שימוש באקווריומים בתחום של עיצוב פנים

מאת: | צילום: | 03/04/2013
כיצד בעזרת עיצוב פנים תכבוש חלקת טבע קטנה

עיצוב פנים שעושה שימוש באקווריום שניצב בחלל הוא כמו כיבוש חלקת טבע והעתקתה אל תוך הבית. דגים צבעוניים, צמחי מים מיוחדים ואלמנטים נוספים יוצרים תמונה אסתטית המשלבת זואולוגיה עם בוטניקה ומשרה רוגע, שלווה ויופי. 
אם בעבר היה האקווריום מכל זכוכית עם מסגרות מתכת כבדות, הרי שהיום מדובר על עולם שהתפתח לאין שעור, הן מבחינת הרמה הטכנולוגית של האבזור, המאפשר טיפולים הצורכים זמן מינימום, הן מבחינת היצע הדגים והחיות האחרות שמגיעים ממקומות אקזוטיים רבים בעולם והן מבחינת השימושים המקוריים בתחום של עיצוב פנים.

עצב לי אקווריום 

בשנים האחרונות, בנוסף לאקווריומים הסטנדרטיים והמוכרים קיים היצע הולך וגדל של אפשרויות ושל שימוש בהם לעיצובים שונים כמו עיצוב סלון. הצורה הבסיסית ביותר היא של מכל המונח על ארונית, המשמש נקודת מיקוד בחלל, ולחלופין מחיצה בין חללים שונים בבית. שימוש נוסף באקווריום כאלמנט עיצובי הוא דגם המכונה "חלון" או "פלסמה". מדובר על אקווריום צר (כחמישה עד עשרה ס"מ בלבד) שקוע בתוך הקיר, שיכול להיות גם קיר אבן וגם קיר גבס. לכך ניתן להוסיף מסגרת של ממש ליצירת "תמונה נעה" של עולם המים. באופן כזה נוצרת הפרדה מעניינת בחלל, שיח על הגבולות שבין האינטימי והציבורי, משחקים של רואה ובלתי נראה. עיצוב פנים שעושה שימוש באקווריום דוגמת זה, יכול להיות מותקן אף כהפרדה בין חדרי משרד, או בין חדר משרד לחדר קבלה וכאשר נדרשת אינטימיות הפעלה של בועות אוויר יוצרת מיסוך בין שני החללים.

אופציות נוספת לשימוש דקורטיבי באקווריום 

עיצוב סלון תוך שימוש ב"שולחן אקווריום", יהפוך לאטרקציה מרכזית ונקודת התרחשות אינטנסיבית בחלל המגורים. היכולות הקיימות כיום בתחום מאפשרות לעשות שימוש עיצובי באקווריום בכל מקום, כגון עיצוב סלון, בו מתקיימת פינה לא מנוצלת – נישה, חלק ממחיצה, קיר הפרדה וכד', כאשר האקווריום עצמו יכול להיות גם מעוגל, קטום, משושה וכד', ולאו דווקא מלבני.

 


 
אקווריום בעיצוב מינימליסטי אוריינטלי, בנוי כחלק מיחידת דלפק כניסה בלובי של חברה.
מתוך מגזין 100: "פיסת טבע בבית"
http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,74,293.aspx

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
תגיות