האלומיניום שמעצב את עתיד העיצוב התעשייתי

הודות למשקלו הנמוך, האפשרות למחזור אינספור פעמים, עמידות גבוהה וגמישות עיצובית - גם ב-2024, האלומיניום ממשיך להיות שחקן ראשי בעולם האדריכלות, עיצוב הפנים והעיצוב התעשייתי. אין נוסחה יותר טובה מחומר גמיש ועמיד, טכנולוגיה מתקדמת ויצירתיות פורצת גבולות, להפיכת האלומיניום לשותף נהדר ליצירת פונקציונאליות אסתטית כמעט בכול תחום בחיים כולל תכנון גורדי שחקים, בתי מגורים ומבנים ציבוריים אבל לא רק...
בסקירה קצרה זו תוכלו לגלות כמה מהאפשרויות המרתקות ביותר בתחום האלומיניום.

מאת: | צילום: קרדיט תמונות: pixabay.com | 18/04/2024

אלומיניום בשירות פתרונות ההצללה הייחודיים. קרדיט: pixabay.com
אלומיניום בשירות פתרונות ההצללה הייחודיים. קרדיט: pixabay.com

עיצוביים ידידותיים לסביבה ומודעות סביבתית

בזכות העובדה שאפשר למחזר את האלומיניום שוב ושוב ושוב, בלי לאבד את התכונות הטבעיות שלו, האלומיניום הוא חלק בלתי נפרד מעולם התכנון והבנייה. לצד יצירת חזיתות, תשתיות וקירות מסך, שמאפשרים בידוד תרמי ואקוסטי, מתכננים רבים בוחרים להשתמש באלומיניום ממוחזר, כדי להוריד את טביעת הרגל הפחמנית, משום שהשימוש באלומיניום יכול להעניק 'נקודות ירוקות' על פי תקן 5281 לחומרי בנייה.

גמישות ביצירת עיצובים אדריכליים מרתקים. קרדיט: pixabay.com
גמישות ביצירת עיצובים אדריכליים מרתקים. קרדיט: pixabay.com

צבעים בולטים ונועזים

2024 נושאת עמה סערה של צבעים נועזים, בעיקר בתחום עיצוב הפנים - טרנד זה תקף גם לאלומיניום. אף על פי שצבעו הכסוף אייקוני במיוחד, מתכננים ומעצבים רבים משתמשים בטכנולוגיות ציפוי מתקדמות - וכך מביאים את הטרנד הצבעוני והמרגש גם לעולם האלומיניום. תהליך הצביעה במפעל האלומיניום אינו מזיק לסביבה, ובמהלך השנים – הצבע נחשב לעמיד ביותר ול"בריא" משום שהוא לא מפריש חומרים רעילים גם בחללים סגורים.

אפשר לראות את ההשפעות של טרנד זה בנוף העירוני, דרך שימוש בחזיתות המבנים בלוחות או ברצועות אלומיניום צבעוניים שמחזירים אור למשחק שמכניס צבעוניות למרחב הציבורי והפרטי.

חזיתות כראי לאדריכלות המודרנית. קרדיט: pixabay.com
חזיתות כראי לאדריכלות המודרנית. קרדיט: pixabay.com

אלמנטים לא שגרתיים

 

ההתרחקות מהמינימליזם לכיוון עיצובים בעלי נוכחות מסיבית והחיבור עם הגמישות של האלומיניום, מאפשרים למתכננים, למעצבים תעשייתיים ואף לאומנים להתנסות עם צורות יוצאות דופן.

בחלק משמעותי מהצורות המעוקלות – הודות לגמישות של האלומיניום, אפשר לראות השראה מהעולם האורגני, על ידי שימוש בצורות 'נוזליות', טקסטורות מורכבות ואפילו פסלים שמשנים לחלוטין את הנוף האורבני – כמו פסל האלומיניום, שנמצא בתל אביב בימים אלו ממש - הצבוע בצבע זרחני, ובו דימוי של האומן אורי קצנשטיין.

שילובים טכנולוגיים לשיפור הנוחות

הטכנולוגיות פורצות הדרך, או יותר נכון, האנשים היצירתיים שעומדים מאחוריהן, מצאו דרכים יצירתיות לנצל את המוליכות המעולה של האלומיניום, כגון שילוב גופי חימום במערכות החיפוי, ותכנון חזיתות אלומיניום חכמות בעלות יכולת הסתגלות לתנאי מזג האוויר משתנים, אפשרות לביצוע אופטימיזציה לכמות אור היום הנכנסת ועוד שילובים טכנולוגיים שתורמים מאוד לחיסכון באנרגיה לצד שמירה על נוחות הדיירים.

תשתיות האלומיניום המשמשות בחזיתות המבנים הפרטיים או הציבוריים עוברות תהליך כימי שמקנה להן עמידות גבוהה בתנאי מזג האוויר קיצוניים כמו גם עמידות בפני קורוזיה ושחיקה.

חללים רב תפקודיים

 

האלומיניום הוא ללא ספק התשובה המושלמת לצורך המודרני, שרק הולך וגובר, לחללים דינמיים ורב תפקודיים. תודות לגמישות והרבגוניות שלו, אפשר לראות שימוש במחיצות אלומיניום הניתנות להזזה (על מסילות) בעיקר בבנייני משרדים וב-Open Spaces, אך לא רק – גם אדריכלים ומעצבי פנים מיישמים את המחיצות הללו ליצירת חללים חדשים שנפתחים ונסגרים בהתאם לצורך.  

מחיצות האלומיניום האלו מאפשרות קונפיגורציה קלה של חללים בהתאם לצרכים הדינמיים של החיים המודרניים.

תשתיות אלומיניום שמאפשרות יישומי זכוכית מרהיבים. קרדיט: pixabay.com
תשתיות אלומיניום שמאפשרות יישומי זכוכית מרהיבים. קרדיט: pixabay.com

שדרוג הנוחות גם מחוץ לבית

 

עם הצורך ההולך וגובר, לנקודות מפלט נעימות תחת כיפת השמיים, נולד הטרנד הבא באלומיניום המשפר את הנוחות של הדיירים גם מחוץ לבית. לוחות האלומיניום הגמישים הפכו לחומר העיקרי בבניית פרגולות, פטיו ואפילו מטבחי חוץ. העמידות הגבוהה של האלומיניום בפני חלודה והתחזוקה הנמוכה בהשוואה לחומרים אחרים, הופכת אותו לחומר אידאלי לשימוש חוץ.
מגמה זו גם כוללת גם שימוש באלומיניום ליצירת ריהוט חוץ - עמיד ומסוגנן – המתאים לכל סגנון עיצוב.

מגמות אלו, ורבות אחרות, מדגימות עד כמה לאלומיניום תפקיד חשוב בעיצוב העתיד.

אנחנו בחברת אקסטל מאמינים שלצד האסתטיקה והפונקציונאליות הנדרשים מכל מוצר אלומיניום, יש חשיבות גבוהה לתהליכי ייצור מוקפדים לצד שמירה על איכות הסביבה. רק כך פתרונות האלומיניום המתקדמים יכולים להיות חלק מהמאמץ הכולל לשמור על כדור הארץ שלנו ועל בריאותינו.

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
תגיות

אריחים Ecommerce Website Development