עשרה טרנדים מובילים בעיצוב פנים ב-2020

עם החלפת העשור, אנחנו נכנסים לעידן חדש של אופנה ועיצוב. כל עשור שחלף, הביא עמו מאפיינים ייחודיים ושינוי מהותי בדרך הנכונה לעצב את חלל הבית. גם העשור הקרוב צפוי להוביל למהפכה עיצובית, וניתן כבר היום לסמן מספר נושאים אשר יתנו את הטון בהמשך. במאמר זה נסקור עשרה טרנדים מובילים בעיצוב פנים ב-2020, אשר צפויים לשמור על רלוונטיות בעשור הקרוב. 

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: אתר pexels י | 24/09/2020

צילום: אתר pexels
צילום: אתר pexels
 

בשיתוף לאומי:

עיצוב עמוס וצבעוני
בעשור הקודם, מיד לאחר חתימה על משכנתא, הדיירים מיהרו לעצב את הבית בצורה נקייה ופשוטה. כך, בתים חדשים נבנו תוך שאיפה מתמדת לייצר תחושת מרחב פתוח גדול. הקירות בין הסלון למטבח הורדו ופינו את מקומם לחדר אחד וגדול. חלק ממדיניות העיצוב הקודמת הייתה לעשות שימוש במספר מצומצם ככל האפשר של פריטים, תוך הפחתה מקסימלית של העומס על עיני המתבונן. היום, אופנת עיצוב הפנים עברה תפנית מוחלטת ממגמה זו. במקום צמצום, המגמה היא עיצוב עמוס, מלא בפריטים וצבעוני מאוד. אלמנטים שהיו נחשבים לא ראויים לתצוגה בעבר, כמו כיסאות סביב שולחן אוכל, אשר כל אחד מהם בצבע אחר, הפכו לנפוצים ופופולאריים ביותר. 

שילוב צורות גיאומטריות 
מעבר לצבעים, עיצוב הפנים המודרני שם דגש גם על שילוב של כמות גדולה של צורות גיאומטריות, אשר נועדו להוסיף תחכום ועניין. הצורות הגיאומטריות נמצאות באריחי המטבח, בחדר האמבטיה, ובפריטים נוספים כמו כיסויי ספה ושטיחים. 

פריטים בשחור ולבן 
מאחר והמגמה העיצובית היא להעמיס על המרחב, ולמלא אותו בהמון פריטים וצבעים, קשה מאוד למשוך את עיני המתבונן אל פריטים ספציפיים. הדרך הטובה ביותר להצליח במשימה, היא לעבוד בניגוד לרוח העיצוב הכללית של הבית. לכן, אחד הטרנדים המובילים בשנת 2020, הוא לשלב בחלל הבית ריהוט בצבעי שחור ולבן בלבד, אשר עומד מנגד לסערת הצבעים העוטפת אותו. 

בנייה בחומרים טבעיים 
המודעות הסביבתית והדאגה לשלום כדור הארץ, הובילה רבים לשלב חומרים טבעיים בעיצוב חלל הבית. בין אם מדובר על שיש מעץ מלא אשר מחליף את השיש הסינתטי, או על ריצוף הבית בפרקטים חמימים, החומרים הטבעיים יקנו לחדרי הבית תחושה נעימה במיוחד. 

הכנסת הטבע אל תוך חלל הבית 
לצד הבנייה בחומרים טבעיים, ניתן היום ממש להכניס את הטבע אל תוך חלל הבית. רבים משלבים בעיצוב הבית עציצים רבים, כאשר חלק מהבתים המוקפדים במיוחד אפילו מכילים חממה פנימית, בה גדלים מיני צמחים ופרחים. 

שילוב מתכת וחרס
טרנד נפוץ נוסף בעיצוב בשנת 2020, הוא להימנע מהסתרת החומרים מהם עשוי הבית. כך למשל, רבים משלבים בבניית ביתם ברזל חשוף, בין אם בחלונות בלגיים או במערכת צינורות ומדפים. גם חרס חזר לתמונה, ומשתלב בקירות הבית כפריט דקורטיבי או כחומר ממנו עשויים כדים וכלי מטבח. 

קרמיקה בעיצוב עוצמתי 
הקרמיקה גם היא נסחפת לתוך מערבולת העיצוב החדשני. היום, הקרמיקה במטבח ובמקלחת יכולה להיות נועזת יותר מאי פעם, בין אם על ידי שימוש בריצוף בסגנון פסיפס, או צביעת אריחים בצבעים עזים ורבי עוצמה. 

גופי תאורה גסים 
ניתן בהחלט לשלב גופי תאורה בעלי נוכחות בחדר הבית. נוכחות זו לא חייבת להיות נקייה ופשוטה. היום רבים בוחרים דווקא גופי תאורה גסים, כאשר אחד הטרנדים העיקריים הוא שילוב של גופי תאורה עשויים צינורות ברזל. 

יצירת מעבר הדרגתי מחלל הבית החוצה 
שילוב חלונות פתוחים והצבת צמחייה בצידם, הופכת את המעבר מהבית החוצה להדרגתי ונעים. כך ניתן להרגיש את הטבע בבית, ולהרגיש בבית כאשר אתם יושבים בגינה. 

שילוב ריהוט ומכשירים ישנים 
ניתן בהחלט לשקול לשלב בעיצוב הפנים מכשירים או ריהוט ישן. מכונת כתיבה או תפירה ישנות, יכולות להיות בעלות אפקט עיצובי חזק ביותר. 

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development