.co.il

פייסבוק – ניגא מוצרים למטבח ולאמבט.

אפליקציה חינמית להורדה עם מוצרי ניגא באפ סטור ובגוגל סטור – ניגא


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי