לא רק חול וחול: מדבריות הם לפעמים גם הפתעות לא מצופות

אתם צועדים במדבר מוהבי ולפתע מתחשק לכם לטבול בבריכה. 
פנטזיה? פאטה מורגנה? לא בהכרח. 

מאת: | צילום: | - 23/03/2015

בריכה חברתית

האמן אלפרדו בארסוליה מאוסטריה, יצר פסל סביבתי ושימושי המחייה נפשות בלב המדבר. הבריכה, שאורכה 3.4 מטרים  ורוחבה מטר וחצי , ממוקמת בדרום המדבר בקליפורניה, מרחק של מספר שעות נסיעה מלוס אנג’לס, והיא פתוחה לשימוש הציבור. המטיילים בסביבה יכולים לקבל את נקודת הציון המדויקת של המקום במרכז מבקרים הנמצא בלוס אנג’לס, וכן מפתח להסרת הכיסוי של הבריכה.
הבריכה המעוצבת כאמבטיה מחולקת לשני חלקים: מרובע ומלבני. אחד מלא מים ואילו השני ריק. יש בה מקום לשני אנשים לכל היותר, אך הם אינם יכולים לראות  זה את זה  כשהם יושבים, כך שפרטיות מלאה מובטחת. השימוש בבריכה מוגבל-24 שעות בלבד, ומתוך חשיבה אקולוגית-חברתית האמן מציע לנוסעים לנצל את זמן הנהיגה הממושך עד הגיעם אליה לחשיבה על אורח החיים הצרכני ומרובה הבילויים שלנו ועל עד כמה אנו מוכנים להתאמץ כדי להגשים אותו...


המדבר מתעורר

"נשימת אוויר מדברית” הוא שמו של פרויקט אותו יזמה אמנית המיצג דנה סטרטו העומדת בראש קבוצה בשם D.A.ST. Arteam, ששמה לה למטרה לעשות אמנות במדבר. מדובר בשטח עצום במזרח מדבר סהרה שם פוסלו 8000 מטרים מעוקבים של חול כדי ליצור תמונות נוף מרהיבות. התמונות המעגליות בקוטר של 30 מטרים מולאו בחלקן במים ליצירת אגם, והמראה בכללו מדמה פני ירח בנוף מדבר.

 
 
 
 
 
 יצירת קשר - לא רק חול וחול: מדבריות הם לפעמים גם הפתעות לא מצופות