עוברים דירה? נצלו את המעבר לסידור הבית החדש

מעבר דירה הוא תהליך מלחיץ שמלווה בהרבה בלגן אך כפי שאמרו חכמינו ״מעז יצא מתוק...״ ואם תאמצו מספר טיפים פשוטים למדי, תוכלו להפוך את אחת התקופות המבולגנות בחייכם לכזאת שתאפשר לעשות סדר בדירה ובחיים ובעיקר להיכנס לבית הרבה יותר מסודר ומאורגן.

מאת: | צילום: קרדיט תמונה: קנבה | 19/02/2023

מה עושים עם כל החפצים כשעוברים דירה?

אריזת תכולת הדירה היא אחד השלבים הכי מאתגרים וחשובים בכל מעבר ואם מבצעים אותה בדרך המומלצת, ניתן לפנות הרבה מאוד מקום ואפילו לחסוך בעלויות ההובלה.

בנוסף לכך, מי לא היה רוצה יותר מקומות אחסון בדירה? באמצעות ארגון וסידור נכונים תגלו שבדירה החדשה יש יותר מקומות אחסון ממה שחשבתם תחילה ואין כמו מעבר דירה כדי לעשות את הסידור הזה.

יחד עם זאת כדי ליהנות מכל הטוב הזה עליכם לאמץ מספר טיפים שאם לא כן, האריזה של הדירה יכולה להתגלות ככזאת שדווקא פוגעת בסדר ובאיכות החיים שלכם עד לכדי הפיכת המעבר כולו לסיוט של ממש.

קרדיט תמונה: קנבה
קרדיט תמונה: קנבה

 

הארגון שלפני האריזה

ארגון לפני אריזה הוא שלב קריטי להצלחת התהליך. בשלב זה אנו נמפה את תכולת הדירה מתוך ניסיון להבין על מה אפשר לוותר. בשלב הארגון אנו נסרוק את תכולת הדירה, החל מהבגדים, דרך הצעצועים ועד לרהיטים כשהמטרה היא לצמצם את כמות החפצים שעוברים איתנו ולהשאיר רק את החיוניים.

את החפצים שהחלטתם שאינכם צריכים ניתן למסור, לתרום או אפילו למכור בהתאם לערכם כשאם מתכוונים למכור, צריך לקחת בחשבון שכדאי להקדים ולעשות את זה כדי לפנות מקום בדירה מבלי להיכנס ללחץ מיותר בהמשך במידה שהמכירה תארך זמן רב יותר משחשבתם תחילה.

לשלב הארגון יש שני יתרונות נוספים שכן הוא מאפשר לכם להבין כמה קרטונים לאריזה תצטרכו וארגון נכון יכול אפילו לצמצם את עלות ההובלה בהיעדר חפצים שאתם מוותרים עליהם ושלא צריך להוביל אותם.

קרדיט תמונה: קנבה
קרדיט תמונה: קנבה

התחילו באריזה של הדירה בשלב מוקדם

קשה לומר מתי בדיוק צריך להתחיל לארוז את הדירה מפני שאריזת דירת חדר אינה דומה לאריזה וסידור של דירת 5 חדרים, אך חשוב להבין שהאריזה צריכה להיות המשימה הראשונה שמתחילים בה כשהסיבה לכך היא שהאריזה והארגון של הבית מאוד ממושכים וכדי להוציא את המיטב וליהנות מבית מסודר, חשוב שיהיה לכם גם מספיק זמן.

באופן כללי אפשר לומר שאריזת דירת 5 חדרים ממוצעת צריכה להתחיל לפחות חודש לפני המעבר בעוד שאריזת דירת שני חדרים ממוצעת יכולה להתחיל גם שבועיים לפני המעבר.

קחו בחשבון שאם אתם מעוניינים למכור דבר מה מהתכולה שלכם אז יש לעשות זאת מוקם יותר.

קרדיט תמונה: קנבה
קרדיט תמונה: קנבה

הזמינו קרטונים וחומרי אריזה למעבר דירה

אריזת דירה היא תהליך ממושך שצריך לייעל ככל שניתן ואחת הדרכים הטובות לעשות את זה היא להיעזר בקרטונים וחומרי אריזה ייעודיים למעברי דירות.

בשנים האחרונות הוקמו חנויות שמתמחות במכירת חומרי אריזה למעבר דירה ושמאפשרות לכם להזמין את כל מה שאתם צריכים באופן מסודר ולקבל את הכל עם שליח לביתכם.

מדובר בשירות מומלץ שיכול לחסוך הרבה זמן אך מעל הכל גם לסייע לכם לארוז את הדירה באופן בטוח וביעילות עם ארגזים וחומרי אריזה מתאימים ולא כאלה שהייתם צריכים להתפשר עליהם רק כי זה מה שמצאתם.

ניתן להזמין קרטונים למעבר דירה ב'הכל למוביל' שמשווקים חומרי אריזה במחירים סיטונאיים למובילים ולמי שעובר דירה אם כי יש חנויות נוספות שמציעות את השירות כשבין היתר ניתן למצוא חומרי אריזה למעבר דירה גם ברשת 'הום סנטר' ורשת 'אייס קנה ובנה'.

הזמינו קרטונים סטנדרטיים לאריזת בגדים וחפצים לא שבירים, ולצד זה גם קרטונים מחוזקים עבור אריזת חפצים כבדים או שבירים. כמו כן כדאי להצטייד במספר גלילי מסקינטייפ, ניילון פצפצים וטושים לסימון הקרטונים.

לארוז באופן מסודר

אריזה מסודרת תסייע לכם לבצע מיון נוסף, לסדר את החפצים בקרטונים באופן נכון ואפילו הפריקה של התכולה בדירה החדשה עומדת להיות הרבה יותר פשוטה ומהירה. לכן כדאי להימנע מהעמסת הקרטונים מכל הבא ליד ולהתחיל לארוז באופן מסודר שבו אתם יודעים לאן כל חפץ נכנס.

1.אל תארזו תכולה של חדרים נפרדים בקרטונים זהים והקפידו על הפרדה. הפעולה הזאת תסייע לכם להתמצא בתכולת הארגזים ולסדר אותם ביתר קלות בדירה החדשה.

2.התחילו לארוז את החפצים שאתם לא צריכים וככל שתתקרבו למועד מעבר הדירה, ארזו גם חפצים שימושיים יותר.

3.סמנו על גבי כל קרטון את תכולתו ולאיזה חדר הוא שייך כך שניתן יהיה למצוא כל פריט במהירות ובלי לפרק מספר ארגזים ללא צורך. כמו כן הסימון יסייע לכם בסידור הדירה החדשה מפני שהמובילים יניחו מראש כל ארגז בחדר המיועד.

הכנת הדירה החדשה

סידור בית חדש אינו מסתכם רק בפינוי חפצים שאין לכם צורך בהם ולפני שמעבירים את החפצים, חשוב מאוד להכין את הדירה החדשה לכניסה שלכם.

ההכנה יכולה לכלול הרבה מאוד פעולות שנעות בין ניקיון וצביעה ועד שיפוץ כללי כשחשוב לקחת בחשבון את התקציב שעומד לרשותכם ואת התקופה שאתם עומדים לגור בדירה, כך שאם רכשתם את הדירה, אזי שיפוץ יקר יכול לבוא בחשבון בעוד שאם אתם מתכוונים לשכור את הדירה לכמה שנים, צביעה שלה יכולה לעשות את העבודה.

לא משנה מה היקף ההכנות שבחרתם לעשות, עליכם לזכור שאם אתם עושים את זה בדירה ריקה, הפעולות יהיו הרבה יותר מהירות, נוחות, יסודיות ואפילו גם יותר זולות כך שמאוד חשוב שיהיו לכם מספר ימים לארגן את הבית החדש ולהכין אותו עוד לפני ההובלה.

בין ההכנות השונות ניתן למנות:

1.ניקיון יסודי של הדירה החדשה.

2.צביעה של הקירות והתקרה.

3.תליית טלוויזיות והתקנת גופי תאורה.

4.עבודות שיפוץ ככל שתוכננו.

5.הזמנת רהיטים חדשים לדירה החדשה (במידה שאתם לא מעבירים את הרהיטים שלכם מהדירה הישנה).

כניסה לבית החדש

לאחר שארגנתם וארזתם את התכולה של הדירה הישנה ולאחר שהובלתם הכל אל דירתכם החדשה, אפשר להתחיל ולפרוק את הארגזים ולסדר את הדירה באופן הרצוי. במידה שעקבתם אחרי הכללים, כמות הארגזים צריכה להיות מינימלית ולהכיל רק את החפצים שאתם באמת צריכים. באופן הזה תוכלו לפנות הרבה מקום ולארגן את הבית החדש באופן שלא הייתם יכולים ללא מעבר הדירה.

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
תגיות

אריחים Ecommerce Website Development