כיצד תאפיין את הסגנון האישי שלך

10 שלבים בדרך ליצירת סגנון אישי בחלל המגורים הפרטי

באדיבות www.freshhome.com

מאת: | צילום: | 30/03/2015

אנשים רבים מתמודדים עם איפיון הסגנון האיש בתוך חללי הבית הפרטי שלהם. חללים שאינם משלבים אמירה אישית, הופכים חסרים ומנוכרים. המשיכו לקרוא כדי לראות עד כמה זה קל לזהות את הסגנון שלכם ולשלבו בתוך חללי הבית שלכם.

1. הסתכלו סביבכם

סריקה היא החלק הראשון והחשוב ביותר בדרך לאיפיון הסגנון האישי. בעת המעבר על חללי הבית, ערכו רשימה- מאילו פריטים הייתם רוצים להפטר, אילו פריטים אתם אוהבים במיוחד ומבקשים להשאיר ואילו פריטים אינם קיימים ואתם מרגישים שיוסיפו לחלל ערכים מוספים. עברו על הקירות וציינו האם הצבע מדבר אליכם, הסתכלו על החלונות וחשבו איזה וילון יתאים להם, בדקו את גופי התאורה שלכם, את התמונות שתלויות על הקיר. בסוף הסריקה תמצאו את עצמכם עם רשימה מסודרת שתסייע לכם להתקדם לשלב הבא.

2. סדר בדברים

השלב הבא עלול לקחת זמן לא מבוטל. מדובר במעבר על כל האוספים, התמונות הישנות, המכתבים והגלויות. זה הזמן למיין- להפרד ממה שכבר לא עושה לכם את זה ולשים בצד פריטים בעלי ערך סנטימנטלי. רגע לפני שאתם מחזירים את הפריטים הממויינים למגירה, חשבו לערוך קולאז' ממוסגר ומעוצב מהתמונות הנוסטלגיות, מהגלויות הישנות או מאוספים אחרים שלכם. אין כמו מסגור ומתן כבוד לפריטים סנטימנטליים. זאת דרך מקסימה לשלב בחלל את המגע האישי והאינטימי שלכם.

3. שילוב המסעות וההרפתקאות 

כולנו מטיילים בעולם. נסו לחשוב על הטיול האחרון לפרובאנס, ברצלונה או ניו יורק. קחו את עצמכם על כנפי הזכרונות ונסו להזכר ממה התלהבתם- מבנים ארכיטקטונים, צבעים, מרקמים, ריחות וטעמים, כולם יכולים להוות השראה לעיצוב החללים שלכם. שילוב החוויות וההרפתקאות המשתבצות בשגרת חייכם הוא שילוב פרטי המבטא את האהבות והנטיו האישיות שלכם.

4. מהם תחומי העניין והתחביבים שלך

האם אתה ספורטאי נלהב? צלם? תולעת ספרים? האם אתה מחובבי הגינון? מתלהב מסוסים? משרד מעוטר במזכרות ספורט, מחבט הטניס הראשון שלך, אולי מדליות וגביעים מתחרויות שהשתתפת בהן, יוסיפו כולם תחושה של סגנון אישי למרחב שלך. אם יש לכם קיר ריק ניתן להפוך אותו לגלריה ולהציג את הצילומים או הציורים האהובים עליך, ואם אתה קורא נלהב תוכל להקדיש את הקיר לספריה ולהציג בה את אוסף הספרים שלך.

5. חלמו ודמיינו- רק כך תצרו את בית החלומות שלכם

נסו בשלב הזה לא לתת לנושא העלויות לעצור את החשיבה היצירתית שלכם. דמיינו כיצד הייתם רוצים לראות את בית החלומות שלכם. האם אתם מאוהבי המטבח המודרני שפתוח לרווחה? האם אתם מחסידי האדריכלות המודרנית או שאתם מחוברים לסגנון מסורתי יותר? אולי אתם מאלו שכל חייהם חלמו על אי רחב? ואולי אתם מבקשים להעניק מראה בוהמייני לחלל? קיימות דרכים יצירתיות שיאפשרו לכם לשלב את החלומות הכי פרועים שלכם. ישנן דרכים ליצור אשליות של חדרים גדולים, תקרות גבוהות והמון נוספים. חשוב לא לעצור את החשיבה ולפתח אותה בכיוונים יצירתיים שיצליחו להגשים לכם את הפנטזיות הפרטיות שלכם גם מבלי לרוץ לחנות הראשונה ולשלם משכנתא שניה.

6. עלעלו, גלשו ושימרו את דפי המגזין ואת התמונות שעושות לכם את זה

גלשו באינטרנט ושימו לכם בתיקיה את כל התמונות שאהבתם. עלעלו במגזינים לעיצוב ואדריכלות וגזרו את העמודים עם הבתים שאהבתם. אחרי שתסיימו, תוכלו להבחין בחוט מקשר, מכנה משותף שיסייע לכם להבין איזה סגנון אדריכלי אתם אוהבים, מה פלטת הגוונים שאתם נמשכים אליה ועוד

7. שילובים רבותי שילובים

אל תפחדו לשלב בין סטים, של כלים ושל ריהוט סלון. בשילובים יש המון קסם והמון מקום לבטא את הטעם האישי שלכם. ייתכן שרכשתם או קבלתם בירושה כמה יצירות קלאסיות של רהיטים, אבל אתם מרגישים שהם לא מגדירים עד הסוף את הטעם שלכם. עם הפריטים הללו תוכלו לשלב פריטים נוספים מכיוונים ומסגנונות שונים וביחד ליצור מראה אקלקטי המדייק את הטעם האישי. לא רק שהטעם שלכם, יכול להיות אקלקטי יותר, זה אף מקובל לאמץ טעמים שונים וסגנונות ורצוי לעודד את זה!

8. קבלו השראה מבתים של חברים

נצלו את הביקור הבא בבית החברים שלכם. אתם לא צריכים להעתיק את כל מה שהם עשו, אבל בהחלט יכולים לשאוב השראה ממה שאתם רואים. האם אתם אוהבים את הריהוט הלבן על רקע קירות בגוון שוקולד? אולי אוסף ימי של חבר, גרם לך לרצות לחשוף באופן דומה את אהבתך לים, אתה אולי לא חשבתי לצבוע את המטבח שלך בצבע תפוז דם, אבל אתה שם לב לאופן בו מביא הגוון אנרגיה וחום למרחב. זה לא אומר שאתה צריך לצאת ולשכפל את המראה של כל אלו, אבל תזכור שבהחלט נעים לראות איך אתה יכול להיות מושפםע מרעיונות של חברים ולהעניק להם את המגע האישי שלך.

9. תסתכל על ארון הבגדים שלך!

המלתחה האופנתית שלנו מדברת בשמנו ועלינו להקשיב לה. אם המלתחה שלנו היא מונוכרומטית, גם אם גדול המעצבים ישכנע אותנו לצבוע את קיר הסלון באדום נועז, לא נרגיש נוח במחיצתו. כדאי להעיף מבט במלתחה שלנו ולבדוק מי אנחנו? האם אנחנו שמרנים? נועזים? קולים וחצופים? אלגנטיים ומוקפדים? האיפיון הזה יסייע רבות באיפיון הבית הפרטי שלנו.

10. סיכומים

אחרי תהליך החקירה וההיכרות שלכם עם עצמכם ועם טעמכם, זה הזמן להתחיל לעבוד. לערוך רשימת קניות, רשימת עבודות נדרשות בבית כשהטעם האישי הפרטי שלכם, מאופיין, מזוקק ומוכן לעטוף את מעונכם הפרטי ולהעניק לו אופי ייחודי.
 
 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי