משפצים את המטבח? כך תחסכו כסף!

אם אתם נמצאים בהליך של שיפוץ המטבח, קרוב לוודאי שמה שיושם בראש סדר העדיפויות שלכם זאת התוצאה הסופית.
"מטרת העל" היא כמובן  לרענן את עיצוב המטבח ואולי גם לשים דגש על הנושא הפונקציונאלי – ולהפוך אותו לחלל יותר נוח לשימוש בעבורכם.
יחד עם זאת, אתם ודאי לוקחים בחשבון כי שיפוץ מטבח טומן בחובו גם עלויות כספיות גבוהות.
כחלק מכך, אם המטרה שלכם היא לחסוך כסף, להלן מספר טיפים אותם תוכלו ליישם לצורך המטרה:

מאת: | צילום: | 04/03/2024
קרדיט-pexels
קרדיט-pexels

הגדרת התקציב אשר יוקצה לשיפוץ
לפני שמתחילים בהליך שיפוץ מטבחים, יש ל​​קבוע מהו סכום הכסף אותו אתם מוכנים להוציא על הפרויקט. כמובן, שבכדי להגדיר תקציב ריאלי חשוב בשלב הראשון לתכנן בצורה מעמיקה את הליך השיפוץ ואת הפעולות השונות אותן יעלה הצורך לבצע במסגרת אותו השיפוץ.
יש ליצור תוכנית מפורטת המתארת ​​את יעדי השיפוץ, התכונות הרצויות וסדרי העדיפויות. כדאי לשקול גורמים כגון שינויים בפריסה, חומרים, מכשירי חשמל ואביזרים כדי להבטיח דבקות בתקציב אשר יקבע.
בשלב הבא והתבסס על אותן דרישות, תוכלו לבצע מחקר לגבי העלויות ובין היתר עלות החומרים, העבודה והוצאות אחרות .

שמירה על אופן הפריסה הנוכחי
אם אתם מבקשים לחסוך בעיצוב מטבחים, חשוב שתהיו מודעים לעובדה כי שינוי פריסת המטבח, טומן בחובו הוצאות כספיות גבוהות. לכן, אם אתם יכולים לוותר על פעולות כמו: הזזה של קווי חשמל, גז או אינסטלציה, תוכלו לחסוך סכומי כסף גבוהים בהליך שיפוץ מטבחים.

התמקדות בשינויים קוסמטיים
כמובן, שסכום הכסף אותו תוציאו על שיפוץ מטבחים מושפע באופן ישיר מהמצב הנוכחי של המטבח ומהמצב בו אתם מעוניינים שהוא יהיה בתום השיפוץ.
כחלק מכך, אם לדוגמא, ארונות המטבח שלכם עדיין במצב טוב, כדאי לשקול לערוך שינוי קוסמטי בלבד כמו שימוש בצבע או בטפטים ייעודיים במקום להחליף אותם לחלוטין.
באופן דומה, ניתן לבדוק אם קיימת אפשרות לנקוט בפעולות אשר ישדרגו את נראות
שיש למטבחים במקום להחליף אותו – מה שיכול לחסוך סכומי כסף גבוהים.

קנייה חכמה ומחושבת של חומרים
מומלץ לחפש מבצעים והנחות על רהיטים וחומרים שונים כגון ארונות, מדפים משטחי עבודה, ריצוף וכל ציוד אחר לו תזדקקו במסגרת הליך השיפוץ.
כדאי לשקול לקנות בחנויות אאוטלט, לקנות או לחפש פריטים במחירי חיסול כדי לחסוך כסף בחומרים. תמיד קיימת האפשרות גם לחקור חומרים חלופיים המציעים מראה דומה בעלות נמוכה יותר.

"עשה זאת בעצמך"
אם אתם לא הנדימנים או עם רקע בשיפוצים, סביר להניח שאת הליך השיפוץ עצמו לא תוכלו להשלים באופן עצמאי – בעיקר אם אתם מצפים לתוצאות מרשימות במיוחד. יחד עם זאת, ישנם מקומות בהם כן תוכלו לוותר על אנשי מקצוע. לדוגמא, אם אתם יודעים איך אתם רוצים שהמטבח שלכם יראה, אתם לא חייבים להכניס לתמונה מעצב פנים – מה שיכול להוזיל עלויות במידה רבה.  אם החלטתם לערוך מספר שינויים קוסמטיים קלים כמו לשנות את עיצוב הארונות באמצעות צבע או טפטים – גם זאת פעולה שתוכלו לבצע בכוחות עצמכם.

לסיכום, יש לא מעט דרכים באמצעותם תוכלו לחסוך סכומי כסף גבוהים בעיצוב מטבחים. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שבסופו של דבר, המטרה שלכם תהיה ליהנות ממטבח מרשים ופונקציונאלי לאורך זמן. כחלק מכך, בשביל ליהנות מהתוצאה האיכותית ביותר, קיים סיכוי גבוה שתגיעו למסקנה שכן שווה לכם להשקיע יותר.
כמובן, שידע הוא כוח, וככל שתאספו יותר ידע על האפשרויות שלכם כך יעלו הסיכויים שתוכלו לחסוך סכומי כסף גבוהים יותר.

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development