אדריכל אילן וויסברוד, סטודיו GAIA, ניו יורק

 

האדריכל אילן ויסברוד, יליד ישראל (1961), הוא מקימו ובעליו של סטודיו GAIA לעיצוב ואדריכלות, בניו יורק, שפעילותו מתמקדת בשדה האירוח בעיקר- תכנון ועיצוב מסעדות, מועדונים ובתי מלון. 

מאת: מערכת אתר 'בית ונוי' | צילום: יח"צ |
 

שלוש שנים לאחר שסיים את שנות לימודיו במכון הטכנולוגי בחולון (עיצוב תעשייתי ופנים) ואדריכלות בפולי טכניקום במילאנו, הגיע  ויסברוד לניו יורק, ובמסגרת חיפושיו אחר עבודה הצטרף לסטודיו של האדריכל אדם טיהאני, עמו עבד על פרויקטים נחשבים כשיפוץ מלון המלך דויד. במקביל, נקרתה על דרכו הזדמנות לבצע פרויקטים פרטיים (בידיעתו של טיהאני), ועיצובה של מסעדת "רפבליק" היה במובנים רבים לסנונית הראשונה שבישרה על המשך דרכו.

 

 

 

לפני כ-12 שנה, בעידודו של טיהאני, הקים ויסברוד את סטודיו GAIA, (כשם בתו הבכורה), שבשנים האחרונות הטביע את חותם עשייתו ברחבי ארה"ב והעולם, כאשר בין הפרויקטים שהביאו לפריצתו מחוץ לגבולות ארה"ב ניתן לציין את תכנונם של מלונות רשת W במכסיקו סיטי ובסיאול, קוריאה.

 

 

 

פילוסופיית העיצוב של הסטודיו, בו מועסקים אדריכלים ומעצבים מרחבי עולם שונים תוך ניהול שיח פורה, מצהירה על חיפוש מתמיד אחר לקוחות עמם ניתן לחקור את העיצוב והאדריכלות, ולשאוף לדרכים ואפשרויות חדשות המאתגרות את המוסכמות ואת הז'אנרים המוכרים. תחת שרביט ניצוחו של ויסברוד העיצובים המתגבשים בין כתליו מציגים יצירתיות פורצת גבולות, שנועדה לייצר את החוויה המצופה מאתרי בילוי ואירוח: חיות ואנרגיה, תנועה וממד תיאטרלי-דרמטי משתלבים עם היבטים רגשיים לכדי עיצוב טוטאלי שמטרתו לגרום לציבור המבלה ו/או המתארח ריגוש, הנאה אסתטית ונוחות מיטבית. עם רשימת פרויקטים ארוכה שהוא זוקף לזכותו ורקורד מרשים של תכנון חובק עולם, את טביעת חותמו של ויסברוד ניתן יהיה למצוא בקרוב גם בישראל, במלון דירות ריץ במרינה בהרצלייה, ובעיצוב הפנים של מלון ספא "כרמים" בקיבוץ קריית ענבים.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יצירת קשר - אדריכל אילן וויסברוד, סטודיו GAIA, ניו יורק