רוצים שינוי מרענן בבית? עצבו מחדש את פינת האוכל שלכם

לעיצוב הבית יש חשיבות רבה בעיני רבים. כיוון שהבית הוא מבצרנו, זהו המקום שבו אנו רוצים להרגיש הכי נעים והכי חמים. לפעמים, לאחר משך זמן ממושך, מתחילה לחלחל התחושה שהבית זקוק למתיחת פנים, לשינוי מסוים. אם גם אתם חשים כך, זה הזמן לעצב מחדש את פינת האוכל ולהקנות לבית מראה חדש וחגיגי. 

מאת: | צילום: | 04/12/2023

קרדיט: pixabay
קרדיט: pixabay

איך מתחילים?

כדי לבחור בצורה מושכלת את פינת האוכל יש למדוד את השטח ולהבין מהן האפשרויות שעומדות בפניכם. אולי תחליטו שאתם רוצים להתחדש באחת חדשה שהיא גדולה יותר ומרשימה יותר, אולי תגלו שאתם יכולים לרכוש כזו שנפתחת לגודל רב ואפשר אחר כך לסגור אותה לגודל קטן יותר שמתאים למרחב הקיים. 

לאחר שמדדתם את השטח, תוכלו להתחיל לסקור פינות אוכל שונות כדי להבין לאיזה סגנון אתם מתחברים. 

סגנונות עיצוב

כיום ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של פינות אוכל בשילובים מאוד מעניינים. חומרי הגלם השונים מהווים עניין רב בחלל וגם מעידים על טעמכם האישי והסטייל שאתם אוהבים. חפשו פינת אוכל שתתאים לקו העיצוב השולט בבית כך שתשתלב עם כל הקיים בו. 

אם יש לכם בית שמעוצב בסגנון כפרי תוכלו לבחור בסט נהדר של שולחן וכיסאות עשויים מעץ. תוכלו למשל להחליט שצד אחד יהיה עם כיסאות והצד השני עם ספסל, תוכלו לבחור בכיסאות עץ עם ריפוד בהיר אם שאר העיצוב הכפרי בביתכם בגוונים עדינים של שמנת.

אם אתם חובבים יותר של הסגנון המודרני תוכלו לבחור בכיסאות שעשויים מפלסטיק בגוונים שונים ואפילו כאלו שמשולבים עם רגלי מתכת. 

תוכלו לבחור בכיסאות עם ריפוד המדמים מראה של כורסאות רחבות ונוחות במיוחד ועוד שלל סגנונות מעניינים שבהחלט יענו על "מתיחת הפנים הנדרשת".

סגנון השולחן

כשאתם בוחרים בפינת אוכל אתם בוחרים גם בשולחן ולא רק בכיסאות. כיום ניתן למצוא שולחנות עגולים, אובאליים, מרובעים ומלבניים שגם מציעים אפשרות של פתיחה שהופכת את השולחן לארוך וגדול, במיוחד עבור אנשים שנוטים להזמין אליהן אורחים ובני משפחה לארוחות וחגים או אנשים שיש להם משפחה גדולה מרובת ילדים וכדומה. 

שולחן עגול יאפשר לכל היושבים בו לראות אחד את השני ולשוחח יחד, אך ידרוש מכם מקום גדול יותר בחלל הבית. שולחן מלבני או מרובע יתאים הרבה פעמים לפינות האוכל בבית מבחינת ניצול נכון יותר של החלל הקיים, אך מי שיושב בקצה אחד לא ממש יראה ויוכל לשוחח עם מי שיושב בקצה השני. חשוב לקחת בחשבון מי מהסגנונות עונה על הצרכים שלכם.

עיצוב הקיר של פינת האוכל

כשאתם בוחרים לעצב את האזור של פינת האוכל, לא מדובר רק בשולחן וכיסאות, תוכלו ליצור עניין גם על הקיר שנמצא בחלל זה. תוכלו לתלות מראה יפה וארוכה, תוכלו לתלות תמונות מעניינות, או להדביק מדבקות קיר יפות שמאימות לאזור זה. מי שרוצה להגדיל ולעשות יכול לצבוע את הקיר בגוון אחר ולתת לו מראה של קיר כוח או לחילופין להשתמש בטפט עם טקסטורה מעניינת, לדוגמה, אם הבית שלכם מעוצב בסגנון עכשווי תוכלו להדביק טפט דמוי בטון שייצור קונטרסט מעניין בחלל. אם הבית שלכם מעוצב בסגנון כפרי תוכלו לשלב טפט בסגנון בריקים שישלים את האווירה הכפרית שיש בביתכם.

תאורה

גם לתאורה יש חלק חשוב בעיצוב של אזור זה. תוכלו לבחור במנורות שיורדות מן התקרה וממוקמות מעל פינת האוכל עצמה, תוכלו לבחור בגוף תאורה מרשים וגדול אם האזור הוא רחב ידיים ומאפשר זאת, תוכלו לבחור בסגנון של אהילי במבוק אם אתם בעניין של מחזור וקיימות ועוד שלל אפשרויות נהדרות שיתאימו לעיצוב החדש של פינת האוכל שלכם.

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
תגיות

אריחים