מקרים נפוצים בהם צריך לבצע פיצול נקודת גז

הפעלת הכיריים ברוב הבתים מתבצעת על ידי חיבור לנקודת גז. כיום יש בתים שמפעילים בנקודה זו מכשירים נוספים כמו מחמם מים או חימום הבית. כדאי לדעת כי ישנם מצבים שבהם מתעורר הצורך בפיצול של נקודת הגז. במאמר זה נסביר על מספר מקרים נפוצים בהם יש צורך בפיצול כזה.

מאת: | צילום: | 15/11/2023

מתי כדאי לבצע פיצול של נקודת גז?

מתי מפצלים נקודת גז? ההחלטה לפיצול נקודת גז בבית או במקום תעשייתי מתרחשת על פי שיקולי צרכים ושיקולי בטיחות.

המטרה היא לנצל את מקור האנרגיה של הגז בצורה יעילה, המאפשרת להפעיל את המכשירים בצורה טובה יותר ובטיחותית.

חשוב להבין, לפני הפונקציונאליות, עומדת הבטיחות שהיא מעל הכל. כאשר שוקלים פיצול נקודת גז, אם הביקוש לגז עולה על קיבולת האספקה של החיבור הקיים, זה יכול להוביל לביצועים לא אופטימליים של המכשיר או אפילו לדליפות גז מסוכנות.

בכל מקרה, הערכה מקצועית חיונית כדי לקבוע אם תשתית הגז הקיימת יכולה לתמוך בכל המכשירים. במידה ולא, טכנאי הגז בדרך כלל ימליץ על פיצול.

 
מספר נקודות בישול במטבח אחד

אחד המקרים הנפוצים מתרחש במטבחים, בעיקר מטבחים גדולים או אפילו תעשייתיים. מדובר במצבים שבהם קיימות במטבח מספר נקודות שיש בהם כיריים גז ואז מתעורר הצורך ביצירת פיצול נקודת גז במטבח.

באמצעות חלוקת נקודת הגז הבודדת, למספר נקודות פעילות בו זמנית, ניתן להפעיל יחד מספר כיריים מבלי לפגוע בבטיחות של העובדים עליהם או בפונקציונאליות שלהם.

אין ספק שזה משפר את היעילות במטבחים גדולים ומאפשר לנצל טוב יותר את מקור האנרגיה הזה.

יצירת נקודת גז נוספת לגריל גז

מרפסת הבית היא המקום הטוב ביותר לערוך בו על האש. כיום אין אישור להפעיל מנגלים בתוך מרפסות, בגלל העשן שהם מייצרים, אשר מגיע לכל השכנים.

הפתרון האידיאלי במרפסות הוא גריל גז, אשר מצריך נקודת גז בפני עצמה ולפעמים ישנם עוד מכשירים במרפסת המצריכים שימוש בגז, כמו נקודת חימום למשל במרפסת סגורה. בדיוק בשביל המטרה הזו, כדאי לבצע פיצול נקודת גז קיימת במרפסת, שיכולה להעניק מספיק גז לשתי המטרות יחד.

חימום על גז בבית

עוד מקרה שבו נרצה לבצע פיצול של נקודת הגז הוא כאשר רוצים ליצור נקודת חימום על גז בתוך הבית.

פונקציה זו צורכת המון גז ביחס לפעולות של מכשירים אחרים בבית והיא מחייבת נקודת גז משל עצמה. היא אינה יכולה להסתמך על נקודת הגז הקיימת עבור בישול במטבח.

לסיכום, פיצול נקודת גז הוא פתרון פרקטי בתרחישים מגוונים, כאשר הסיבה לבצע זאת מגיעה משיקולי בטיחות ופונקציונאליות. על מנת לבצע פיצול כזה, יש להתייעץ ולהיעזר בטכנאי גז שהוא האדם במוסמך לקבוע את הנחיצות של פעולה זו ואת הביצוע שלה בפועל.

המאמר באדיבות חברת אלוף הגז

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים