איך לפתוח בהצלחה פתח לדלת בקיר הבטון בבית

מקובל לחשוב על פתחי דלתות כאל אלמנטים שנשארים קבועים במהלך כל שנות הקיום של המבנה, אך בפועל אין הדבר מחוייב המציאות. בדיוק כפי שמעת לעת עשוי להתעורר הצורך לפתוח פתח חדש בקיר לחלון או להרחיב פתח של חלון קיים, כך גם עולה הצורך בביצוע שינויים בפתחיהן של דלתות בתרחישים שונים. כפי שתבינו מייד, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות שיטת ניסור הבטון. איך מתבצע ניסור בטון לדלת? האם נדרש היתר מיוחד כדי לפתוח דלת בבית? האם יש הבדל בין פתיחת פתח לדלת פנים לבין פתח לדלת כניסה? – את כל התשובות תקבלו מיד.

מאת: | צילום: קרדיט תמונה: freepik | 22/01/2023
קרדיט תמונה: freepik
קרדיט תמונה: freepik

יצירת פתח לדלת בקיר בטון – מתי הדבר מתבקש?

אז מתי נרצה לפתוח פתח לדלת חדשה בבית? ובכן, צורך זה עשוי להתעורר במספר תרחישים:

·איחוד חללים – כשרוצים לחבר בין שני חדרים באמצעות דלת, יש צורך לפתוח פתח חדש בבטון הקיים.

·שינויים מבניים – כשרוצים ליצור פתח לדלת כניסה או יציאה מהמבנה במיקום שונה מזה הקיים.

·הגדלת פתח קיים – כשמעוניינים לרכוש דלת גדולה ומסיבית יותר ואין לה מקום בפתח הקיים, או כשרוצים להגדיל את פתח היציאה למרפסת.

· ליקוי בנייה – כאשר לא ייצרו פתח לדלת כלל  או ייצרו אותו במקום הלא נכון.

למעשה, תמיד עשוי להתעורר הצורך ביצירת פתח כזה או אחר בבטון קיים ולמרות שמדובר בחומר קשיח וחזק ביותר, שיטת ניסור הבטון מאפשרת לבצע זאת ללא בעיה. כמובן שלא באופן עצמי אלא רק על ידי חברה מקצועית שמתמחה בכך.

ניסור בטון ליצירת פתח לדלת – היתרונות ודרך הביצוע

כאשר מעוניינים ליצור פתח לדלת בקיר בטון, הדבר יהיה קשה מאוד לביצוע בשיטות סטנדרטיות. מסורי דיסק רגילים חלשים מידי למשימה וגם מתחממים מהר, פטישים כבדים אינם מדויקים מספיק ואמצעים חובטים אחרים יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך למבנה. הפתרון? ניסור בטון שיתבצע על ידי חברה מקצועית שמחזיקה בכל הציוד הנדרש למשימה. חברה שכזאת תוכל לפתוח עבורכם פתח לכל סוג של דלת ולמעשה תבצע בקלות גם עבודת ניסור לדלת בטון. היתרון של השיטה מתבטא בעבודה מדויקת, מהירה ובטוחה יותר מכל שיטה אחרת.

על מנת לפתוח פתח לדלת באמצעות ניסור בטון, משתמשים במסורים עוצמתיים שפועלים על ידי הספק חשמל תלת פאזי. להבי המסורים מצופים באבקת יהלומים, מה שמאפשר להם את היכולת לנסר כל סוג של בטון ובכל עובי, לרבות בטון מזוין. בנוסף המסורים כוללים מערכת קירור מים שמונעת התחממות יתר של הלהבים שלהם. החיבור למים נדרש גם על מנת למנוע התפזרות ענן אבק מלכלך במהלך העבודות. בשורה התחתונה, כוחם של מסורי היהלום ושיטת הקירור הייחודית שלהם מאפשרים עבודה רציפה ומדויקת, בדיוק כפי התכנון.

כך פותחים פתח לדלת בבטון באמצעות ניסור יהלום

שלבי פתיחת פתח לדלת בקיר בטון כוללים שרטוט של תוואי הניסור על גבי הבטון, התקנה של מסילה מיוחדת על גבי סימונים אלו ועל גבה מציבים ומאבטחים את מסור היהלום. העובד שמפעיל את המסור מזיז אותו על גבי המסילה בקווים ישרים ומדוייקים עד שבסיום העבודה נותרים עם חתיכת בטון שמנותקת ממקומה. מאחר ולא מדובר בקיר בטון שלם אלא רק בחתיכת בטון קטנה יחסית בצורה של דלת, ניתן לדחוף קלות את חתיכת הבטון המוסרת, כך שהיא תיפול על צמיגים שיונחו על הרצפה ולא תגרום לנזק. לאחר מכן ניתן להמשיך ולנסר את הבטון לחתיכות קטנות יותר באמצעות מסור יהלום ידני, על מנת שיהיה קל יותר לפנות את הבטון מבחינה  משקלית, באמצעות מריצות או שרוולי פינוי מיוחדים.

צריכים לנסר דלת? המנסרים ביהלום ישמחו לסייע. עוד מידע באתר: https://concrete-sawing.co.il/

עבודות ניסור בטון – היתרים ובדיקות לפני שפותחים פתח לדלת

ישנם מספר דגשים חשובים שעליכם להכיר לפני שתתחילו בעבודות ניסור בטון במתחם שלכם ותתקשרו עם חברה כלשהי:

·קבלת אישור לביצוע העבודות – כאשר מדובר בקירות פנימיים של המבנה ורצון ליצור פתח עבור דלת פנים, ברוב המקרים אין צורך בקבלת אישור מראש, אך הדבר תלוי ברשות המקומית המדוברת. עבור יצירת פתח לדלת בקירות חיצוניים (למשל, יצירת פתח לדלת כניסה חדשה במבנה) ואפילו שינוי בפתח קיים, חלה החובה להגיש בקשה לקבלת היתר בנייה ולא להתחיל בעבודות לפני קבלת אישור זה, מחשש לפגיעה בעקרונות התב"ע וחזות המבנה.

·בדיקת קונסטרוקטור – הדבר החשוב ביותר במהלך עבודות ניסור בטון הוא מניעת נזק למבנה וסכנה לדייריו, כך שבין אם מדובר בקירות חיצוניים ובין אם בפנימיים, יש לוודא כי עבודות הניסור אכן אפשריות וכי אין סכנה לקריסת המבנה במהלכן או אחריהן. הבדיקה צריכה להתבצע על ידי קונסטרוקטור מוסמך בלבד. רק איש מקצוע זה יכול לדעת כיצד תשפיע פעולת הניסור על יציבות המבנה והאם מדובר בקיר תומך שאסור ליישם בו פתח לדלת.

חברת ניסור בטון מקצועית ובעלת מוניטין תקפיד על הדגשים החשובים האלה, תדאג לכם לבדיקת קונסטרוקטור ואף תעזור לכם מול הרשויות בהוצאת האישור המתאים לתחילת העבודות. אל תתפשרו על פחות מכך ותוכלו לשדרג את המבנה שלכם בצורה מקצועית, מהירה ובטוחה.

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
תגיות

בטון
אריחים Ecommerce Website Development