תערוכת אמביינטה 2020 - יריד האקססוריז שבו העתיד הופך להווה

יש כאלו שיגידו שטרנד נוצר מחיבור אקראי של כמה גורמים, ואף אחד לא יודע בדיוק מהם הגורמים, כיצד הם התחברו זה לזה ומדוע החיבור מצא חן בעיניי כל כך הרבה אנשים עד שהמוצר, המראה, הסגנון... הופך לטרנד. 

ויש כאלו שיגידו שמעצבי דעת הקהל הם אלו שקובעים את הטרנדים ולא רק שהם קובעים אותם הם גם יכולים לחזות אותם מראש בזכות שילוב בין אינטואיציה חזקה לבין חיבור חזק לקהל היעד. 

מאת: בית ונוי | צילום: | שירה רייז משולם 12/12/2019

אנחנו עדיין לא החלטנו אם טרנד הוא ניצוץ אקראי, תחושת בטן או טריגר מתוכנן מראש, אבל אנחנו בטוחים שבתערוכת אמביינטה - שנערכת בעיר פרנקפורט בגרמניה בין התאריכים ה-7 עד 11 בפברואר 2020  - תוכלו לראות, לפני כולם, מהם הטרנדים שישפיעו על אנשי העיצוב, הסטיילינג והאדריכלות.  

כמו בכול שנה, התערוכה מתחלקת ל-3 אזורים: Dining, Living ו- Giving. החללים העצומים שבהם מציגים חברות, אומנים ויוצרים מכול רחבי העולם – יוצרים מעין מיקרוקוסמוס של עיצוב וסטיילינג וקובעים את הטרנדים לשנה הבאה.  

כמו למשל, טרנד הצבע הכחול ממשיך ומתפתח למגוון צבעי האוקיינוס, שיעשו לנו טוב, יפחיתו את המתחים היום-יומיים וגם ירעננו את החללים. בשנת 2019, 'צבע השנה' של פנטון היה Living Coral שהזכיר שוניות אלמוגים במעמקי הים. השנה הטרנד מקבל עידון קל באמצעות גווני אקווה שנעים בין אפור-כחול לטורקיז.


  


הפכים נמשכים

העיצוב באמצעות הפכים נחשב לטוויסט עכשווי מאוד. הוורוד מתחבר באומץ לצבע ירוק, ואילו גוון המג'נטה מתחבר לכחול. כמו בצבעוניות העשירה של שוניות האלמוגים, כדי ש'ההפכים' יהיו מוצלחים, חשוב להקיף אותם בגוון ניטרלי, למשל גוון החול שבקרקעית הים. 

 


 

 

 

 


להרגיש את החומר

טרנד נוסף הוא שימוש במרקמים שעושים חשק לגעת בהם כמו למשל, צמר רך, קטיפה, קרמיקה מחוספסת ועץ טבעי. הטרנד שמציע שינוי מבורך למסכי המגע הקרים - יוצר איזון בין טכנולוגיה לטבע. צבעי הים משתלבים נהדר עם המשטחים המחוספסים, ויוצרים 'עומק' על גבי הטקסטורות המחוספסות. 

 

 


להפחית בכמות הפלסטיק

כולנו ממשיכים במאמצים להפחית את הפלסטיק שבו אנחנו משתמשים, באמצעות חזרה לחומרים טבעיים כמו אבן, עץ וצמר שמכניסים חום הביתה בלי לוותר על ה"יוקרה". כמו כן, גובר הביקוש למוצרים שיש סיפור רקע מאחוריהם כמו לדוגמה שמיכה שעשויה מצמר אלפקות שהיא חלק מפרויקט האחריות החברתית של פרו. 


 

 


השאיפה להגן על כדור הארץ ומניעת משבר האקלים גורמת לכולנו לחשוב על סגנון החיים שלנו וכיצד הוא משפיע על המשאבים של הטבע. הטבע עדיין נשאר מקור השראה גם באופנה וגם בעיצוב פנים לא רק מבחינת הצבעים אלא גם מבחינת התבניות כמו למשל הערוצים והגידים והצבעים שבסלע. 


 

 

לפרטים נוספים על השתתפות או ביקור בתערוכה

אתם מוזמנים להתקשר אל טלבר מדיה: טל. 077-5621900.

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי