איך קשור האינסטגרם לפרוייקט המועדף על מעצב הפנים ליעד יוסף ?

ליעד יוסף בן 35, נשוי לאביעד, ואבא לעפרי בת ה 5. מעצב פנים מזה 12 שנים. נולד בגליל העליון, במושב מרגליות (שכמובן תושביו וביניהם גם משפחתו של יוסף פונו) . היום חי במרכז. משרדו עוסק בתכנון וילות פרטיות, דירות וחללים מסחריים וציבוריים, פועל בכל הארץ ובעולם, עם רגישות יתרה לפרוייקטים בצפון, שם נמצא הלב. המשרד מונה 6 עובדים.

מאת: | צילום: אלעד גונן | אדריכלות ועיצוב: ליעד יוסף | 31/01/2024

"תמיד התחברתי לאסתטיקה. זה משהו שתמיד דיבר אליי. גדלתי במושב מרגליות ליד קרית שמונה בבית שבאופן תמידי נמצא בשיפוץ -  לפני או אחרי שיפוץ. אמא שלי אוהבת לשנות. יכולתי להגיע מבהס ולראות שאין מרפסת, או שפתאום חפרו בריכה, הוסיפו צימרים, הצבע של החזית השתנה, דלת כניסה עברה מקום, המרפסת נסגרה והפכה לפינת אוכל.. והדוגמאות עוד רבות. השיפוצים הללו השפיעו עליי. אהבתי, הסתקרנתי. שמחתי שהבית מתרענן ותמיד נראה טוב. בגלל היותי "הבן" של אמא, הייתי מתלווה לפגישות אצל ספקים, קבלנים וכו.. השיא היה כאשר הוסיפו קומה עם חדר לבד עבורי וקבעתי עובדה- שאני מעצב ומתכנן את הקומה, בהיותי בן 14 בלבד".

 

"לימודיי עיצוב פנים החלו  יום אחרי השחרור. סיימתי לימודים בצפון ועברנו למרכז. בזמן רכישות לבית באיקאה, הפכתי גם להיות מעצב בענקית השוודית. עבורי זה היה כלוב של זהב. למרות אינספור השראות ורעיונות,  הרגשתי שאני מוגבל לחוקי איקאה והחלטתי שהגיע הזמן לצאת לדרך עצמאית והיתר היסטוריה".

 

אחד הפרוייקטים האהובים עליו היא  דירת גן שעיצב ללקוחות מקסימים ברמת השרון. הבחירה נעשתה קודם כל בזכות הלקוחות. סמכו עליו בעיניים עצומות. גם הדרך שבה בחרו בו מיוחדת ושונה. המתבגרת בת 16 נחשפה לעמוד האינסטגראם המשובח שלו liadyosef_designer ופשוט קבעה עובדה להוריה – ליעד יעצב לנו את הבית.

 

הבית מודרני תעשייתי. חלל הרמוני שמדבר בשפה ברורה ואחידה. טוטאל לוק של גוונים מונוכרומטיים מאוד קר וחמים גם יחד. נוספה לבית גם בריכה, והפרוייקט קיבל מראה של בית פרטי ולא של דירת גן. התכנון של החוץ, השילוב שלו עם  הפנים יצר מראה של בית פרטי. נעשה הרבה שימוש בבטון חשוף. הבית מדבר כולו בגווני שחור עם קריצות ושילוב חומרים וצבעים כדי להקליל את האווירה. מאחר וזו דירת קבלן, התקרות נמוכות, הכל מוחבא מאחורי הארונות קיר כדי לשמור על הגובה המקורי של הבית.

 

האינסטגרם של יוסף הוא סיפור בפני עצמו. הוא מתחזק חשבון אינסטגרם פורה ועשיר, בו הוא משתף למעלה מ 59,000 עוקבים, הנקראות בפיו – "חמודות מתוקות". העוקבים הם חלק מהיום יום שלו, נחשפים לפרוייקטים, לפגישות מאחורי הקלעים, לבחירת החומרים, לחיי משפחתו ולעולמו העשיר בתכנים. חשוב לציין, כי את האינסטגרם הוא תיעל לטובת תרומות ועזרה במלחמה.


בתוך כך, עולמו העשיר של ליעד אינו מסתכם בעיצוב פנים, והוא מרבה לשתף את העוקבים בחיי היומיום שלו. הוא חובב מושבע של תרבות ואמנות. וכך בעת צפייה בהצגות, מחזות זמר, והופעות, עם הבעל או הילדה, נחשף לרשת מועדוני FRIENDS  מבית ההסתדרות, שתפקידה להפריח את נושא התרבות ברחבי הארץ, עם קרוב ל 20 מרכזי תרבות, ומופעים בתקציבים נמוכים שמשווקים לקהל הרחב ובפרט לחברי ההסתדרות. בימים אלה מונה יוסף לשגריר המועדון. ליוסף כיום שיתופי פעולה נוספים. בין היתר עם savoy מוצרי חשמל, אלטמן, מגזין נשיונאל גיאוגרפיק קידס וטמבור. זאת ועוד, יוסף  נבחר לעצב  את ביתן 3 המחודש של אקספו-ת"א,  הכולל את הלובאים החדשים, 7 מתחמי שירותים וכניסת אקספו ביזנס/vip . 

 

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development