כל מה שצריך לדעת על הקשר בין עיצוב פנים להתקנת מזגנים

תחום המיזוג באופן כללי, ויחידות המזגנים הממוקמות בתוך החללים השונים בין אם בעסק ובין אם בבית, הוא חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו, במיוחד בשל מזג האוויר החם המאפיין את מדינת ישראל. בהתאם לכך, אנשים רבים תוהים לעצמם "איך אני יכול להתקין מזגן בבית מבלי להרוס את הדקורטיביות של החלל אליו הוא יכנס", או במילים יותר פשוטות, איך אני משלב בין התקנת המזגנים לעיצוב הפנים של החלל. ובכן בדיוק בשביל להבין את התשובה לשאלה ולבעיה הזו, ריכזנו את המידע הדרוש שיוכל לעזור לכם בקיום הקשר המיטבי בין עיצוב פנים להתקנת מזגנים.

מאת: | צילום: | 15/01/2024


עולם המיזוג: תחום גדול עם אפשרויות גדולות

את העובדה שהמזגנים מהווים חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו כולנו כבר מכירים, אבל האם יצא לכם לחשוב פעם על העובדה שהתקנת מזגנים מהווה ודורשת תשומת לב בחלק לא פחות חשוב והוא עיצוב הפנים? אז לפני שאתם מתחילים עם תגובות כמו "איך לא שמתי לב לזה עד עכשיו?" או "כן אבל מה כבר יש לעשות עם זה?", חשוב לנו להבהיר שבהחלט יש קשר ישיר בין עיצוב פנים להתקנת מזגנים. מה הקשר? אז תחשבו על זה שאם נחליט להתקין מזגן בולט שנראה לעין, או לעומת זאת פתח אוורור שלא משפיע כל כך על החלל אותו הוא מקרר, נשפיע למעשה באופן ישיר על האופן העיצובי של החלל, בין אם במשרד, בחנות, בחדר השינה בבית או בכל מקום אחר. כך למעשה, ניתן להוסיף אלמנטים עיצוביים בעזרת המזגן הפשוט.

גדול, לבן, נוכח או נסתר - על סוגי המזגנים בהיבט העיצובי

כעת, אחרי שהבהרנו את העובדה שאכן קיים קשר בין התקנת המזגנים לעיצוב הפנים, נתחיל להבין מהי בדיוק ההשפעה של המזגנים על התחום העיצובי, ולשם כך נכיר תחילה את 3 הסוגים העיקריים של המזגנים ביחס כמובן לאופן שבו הם משפיעים על המראה של חלל החדר.


סוג המזגן

אפיון

האופן שבו הוא משפיע על עיצוב החלל

מזגן מרכזי

יחידת מיזוג חיצונית בעלת פתחי אוורור שנמצאים בתוך הבית ומחוברים ליחידת המיזוג באמצעות תעלות אוורור.

הודות לעובדה שיחידת המיזוג עצמה, אשר מבצעת את פעולות המיזוג השונות, אינה נמצאת בתוך החללים עליהם היא משפיעה, מאפשרת למזגן להיות "נסתר" בתוך הקירות או התקרה, ובכך כמעט ואינה נראית לעין.

מזגן עילי

יחידת המיזוג המוכרת ביותר, מתאפיינת ב"קופסא" שמותקנת על הקיר בחלקו העליון ומאפשרת מיזוג של כלל החלל בו היא נמצאת.

מזגן עילי מאוד נראה לעין. הוא בעל נוכחות גדולה במרחב בוא הוא נמצא, ולכן הצורך במזגן שמעוצב בצורה טובה כבר במפעל הכרחית במקרים אלו.

מזגן רצפתי
דומה במאפייניו למזגן העילי, רק שבמקום להתקינו בחלקו העליון של הקיר, מתקינים אותו כיחידה אחת גדולה על הקיר, קצת מעל לרצפה.
מזגן בעל נוכחות גדולה מאוד שלעיתים דורש תכנון מקדים גם בשל העובדה שהוא בגובה העיניים וגם בגלל שהוא עלול להפריע למיקום של רהיטים שונים בחלל. מעבר לכך, הוא נדרש גם כן להיות מהונדס בצורה אסתטית על מנת שלא "להשתלט" על עיצוב המרחב לרעה.

 

כמובן שמעבר לכך, אלמנטים נוספים המשפיעים על האופן שבו המזגן משפיע על עיצוב הפנים, כמו גם כל ריהוט אחר, יהיו הגודל שלו, הצורה שלו והדקורציה שניתנה לו בתהליך הייצור במפעל, הצבע שלו וכדומה.

כך תוכלו להיות בטוחים שהמזגן שלכם תואם את עיצוב החלל

עכשיו בואו נהיה ריאלים, אנחנו לא מצפים מכם לדעת איך לעצב את הבית שלכם בצורה המושלמת ביחס למזגן, או לדעת מראש לבחור את המזגנים שלכם ביחס לאספקטים עיצוביים כמו ניגודיות, אור וצל, נוכחות במרחב ועוד ועוד. אז מכאן, וודאי תעלה לכם השאלה "אז איך בכל זאת אפשר לקיים קשר פורה והדדי בין עיצוב הפנים של החלל שלנו לבין התקנת מזגנים?" והתשובה תהיה לרוב אצל בעלי המקצוע.

1.    אדריכלים ומהנדסים - כחלק מתהליך הבנייה של המבנה, הבית או כל מקום אחר, המהנדסים והאדריכלים לוקחים חלק גם בעיצוב החללים, ובכלל זה נדרשים גם לקחת בחשבון את הצורך במזגן שיהיה תואם לעיצוב הפנים הכולל של המקום עליו הם אחראים.

2.   מעצבי פנים - הכתובת הבטוחה ביותר כמובן היא לפנות למעצבי פנים. בעלי מקצוע אלו אחראים, כשמם, על עיצוב חללים פנימיים, ולכן ידעו להפיק את התוצאה הטובה ביותר בנושא.

3.   אנשי מיזוג - אנשי מיזוג, בין אם טכנאים ובין אם אנשי מכירות בתחום, יכולים לסייע לכם לקבל החלטות בנושא הדקורטיבי של המזגן שכן הם מתעסקים בתחום באופן יומיומי, וצברו ידע וניסיון בסיסיים שיכולים לבוא לטובתכם.

4.    טעם אישי - בסופו של דבר מי שיהנה (או לא) מהאופן שבו החלל שלכם ייעוצב באמצעות המזגן, זה אתם. אי לכך, גם הטעם האישי שלכם חשוב בנידון, ויש לכם מקום להחליט בעצמכם בנושא. זאת כמובן, מומלץ לבצע על סמך המאפיינים שהוצגו לעיל ובעזרת בדיקה בסיסית על התחום.

התקנת מזגנים - על התהליך, המחירים ומה שביניהם

ורגע לפני שנסיים, חשוב להציג לכם גם מעט פרטים יבשים וכלליים אודות תהליך התקנת המזגנים, הרי בסופו של דבר גם אלו יכולים להשפיע לכם על הבחירות השונות, וכן על תהליך העיצוב הכללי של הבית.

תהליך התקנת המזגן

תהליך התקנת מזגנים באופן כללי מורכב ממספר שלבים, כאשר התהליך כולו מתחיל מרגע קבלת ההחלטה שלכם שאתם זקוקים למזגן. משם הוא ממשיך להחלטה בדבר איזה מזגן תרצו להתקין, החלטה שמשפיעה כמובן גם על הפן העיצובי באופן ישיר, ובסוף מגיע שלב ההתקנה עצמו שבמקרים רבים לא מסתכם רק בהתקנה פשוטה של יחידת מיזוג אלא כולל תהליכים נלווים כגון קידוחים, התקנת תעלות, צנרת ועוד.

וכמה כל זה יעלה לי?

ואם פונים לאחד הדברים שהכי משפיעים על ההחלטות שלנו בסופו של דבר (וכן תהיו כנים עם עצמכם, זה אחד הדברים שהכי משפיעים…), הלוא הוא המחיר, ניתן לגלות שהמחיר במקרים אלו הוא לא כל כך פשוט. מה הכוונה? הגורמים המשפיעים ומרכיבים את מחירי התקנת מזגנים הם רבים ומשתנים מאוד, ובהתאם טווח המחירים של התקנת מזגנים מתחיל מכ 500 ש"ח ויכול להגיע עד לסכומים של כ פי 10 יותר.

מכאן זה בידיים שלכם!

לסיכום, ראינו כי תהליך התקנת מזגנים בפרט, והמזגנים באופן כללי, הם בעלי השפעה גדולה מאוד על האופן שבו יהיה מעוצב חלל הפנים של המקום בו הם עתידים לקחת חלק, בין אם במשרד, בחנות, בבית או בכל מקום אחר. ההחלטה האם להתקין מזגן מיני מרכזי, או שמא להתקין מזגן רצפתי או אולי אפילו מזגן עילי, יכולה להיות זו שתקבע בסופו של דבר האם החלל יהיה מרווח ואסתטי או עמוס ומחניק. אז כעת, אם אתם מעוניינים בהתקנת מזגן שיתאים לעיצוב הפנים שלכם, תיעזרו באחד הגורמים שהצגנו קודם לכם, תתייעצו, תשמעו, תחקרו ותחליטו בסופו של דבר בצורה מושכלת וחכמה במזגן שיתאים בדיוק עבורכם. קדימה לעבודה, שיהיה בהצלחה!

 

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development