מי יכתיב את הטון בשנת 2014?


לפני כשבוע וכמיטב המסורת של השנים האחרונות ענקית הצבע Pantone יצאה בהכרזה מתוקשרת מי יהיה צבע השנה של שנת 2014 והואRadiant Orchid ובתרגום חופשי – סגול סחלב.

מאת: שירה רייז משולם | צילום: | - 16/01/2014


חברת פנטון האמריקאית נחשבת למוסד בעל סמכות בכל הנוגע לתחזיות צבע וטרנדים ומחקר של מגמות אופנה בעולם העיצוב. ברשות החברה מודלים קבועים של צבע המייצרים שפה אחידה המקלה על התקשורת שבין מעצבים יצרנים ועד לקוחות לאורך כל קשת הייצור של מוצרים.מתוך מגזין "לגעת בצבע" של טמבור, מספר גוון 0048A, צילום: יח"צ  


 

  

 

 

 

מתוך אתר PANTONE


 

 

 

 

 משטח 8551 של אבן קיסר, קולקציית קונצ'טו, צילום: יח"צ


 

הצבע 'סחלב קורן' כבר כאן


חובבי העיצוב  באשר הם והפעילים ב- pinterest בוודאי שמו לב ל"כתמיות" הורדרדה שהגיחה באלגנטיות בלוחות ההשראה של הרשת החברתית שאוצרת בה את כל הטוב שיש לרשת להציע. חדי העין בוודאי קלטו את הופעתו של צבע עז ואניגמתי זה בבחירתם של מעצבים בתצוגות האופנה ושל הסליברטאים בארועי שטיח אדום מה שכבר רימז שצבע זה הוא כאן וכנראה שלא רק להופעת אורח.

 הצבע 'סחלב קורן' הוא בעל אופי נשי דומיננטי, ההשראה שלו לקוחה מהפרח אורכידאה- פרח יקר, קשה להשגה, קשה לתחזוקה ובאותה עת גם מופלא בצורתו ופריחתו. הצבע מכיל תתי גוונים של וורוד, סגול, פוקסיה, ואדום, שבאופן הרמוני משתלבים לגוון בעל עליצות עם קורטוב של אצילות לא מחייבת.

 

כורסא מונקו מקטיפה של LEOPARD הצבע מחייה ומחמיא מאוד לנשים וגברים כאחד. הוא מתאים לכל עונות השנה, הוא מתכתב היטב עם הגוונים האפורים של החורף, ומשתלב היטב בפלאטת הצבעים של האביב והקיץ שככל הנראה ימשיכו איתנו אותם גוונים הבולטים של הקיץ האחרון והם טורקיז וצהבהב לימוני.

 


תחושה של אהבה, תעוזה, שחרור, הרפתקנות ויצירתיות


הצבע יושב בדיוק בצידו ההופכי של גלגל הצבעים לגוון של שנה שעברה והוא ירוק אמרלד. בעוד שירוק אמרלד הוא צבע המתכתב עם מושגים של צמיחה גדילה ושגשוג, צבע הסחלב הסגלגל משדר תחושה של אהבה, תעוזה, שחרור, הרפתקנות ויצירתיות.

 לכל חובבי הצבע אלו בשורות טובות במיוחד, וסביר שיהיה קל למצוא השנה יותר מתמיד את הגוון העליז בחנויות בפריטי ריהוט ופריטי לבוש שאפשר לחגוג אותם בהנאה. לשמרנים שביננו הצבע יכול להיות קצת קצת קשה לעיכול בתחילה, אך עדיין אפשר לשלב אותו בחוכמה בזריקות צבע בין שאר גוונים בהירים וקלאסיים,  אם באקססוריז כמו תיקים ארנקים צעיפים ואם בעיצוב הבית באביזרים כמו כריות  אגרטלים, שטיחים ועוד.

 

 


 למעוניינים במפרט הטכני של הצבע:


מספר הפנטון: 18-3224 
CMYK: C19, M70, Y0, K0
RGB: R=200, G=107, B=168
HTML: B163A3