נתיב האקספרס לתכנון משרד

תמיד חשבתם שהקמה של משרד הוא תהליך ארוך ומייגע? ובכן, לא בהכרח. בואו להכיר את שיטת "תכנון/ביצוע" ששוברת את תבנית ההקמה המסורתית ומנתבת אתכם לעבר דרך מהירה ובטוחה (לכיס).

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | 19/11/2020
צילום: יואב גורין
  

אם עוד לא נתקלתם במושג, תכנון/ביצוע (Design Build) הוא שמה של שיטת עבודה שכוללת טיפול "עד מפתח". בפרויקט תכנון-ביצוע,מאוחדים שלבי התכנון וביצוע עבודות הגמר ומרוכזים בידיושל גורם אחד, בדרך כלל הקבלן, שמוביל את הפרויקט ומסנכרן בין כל המעורבים בפרויקט: מתכננים, יועצים, קבלנים, ספקים וכמובן- הלקוח. אז למה זה בעצם טוב?

צילום: יח"צ ניר ורד
  

 

צילום: יואב גורין
  

אלי כהן, מנכ"ל ניר ורד חברה להנדסה בע"מ, המתמחה בבנייה בתחום המסחרי, עונה:"קודם כל, בשיטה הזו  עלות הבנייה נקבעת עם הלקוח כבר בתחילתו של התהליך, ובכך מנטרלים את אי הוודאות הכלכלית המאפיינת פרוייקטים רבים. שנית, במסגרת השיטה מועברת האחריות המלאה על שלב התכנון לידי הקבלן שמעורב בפרויקט כבר מהשלב המקדמי ומפקח על הנעשה". בדרך  זו, מסביר אלי, לא רק שהיזם מודע מראש למחיר הפרוייקט, אלא גם פטור  מ"כאב הראש" הכרוך בתיאום שבין כל הגורמים, ומרוויח לעצמו חלקה קטנה של שקט- ולא רק.

 

צילום: יח"צ ניר ורד
 

צילום: יואב גורין
  

כשהאחריות בידיו של הקבלן, מתגלים היתרונות המשמעותיים ביותר של השיטה: "למעשה, כשכל הגורמים האחראים על המה והגורם האחראי על האיך, משתפים פעולה ומסונכרנים מהרגע הראשון, הקבלן רואה את המכלול המלא של השיקולים הנדרשים לצורך ביצוע העבודה- החל מצרכי הלקוח, דרך הדרישות התכנוניות ועד להיתכנות הביצוע" מסביר אלי. כפועל יוצא, עוד לפני תחילת העבודה אפשר לזהות ולחזות מראש כשלים תכנוניים או כשלים עתידיים בביצוע ולא לגלותם לאחר תחילת העבודה ובכך לחסוך ליזם כסף רב ועגמת נפש מיותרת.

צילום: שי אפשטיין
   

צילום: יואב גורין
  

ולסיום, טיפ קטן עם ערך גדול: "לא כל חברה קבלנית ערוכה לעבודה בשיטה הזו" מסביר אלי "המפתח להצלחת פרויקט DB הוא ניסיון רב-לא  רק בתכנון ובביצוע של פרויקטים שונים, אלא גם בהיכרות מעמיקה עם תהליכי התכנון והגורמים המתכננים וביכולת לתאם ביניהם". אז הנה בפניכם פרוס כל המידע שתצטרכו והרבה מעבר- צאו לדרך!

צילום: יואב גורין
  

צילום: יח"צ ניר ורד
  

לפרטים נוספים:

ניר ורד חברה להנדסה בע"מ / www.nirvered.com / טלפון: 03-5295790 / 054-4785525

 

ליצירת קשר עם חברת ניר ורד הנדסה בע"מ > לחץ כאן 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי