כבוד לחומר

 

אהוד מוסקוביץ ואברהם ידען מאמינים שגם בהיותם מוגדרים כפסולת חומרים עדיין ראויים לכבוד בזכות עצמם, ועל כך הם ביססו את הקולקציה שיצרו

מאת: | צילום: | 31/12/2014

אברהם ידען ואהוד מוסקוביץ, נפגשו במהלך לימודי עיצוב תעשייתי במכון אבני. עם אותה תשוקה עזה לנושא ותפיסת עולם דומה, הם הרבו לשתף פעולה במטלות לימודיות, ועם סיום הלימודים לא היססו והחליטו "לקפוץ ישר למים"- להקים את סטודיו "מויה", ששמו נגזר מתחיליות שמות המשפחה שלהם.

 

עם הרבה נחישות וגישה פרקטית-מובנית, ניסחו לעצמם ידען ומוסקוביץ חזון שהגדיר לאן פניהם מועדות- עיצוב לבית, מתנות ומוצרי קידום מכירות- ולא איבדו זמן

"ידענו שאנחנו צריכים להראות תוצרים של הסטודיו וישר צללנו לעשייה" הם מספרים על סדרת המוצרים הראשונה שעיצבו- סדרה מבוססת פסולת מחזור, אשר מעבר להיבט האקולוגי מגלמת את התייחסותם למהות החומרית

 

ם כאשר מדובר בפסולת, לכאורה, החומר עדיין חי בזכות עצמו ונכון להציל אותו, בפרט אם מדובר בכמות מוגבלת שמאתגרת במיוחד" אומרים מי שאת גישתם העיצובית מגדירים כ"להציב גבולות ולהשתולל בתוכם", וככלל מאמינים באינטואיטיביות והתנסות עם חומרים.

 

 

 

העבודה על הסדרה ארכה חודש, והתהליך, לדבריהם, היה מגוון ומשתנה "לעתים החומר שאיתרנו הוליד את הרעיון, ולעתים רעיון הוביל לאיתור חומר. בנוסף, בניסיון להגיע למקום מאד מדויק גם ביצענו הרבה סקיצות מכל הסוגים, ידניות וממוחשבות".

 

במקביל לעבודת העיצוב בסטודיו, עוסקים ידען ומוסקוביץ’ גם בתחום התפאורות כמבצעים, עובדה שלדבריהם מפרה ומעשירה אותם, הן בכל הקשור למיומנויות ביצוע והן בהעמקת היכרותם עם עולם החומר לגווניו.

"חשוב לנו לשמור על הזהות שלנו ועל ה"אני מאמין" שלנו, אך בה בעת אנחנו פותחים את עצמנו לשיתופי פעולה, ובעיקר נהנים מכל תהליך שעניינו חומר וביצוע".

 

 

 

 

 


 

 

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי