דיור בר קיימא - אדריכל ד"ר יוסי קורי

תאי שינה עשויים מבמבוק, שילוב בין גזע עץ קיים כבסיס לבין חומר זול ומתחדש

מאת: מערכת 'בית ונוי' | צילום: | אדריכל ד"ר יוסי קורי 03/04/2013
מעמד הביניים נשחק. אי אפשר לקנות דירה בימינו, ובמקומות מסוימים כבר אי אפשר לשכור דירה. בקיץ 2011 הפך מעמד הביניים לראשונה, גם אם באופן זמני, לחסר בית. משנה לשנה אוכלוסיית חסרי הבית בעולם גדלה וניזונה מיוצאי מעמד הביניים שאיבדו את כל שהיה להם. מדובר במיליונים ברחבי העולם שיש להם מכנה משותף במה, שלמעשה, שאין להם.
 
הפערים הולכים ומתרחבים ופתרונות, טובים ככל שיהיו, לא מתמודדים עם המציאות בשטח. לכן, מגורים זמינים כאן ועכשיו, לכל אחד ובכל זמן, הינו רעיון שלא יכול להישאר בגדר אוטופיה. המרחב הציבורי שייך לכולם, גם לחסרי הבית, ואולי להם בראש ובראשונה. עיריות נוטות להרחיק את חסרי הבית מעין הציבור ולהעביר את ה"בעיה" למקומות פחות נראים, בין היתר על ידי תוספת משענות בספסלים ציבוריים, שמונעות מהם להשתרע על הספסל ולישון.

 
 
   

כמתכננים עלינו לשאת באחריות היכן שאחרים נכשלים - על כל עץ בשדרות רוטשילד ובכל מקום אחר בארץ, חובה עלינו לייצר מגורים ברי השגה: ספירלות מרחביות שידגישו את נוכחות הנעדר באופן שמשתלב ברקמה הקיימת. מדובר בתאי שינה עשויים מבמבוק, שילוב בין גזע עץ קיים כבסיס לבין חומר זול ומתחדש. כל אדם יכול להיכנס לתא כזה ולשהות בו בבטחה ובפרטיות במשך היממה, בין אם זה חסר בית, סטודנט  או תייר ללא כסף רב, מוגן מפגעי מזג האוויר ועם תקווה למחר טוב יותר.אדריכל ד"ר יוסי קורי, "גאוטקטורה" בתערוכה הוצגו תוכניות לשכונות בר קיימא מאת אדריכלים נבחרים לאתר התערוכה www.geotectura.com

תערוכת דיור בר קיימא בר השגה הוצגה בכנס בניה ירוקה 2, אשר התקיים בתאריך 30.11.2011

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי