עולם המחר של המשרדים

עם חשיבה מתמדת על פתרונות שמתאימים לצרכים המשתנים של המשרד המודרני ועם אפשרות למתן תמיכה מלאה למימוש הקונספט העיצובי של המעצב - חברת SPACE-IT מצליחה, פעם אחר פעם, לספק לכל חברה את משרדי החלומות שלה.

מאת: שירה רייז משולם | צילום: | - 15/02/2016
 

'זהו, אני יודעת מה אני אעשה כשאהיה גדולה' חשבתי לעצמי במהלך ביקורי באולם התצוגה של חב' SPACE-IT 'אני אקים חב' סטארטאפ וכל הרהיטים שכאן יהיו במשרדים שלי'.

עובדים ביחד ולחוד

חברת SPACE-IT שהוקמה לפני יותר מעשור על ידי האחים: רחלי לוי ועופר שלמה, עובדת עם גופי ענק כגון: זארה, בנק לאומי, קוקה קולה, הפניקס, בזק בני"ל, AVIS ועוד - מצליחה שנה אחר שנה לחזות מראש ולהתאים עצמה לשינויים התכופים החלים בעיצוב המשרד - שהפך בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מהתרבות הארגונית של העסק, לכלי ייצוגי ולחלק בלתי נפרד ממיתוג החברה. 

גם טרנד שיתוף הידע ועבודה בצוות במקום ה"אינדיבידואליסטיות" שינו לחלוטין את חוקי המשחק. "אחד מהשינויים הבולטים בעיצוב משרדים הוא שכבר אין הפרדה בין אזורים, כלומר אין אזור למנהלים ואזור לעובדים... בחדר ההמתנה אפשר לעבוד ולערוך ישיבות ובמטבח אפשר לאכול ולנהל פגישות. הקונספט המרכזי הוא שהעובדים הם חלק מצוות ולכן ישנו דגש חזק על אזורים פתוחים". מסבירה רחלי לוי. 

 
תאורה מודרנית שגם שומרת על האקוסטיקה

גלעד פרנסיס מנהל השיווק של SPACE-IT מרחיב: "הרעיון הוא שהעובד יוכל לעבוד מכל מקום וכשהוא זקוק לכך תהיה לו גם פרטיות. זו הסיבה שהמחיצות שאנחנו מייצרים הן מחיצות אקוסטיות שמעניקות לעובד שקט בלי לפגוע בתחושה האוורירית/הפתוחה של החלל ותוך שמירה על תאורה נכונה... ואם כבר הזכרתי תאורה, יש לנו גופי תאורה ש"בולעים" רעשים וארונות מעוצבים ממתכת שהם גם אקוסטיים. נושא האקוסטיקה הוא אחד מהנושאים החשובים ביותר בתכנון חללים פתוחים, אך הוא גם חמקמק מאוד ולכן יש לנו סימולציות מתקדמות למציאת הפתרונות הטובים ביותר". 

פנלים אקוסטיים שמשתלבים בעיצוב המשרד

אלו עוד שינויים נכנסו לתוך המשרד המודרני? 

רחלי: "מבחינת הריהוט המשרדי יש התאמה ארגונומית מלאה לצרכי העובד. בשנים האחרונות, השולחנות הפכו משולחנות סטטיים לשולחנות מתכוונים כדי שהעובד יוכל לעבוד גם בעמידה. יש אפילו פגישות שמתנהלות רק בעמידה - השמועה אומרת שהן הרבה יותר יעילות. למשל, הכיסאות המשרדיים של חברות ריהוט מובילות כדוגמת BOSS תוכננו במיוחד כדי לתת תמיכה מלאה לגב התחתון שכידוע מתאמץ במהלך ישיבה ממושכת". 
 
למי שאוהב לעבוד בעמידה

גלעד: "שמנו לב שהמדיה תופסת תפקיד חשוב מאוד בהחלטות העיצוביות, אם פעם לשולחן בחדר הישיבות היה תא נסתר רק עם שקעים לחשמל, היום יש דרישה גם לחיבור למחשב הנייד, למקרן, לחיבורי USB ולחיבור HDMI, לכן אנחנו יושבים עם יועצי מולטי-מדיה וחושבים כיצד השולחן יתאים בדיוק לצרכי המולטי-מדיה של כל עובד ועובד. גם בכורסאות ההסבה שבחדרי ההמתנה יש כיום אפשרות להתחבר לחשמל". 
 
כל צרכי המולטימדיה בשולחן ישיבות אחד

כאשר שאלתי את רחלי וגלעד מהו לדעתם המאפיין העיקרי של החברות שעמן הם עובדים, רחלי חייכה ואמרה: "הלקוחות אינם אוהבים לבזבז זמן יקר, הם רוצים שהמשרדים יוקמו תוך מספר ימים ואם אפשר ללא הפרעה למהלך העבודה. לדוגמה, אצל בנק לאומי הקמנו את עמדות העבודה החדשות במהלך הלילה וכשהעובדים הגיעו בבוקר הם הופתעו לגלות שהכול כבר מוכן. כדי לא להפריע למהלך העבודה של חברת זארה, כל העובדים עברו לעבוד בצד אחד בזמן שאנחנו הקמנו את הצד השני ולאחר מכן כל עובדי החברה עברו לעבוד בצד השני, לשם כך נדרשת גמישות רבה וחשיבה יצירתית. גם העובדה שיש לנו מפעל ייצור בארץ וצוותי הרכבה קבועים עוזרת לנו לתת שירות יעיל בטווח קצר". 

גלעד: "ויש מאפיין נוסף - משום שהנדל"ן בארץ יקר בעלי החברות מחפשים דרכים להפיק כמה שיותר משטח מצומצם. במהלך הזמן צברנו ארסנל של פתרונות חכמים לחללים קטנים שמצד אחד מעניקים יותר שטחי עבודה ומהצד האחר שומרים על תחושה של חלל גדול, מואר ואוורירי".

 
יותר משטחי עבודה בחלל אחד

באיזה שלב אתם מתחילים לעבוד עם המעצב או האדריכל?

גלעד: "אנחנו מעדיפים שהם יגיעו אלינו כבר בשלב הפרוגרמה כדי שנוכל לחשוף אותם למגוון של פתרונות וחומרים שיכולים לתמוך בקונספט העיצובי שלהם. מלבד הייעוץ אנחנו עושים הדמיה מדויקת מאוד של החללים, זה מגיע אפילו לרמה של סריקת לוחות עץ דרך מכשיר MRI כדי שהצבע המדויק יופיע בהדמיה". 
 
רחלי: "אפשר לומר שעם הידע והניסיון שצברנו אנחנו יכולים לתת תמיכה מלאה גם לאדריכלים ולמעצבים שאין להם שום ניסיון בתכנון ובעיצוב משרדים".
 

מימוש פונקציונאלי של הקונספט העיצובי

עם כל התכנון מראש יש הפתעות בשטח?

רחלי: "פעם אחת הגענו למשרדים של לקוח כדי להתקין מחיצות שמגיעות מהרצפה עד לתקרה וראינו שהרצפה אינה ישרה ויש הפרש של 4 ס"מ, פנינו לאחי עופר שהוא פשוט קוסם בדברים האלו והוא הצליח לייצר פרופילים חדשים ואף להכין זכוכיות במידות שונות. פתרונות יצירתיים הם אחד מהיתרונות הבולטים שלנו".
עם הבטחה לעמידה בלוח זמנים צפוף, עם חשיבה מתמדת על פתרונות שמתאימים לצרכים המשתנים של המשרד המודרני ועם אפשרות למתן תמיכה מלאה למימוש הקונספט העיצובי של המעצב - חברת SPACE-IT מצליחה, פעם אחר פעם, לספק לכל חברה את משרדי החלומות שלה. 

אתם מוזמנים לבקר באולם התצוגה המרשים שנמצא ברחוב עתיר ידע 14 כפר סבא.
לקביעת פגישה התקשרו ל: 09-7678771 | http://spaceit.co.il
 

יצירת קשר - עולם המחר של המשרדים