האור שבקצה הטכנולוגיה

 

 

אולם התצוגה של חברת Glow מבית רשתות תאורה בהחלט עונה על הפתגם "אין כמו מראה עיניים", לפחות בכל הנוגע לבחירת גופי תאורה והתאמתם לחללי הבית. 

מאת: שירה רייז משולם | צילום: עוזי פורת | 09/11/2014

חוויה של קולקציות תאורה
חוויה של קולקציות תאורה


על פני שטח של 1,000 מ"ר באיירפורט סיטי, תוכלו לחוות קולקציות גופי תאורה של המעצבים המובילים ביותר בתחום כגון: רון ארד, לורנצ'ו פיאנו, מיכאל דה לוצ'י, קרים ראשיד, מריו קוצ'ינלה ועוד רבים וטובים - שיוצרים תאורה עבור המותגים הבינלאומיים הכי נחשבים. בנוסף למגוון העשיר והאיכותי, אולם התצוגה מדמה את מרחבי הבית הפנימיים והחיצוניים, כך שניתן לראות, כמעט אחד לאחד, כיצד גופי התאורה ישתלבו בחללים השונים.

 אך יותר חשוב מכך - מומחי התאורה של Glow מספקים ייעוץ מלא לאדריכלים, למעצבי פנים וכמובן שגם ללקוחות הקצה.


באולם התצוגה המרשים של Glow נפגשתי עם אבי דניאל, מנהל אולם התצוגה, כדי לשמוע מה חדש בתחום התאורה.

 

מהו לדעתך המוצר המהפכני ביותר באולם התצוגה שלכם?

 

אני לא יודע אם הוא הכי מהפכני, אבל אני מאוד אוהב את TRICK של חברת iGuzzini האיטלקית.

 

מדובר בגוף תאורה קומפקטי שהקוטר שלו נע מ-5 ס"מ עד 12.5 ס"מ. במוצר כזה קטן ניתן לקבל מגוון אפשרויות הארה, המוצר יכול לשמש כתחליף לסרטי לד ב"ניתוק תקרה-קיר", וליצור אפקטים תלת-ממדיים על קירות/עמודים וקשתות.

 

TRICK למגוון אפשרויות תאורה
TRICK למגוון אפשרויות תאורה


למה עוד כדאי לנו שים לב?

 

ה: Laser Blade הוא מוצר מעניין מאוד, מדובר ב'שקוע' שלמרות צורתו הליניארית, הוא יודע לתת אלומה עגולה. יתרונות נוספים של השקוע הם מידותיו הקטנות 4.5 ס"מ גובה ורוחב - למרות המידות האלו, עוצמות התאורה שניתן להגיע אליהן גבוהות מאוד החל מ- 2w עד 60w.


בניגוד לתאורת הלדים שאנחנו מכירים, ה: Laser Blade אינו מסנוור, ולכן ניתן להרכיבו בתקרות גבוהות ונמוכות ללא חשש.

 

ל- Laser Blade מגוון עשיר של דגמים: גופים בודדים, גופים בצמדים, פרופילים, גופים בתעלות וספוטים נשלפים. כל אלו מאפשרים שימוש ב: Laser Blade בכל פרויקט שעולה על הדעת, החל מבתים וחנויות דרך אולמות תצוגה וכלה במרכזי עסקים.


ה: Laser Blade אינו מסנוור, וניתן להרכיבו בתקרות גבוהות ונמוכות
ה: Laser Blade אינו מסנוור, וניתן להרכיבו בתקרות גבוהות ונמוכות


מה בנוגע לטרנדים?


אחד הטרנדים החזקים בשנה וחצי האחרונות הוא שימוש בגופי תאורה אמורפיים, כמו למשל, של חברת ATEH הצ'כית שמציעה מגוון פתרונות תאורה מתקדמים בעלי קו אמורפי וחדשני. השימוש בגופי תאורה אמורפיים נותן מענה לכל מי שרוצה להעניק לחדר מראה אמנותי מרתק, בלי לוותר על תחושה אוורירית ומודרנית – כיום אפשר למצוא גופי תאורה אמורפיים שנצמדים לתקרות ולקירות וגם גופי תאורה עומדים שמהווים אלמנט דקורטיבי לכל דבר ועניין.

 

מכניסים אמורפיות לעיצוב הבית
מכניסים אמורפיות לעיצוב הבית


חשוב לציין גם את השינוי שעבר הלקוח הישראלי בכל הנוגע לסדר העדיפויות שלו בעיצוב הבית - היום הצרכנים מודעים מאוד להשפעת גופי התאורה על המראה וסגנון העיצוב של הבית, ולכן הם מתחילים לחשוב על התאורה כבר בשלבי התכנון, ואף להקדיש חלק ניכר מהתקציב לרכישת תאורה.

 

גופי תאורה שמתאימים לעיצוב הבית
גופי תאורה שמתאימים לעיצוב הבית


ומבחינת סגנון העיצוב?


אפשר לומר שסגנון העיצוב הנפוץ בתחום התאורה הוא סגנון מינימליסטי, ששומר על המראה הנקי בעזרת שימוש בגופי תאורה שקועים שאינם מפריעים לקו העיצוב של החלל. ופה ושם, במטבח, בפינת האוכל או בסלון יש נגיעה מעניינת של גוף תאורה שהוא גדול ומושך את העין.


גוף תאורה שמושך את העין
גוף תאורה שמושך את העין


כשאנו באים לתכנן תאורה לחלל, חשוב להתאים את התאורה לפונקציה של החלל. כמו כן רצוי לתכנן מספר מקורות תאורה שבעזרתם נוכל לשנות את האווירה שנוצרת בחלל, ואת עוצמת התאורה.


לדוגמא, בתאורה מהתקרה רצוי להשתמש במקור אור הומוגני, שמפזר את האלומות ונותן מענה לתאורה כללית. כמקור אור נסתר אפשר להשתמש בתאורה סרטי לד, וכמקור אור לאווירה אפשר להשתמש בתאורה עמידה או בתאורה שניצבת על השולחן.

 

גופי תאורה במשחק של אור ומיקום
גופי תאורה במשחק של אור ומיקום


ומהי ההמלצה שלך בנוגע לבחירת גופי תאורה?


ההמלצה שלי היא להיכנס אלינו לאולם התצוגה שנמצא באיירפורט סיטי ולחוות במו עיניכם את גופי התאורה השונים, וע"י כך, להתאים בצורה הטובה ביותר את גופי התאורה לא רק לסגנון העיצוב, אלא גם לפונקציות שהם צריכים למלא.לתיאום פגישה עם יועץ תאורה, התקשרו לגלריה לטלפון 03-9424840


או בקרו באתר 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי