אודות

על הכנס

קבוצת "בית ונוי" יוזמת ומפיקה זו הפעם החמישית את כנס INNO הבינ"ל בנושא המשרד ומרחב העבודה.

הכנס משמש מפגש ייחודי בקרב קהלי יעד ממוקדים העוסקים בענף העיצוב והתכנון של מרחבי עבודה ומשרדים.

הכנס נועד לדון בסדר היום החדש של סביבות העבודה- הן בהיבט הפיזי של החלל עצמו, הן בהיבט הארגונומי – אנושי, והן בהזדמנות להעצמת תכני פעילות שמייצר תכנון מושכל.

האג׳נדה של הכנס

בשנה האחרונה סביבות העבודה הגמישות הפכו לגמישות יותר, עובדים רבים עדיין מדווחים על תחושות של לחץ וחרדה הפוגעות בבריאותם, הרשתות החברתיות מסיחות את דעתו של העובד המסור ביותר וכול חברה רוצה להגביר את התפוקות ולצמצם את ההוצאות.

אדריכלים ומעצבים נדרשים לגלות יצירתיות גדולה, גמישות תכנונית וחשיבה מחוץ לקופסה כדי לתת מענה תכנוני ועיצובי מדויק ופונקציונאלי, המאפשר דינמיות וגמישות. רווחת הפרט וכן הקצב המסחרר של "WELLBEING"- תפיסת פיתוח הטכנולוגיות, מהווים אבני דרך בגישות התכנון האדריכלי של מרחבי עבודה ומשרדים והחברות המספקות את המוצרים,  מציעות שלל פתרונות יצירתיים.

אז מה עושים? 

בואו לשמוע את הרעיונות, הדעות והפתרונות של האדריכלים המובילים בארץ ובעולם:

האדריכל קי קוואמורה, מייסד שותף בסטודיו BANANA  בלונדון סבור שעולם השתנה והוא יטפל בנושא: ממקום עבודה (workplace) לעבודה ברשת (networkplace) ויענה על כמה מהשאלות הבוערות ביותר בתחום:

כיצד הפך מקום העבודה המסורתי לעבודה ברשת ולעבודה ביצירת קשרים?

מה השפעת השוני על נדל"ן, על הנהלת המבנה הפיזי ועל משאבי אנוש?

מה ניתן לעשות עם "המשרד הראשי" בפרדיגמה שכזו שרק נפוצה יותר ויותר

כיצד העובדים יידעו לנתב בין מערכת סביבתית מורכבת של בחירות ואתרי עבודה שונים

קלארק ספט מחברת GENSLER בסן פרנציסקו בהרצאתו, 'הקשר, בעיה, פתרון', ידבר על הקישוריות שמאפשרת תנועה מתמדת והתחברות לכול מקום בכול נקודת זמן. הפתרון שספט מציע מבוסס על שלושה אלמנטים: ניידות, תנועה ומשמעות, כאשר בראש סדר העדיפויות של תכנון סביבות העבודה נמצאת החוויה האנושית המתרחשת בתוך סביבה בנויה.

יאנה רונין, מייסדת ואסטרטגית ראשית בחברת, FORTYSEVEN אף היא מסן פרנציסקו, מתארת את עצמה כ"הוגה שמסתכלת על התמונה הגדולה, כיועצת וכמאמנת". התשוקה של יאנה היא להבין כיצד בתוך סביבה בנויה, החוויה האנושית מושפעת מהעיצוב של העסק, מהתרבות, ומהקונטקסט המקומי. רונין היא המייסדת של אסטרטגיית FORTYSEVEN המתמקדת ביצירת חוויה אסטרטגית בתוך סביבה בנויה ובאופטימיזציה עיצובית המבוססת על מחקר.  

בכנס תפגשו פתרונות יוצאי דופן שיובילו את תחום המשרדי או סביבת העבודה היישר לעבר העתיד! 

תכירו גישות שונות והשקפות מרתקות שכולן סובבות סביב המקום בו רובנו מבלים את רוב זמננו, מקום העבודה.

יהיה מרתק!


15/11/2021
VALLEY- אולם אירועים בשרון

סדר יום הכנס

08:30 - 09:30
ארוחת בוקר וביקור בתערוכה
09:30 - 09:40
דברי פתיחה: אדריכל רם גולדברג, מתמחה בתכנון ועיצוב מרחבי עבודה – מנחה הכנס | איריס מושלי - מנכ"לית קבוצת בית ונוי
09:40 - 10:15
Key Kawamura | לונדון | אדריכל | מייסד שותף בסטודיו BANANA | 
נושא הרצאה: ממקום עבודה (workplace) לעבודה ברשת (networkplace) 
10:15 - 10:55

Anicee Bauer | אמסטרדם | מעצבת פנים ופסיכולוגית חברתית | סטודיו D/DOCK | נושא הרצאה: גאווה ותפוקה.

10:55 - 11:15
הפסקה קצרה להתרעננות וביקור בתערוכה
11:15 - 11:30

אדריכל דגן מושלי | ישראל | בעלי המשרד "מושלי אלדר" אדריכלים | case study: אינטל  IDC12 חוץ ופנים ומה שבניהם

11:30 - 11:50

אדריכל אורי הלוי | ישראל | מבעלי משרד האדריכלים "אורבך-הלוי" | פרטים בקרוב

11:50 - 12:25

פרטים בקרוב

12:25 - 13:30
בראנץ׳ מפנק וביקור בתערוכה
13:30 - 13:50
השפעות התאורה בתכנון משרדים | ריג'נט תאורה
13:50 - 14:20
פאצ'ה קוצ'ה | הצגה של סביבות עבודה על ידי אדריכלים ומעצבים
14:20 - 15:00

Clark Sept | סן פרנסיסקו | מנהל ויועץ | משרד האדריכלים GENSLER

Yana Ronin | סן פרנסיסקו | מייסדת ואסטרטגית ראשית בחברת FORTYSEVEN
נושא הרצאה: הקשר, בעיה, פתרון. ניידות, תנועה ומשמעות.

15:00 - 15:45
ארוחת צהריים עשירה וסיור בתערוכה 

דוברים ודוברות - לחץ על המרצה לקריאת מידע נוסף

רם גולדברג - מנחה הכנס

רם גולדברג - מנחה הכנס

אדריכל עצמאי מומחה לתחום עיצוב פנים לעסקים ולמסחר. מתמחה בתכנון ועיצוב מרחבי עבודה.

אדריכל רם גולדברג מוסמך הטכניון לאדריכלות ולבינוי ערים משנת 1984.

משנת 1987, אדריכל עצמאי מומחה לתחום עיצוב פנים לעסקים ולמסחר. בשנת 1998 גולדברג החל להתמחות בתכנון ועיצוב משרדים. ההתמקצעות וההתמקדות בתחום הפכו את המשרד למוביל ולמשמעותי בשוק העיצוב לחברות היי-טק ולארגונים גדולים ומוכרים במשק.

בין לקוחות המשרד חברות בינלאומיות מובילות עם פרויקטים חדשניים בארץ ובעולם.

איריס מושלי

איריס מושלי

מנכ׳׳לית בית ונוי
אנייסי באואר - ANICEE BAUER, אמסטרדם

אנייסי באואר - ANICEE BAUER, אמסטרדם

מעצבת פנים בעלת תואר בפסיכולוגיה חברתית

אנייסי פיתחה שיטת הערכה מדעית המסוגלת לקבוע ולמדוד את השפעות סביבת העבודה על הבריאות ועל האושר של העובדים.

בהרצאתה גאווה ותפוקה, באואר תסביר את הגישה הייחודית Healing Offices® שהופכת את סביבת העבודה לכלי רב עוצמה שמשפר את רווחת העובדים ומאפשר לחברה להשיג את יעדיה.

השיטה שנולדה מתוך הרצון של D/DOCK להחזיר את האיזון בין החיים הפרטיים לבין העבודה, היא ביסודה פילוסופיה עיצובית המתמקדת בבריאות ובאושר של העובדים.

הסטודיו משתמש בהערכה הוליסטית ככלי להשגת התוצאות הטובות ביותר עבור העובדים. משתנים כגון בריאות ומעורבות בחברה נבדקים בהתייחס לאלמנטים עיצוביים. באואר תענה על אחת מהשאלות העיקריות שמעסיקות מעצבים רבים: כיצד התרבות הארגונית (שמעצבת את העמדות ואת ההתנהגות של עובדי החברה) משפיעה על השימוש בסביבה? באמצעות מקרה הבוחן תלמדו כיצד איכות החללים (הסביבה) משפיעה על: הנוחות, הבריאות או המעורבות של העובדים. אנייסי באואר עובדת ב-D/DOCK- קהילת עיצוב קונספטואלית חלוצית, שמתייחסת למרחב כאל אמצעי ליצירת חללים שהם גם יפים, גם פונקציונאליים וגם גמישים לשינוי.

בכול פרויקט עקרונות הפסיכולוגיה הסביבתית מיושמים כעיצוב מוקפד. תהליך העיצוב מלווה במחקר מעמיק שמטרתו הבנת הצרכים של העובדים, כיצד הם משתמשים בחללים השונים ואת ההשפעות של החללים הספציפיים על רווחתם. בעבודתה, באואר משלבת בין שלושת המומחיות שלה: פסיכולוגיה סביבתית, מחקר עיצובי ופיתוח קונספטואלי.

קלארק ספט - Clark Sept, סן פרנסיסקו

קלארק ספט - Clark Sept, סן פרנסיסקו

מנהל ויועץ בחברת GENSLER שרואה בלקוחותיה שותפים אסטרטגיים

"אני מונע על ידי סקרנות בנוגע "למה עוד אפשר לעשות?", יש לי תשוקה להשפיע בדרך חיובית על החוויות של אנשים בעולם שסביבנו. כדי לגרום לשגשוג של החברה שלי וכדי לגרום לשגשוג של הלקוחות, אני מיישם תובנות רבות שהצטברו במעל 35 שנה של ניסיון מקצועי". אומר קלארק ספט (clark sept), מנהל ויועץ בחברת גנסלר שרואה בלקוחותיה שותפים אסטרטגיים לכול דבר ועניין.

בהרצאתו, 'הקשר, בעיה, פתרון.' ספט ידבר על הקישוריות שמאפשרת (באמצעות הטכנולוגיות השונות) תנועה מתמדת והתחברות לכול מקום בכול נקודת זמן... אך למרות החיבור, תעשיות שונות, ומקומות אחרים יוצרים חוויות שונות. הפתרון שספט מציע מבוסס על 3 אלמנטים: ניידות, תנועה ומשמעות. המשרד בודק כיצד תנועה וניידות משפיעות על ההתנהגות, על היחסים ועל הדרך שבה העובדים חושבים. כאשר בראש סדר העדיפויות של תכנון סביבות העבודה נמצאת החוויה האנושית שמתרחשת בתוך סביבה בנויה - ספט יסביר על התנאים הדרושים כדי לשגשג בתקופה של עמימות ושל שינוי תמידי.

על פי השקפת עולמו, למעצבים יש תפקיד מרכזי ביצירת חיבור פיזי עם הסביבה הדיגיטלית. לכן, התכנון צריך להתמקד בהסתגלות לעתיד בלי לפגוע בתחושת המקום, השייכות והמשמעות. חברת גנסלר מסייעת ללקוחות לשנות את השקפת עולמם על ידי הנעה לשינוי תהליכים, לשינוי תרבות ולשינוי סביבת עבודה. בעזרת שאילת השאלות הנכונות, אנשי הצוות עוזרים ללקוחות להבין את המניעים להחלטות שלהם. הקונספט העיצוב של החברה מבוסס על מגוון אסטרטגיות שמטרתן ליצור חיבור בשני מעגלים - המעגל הראשון הוא בין האנשים עצמם והמעגל השני הוא בין האנשים לסביבה.

יאנה רונין - Yana Ronin, סן פרנסיסקו

יאנה רונין - Yana Ronin, סן פרנסיסקו

מייסדת ואסטרטגית ראשית בחברת FORTYSEVEN

יאנה, מתארת את עצמה כ"הוגה שמסתכלת על התמונה הגדולה". יאנה נמצאת בלימוד מתמיד שמטרתו העיקרית היא להבין כיצד החוויה האנושית מושפעת מהעיצוב של העסק, מהתרבות, ומהקונטקסט המקומי.

רונין שמשלבת בין יצירתיות מתפרצת לבין השקפת עולם עסקית, היא אשת מקצוע מוכשרת ועטורת פרסים עם למעלה משלוש מאות אלף מ"ר של פרויקטים. רונין מנוסה בכול שלבי הבנייה והעיצוב, בכל הענפים ובפרויקטים בקני מידה שונים.

קי קוואמורה - Key Kawamura, לונדון

קי קוואמורה - Key Kawamura, לונדון

יזם, מייסד ושותף בסטודיו בננה שפועל כיום בשוויץ, בבריטניה ובספרד.

"כיצד העיצוב יכול לשמש ככוח ליצירת שינוי?" זאת השאלה הגדולה שמעסיקה את האדריכל קי קוואמורה (Key Kawamura) 'יזם יצירתי', מייסד ושותף בסטודיו בננה שפועל כיום בשוויץ, בבריטניה ובספרד.בהרצאתו "ממקום עבודה (workplace) לעבודה ברשת (networkplace) ", קוואמורה יגלה כיצד העיצוב יכול לשמש כמכשיר ליצירת מעורבות העובדים בחברה, בתרבות ובסביבה. מקרי הבוחן שיוצגו בהרצאה ידגימו את שיטות העיצוב המבוססות על הקונספט שהעיצוב הוא כוח ליצירת שינוי.

קוואמורה שאחראי על תחום: "סביבות העבודה של העתיד" הצעיד אל המחר פרויקטים מורכבים כגון: המשרד הראשי של חברת NTT בשוויץ, חוויית המולטימדיה במטה המרכזי של ה'בית האולימפי', המטה הראשי של קבוצה מקאן במדריד, הסוכנות האזורית של חברת הענק מאראזי, בעיר לוזאן בשוויץ. מרכז החדשנות של EY בלונדון ועוד.

אדר׳ אורי הלוי

אדר׳ אורי הלוי

שותף ובעלים במשרד האדריכלים "אורבך הלוי"

החיבור בין ארכיטקטורה והנדסה נולד מתוך רצון לשלב עולם של עיצוב, אור וחלל עם עולם מדויק של חישובי פלדות ובטונים, טכנולוגיות וטבלת ניהול תקציב. בבסיס עשייתו התכנונית של המשרד, האוחז בתפיסת עולם בת קיימא, עומדת חתירה תדירה לחדשנות והטמעת טכנולוגיות מתקדמות, וליצירת חללים מדויקים פונקציונאלית ואסתטית וסביבות עבודה בריאות.

גוף העבודות של אורבך הלוי מרשים, וכולל פרויקטים רבים שבוצעו עבור לקוחות בארץ ובעולם, מהם שזיכו אותו בפרסים נחשבים. המשרד הינו חבר במועצה לבנייה ירוקה, מחזיק בתקן ISO 9000 ובעליו רואים עצמם מחויבים למעורבות אישית בכל פרויקט ופרויקט. 


אדר' דגן מושלי

אדר' דגן מושלי

אדריכל ראשי ובעלים משרד אדריכלים מושלי-אלדר
מושלי אלדר אדריכלים הינו מהמובילים והגדולים במשרדי האדריכלות בארץ ובעל פעילות בינ"ל ענפה לרבות סניפים במוסקבה ובייג'ין. הפעילות מתרכזת בעקרה בתכנון מבנים מורכבי מערכות כגון: מרכזי מו"פ, מעבדות ,בתי חולים ותעשיה מתקדמת בתחומים רבים ביניהם תעשיית התרופות, ביוטכנולוגיה, מיקרו וננו אלקטרוניקה ועוד. במסגרת הפרויקטים המשרד מתכנן פרויקטים המכילים את חזית הידע והטכנולוגיה האנושית וכך גם היגיע המשרד לתכנון מבנים חלוציים וחכמים שישתמשו בטכנולוגיית IoT שתשרת את המשתמשים ותצור סביבת עבודה מותאמת אישית ובת קיימא . בד בבד עם השיפור המשמעותי בחוויית המשתמשים עולות שאלות אתיות מרתקות של איזון בין נוחיות יעילות ופרטיות שנדמה שמייצגות דילמות חדשות בעולם האדריכלות.

חסויות

ריג׳נט
כרמל ביזנס

מציגים

גולמט
אורגון
בים דיזיין
בילד אפ
אורבונד
אקו ספייס
ארגו טופ
אר אנד אר
וואלי
זהבי
כרמל
שמרת

רוצים עוד מידע?

לחדשות ועדכונים אנא מלאו פרטיכם/ן:

מפת הגעה ל- VALLEY כפר-סבא

כתובת: זאב בלפר 27, כפ"ס