5 טכנולוגיות מתקדמות לבית חוסך אנרגיה (וכסף)

 

כבודם של מכשירי החשמל במקומם מונח, אך אין ספק שהעולם שצועד לעבר האופק הירוק, מקדם בברכה את הטכנולוגיות שיסייעו לכם לשמור את הכסף בכיס וישאירו את הבית שלכם חמים ונעים.

מאת: | צילום: | 01/02/2015
בחסות אתר:

מערכות סולריות בעסקאות ליסינג או טורבינות רוח בחצר

את מודל הלינסג המוכר מענף הרכב, אמצו לא מעטו חברות סולריות המקדמות היום את ה- (Power Purchase Agreement) PPA הסכם ליסניג המאפשר לצרכן להשכיר מהן את הציוד הסולרי ולשלם להן תעריף קבוע עבור האנרגיה שהמערכת הסולארית שלו מייצרת. לאנרגיה תעריף קבוע מראש, עלות ההתקנה והתחזוקה השוטפת הן שוליות ונמוכות בהרבה מהשירותים המסורתיים. בין אם עסקאות ליסינג כאלו או אחרות מדברות אליכם ובין אם לא, דבר אחד בטוח, באופן הזה הופך הבית, לבית שצורך חשמל המופק מהאנרגיה שמספקים לנו איתני הטבע, ומאפשר חסכון של כ- 30% מצריכת האנרגיה לחימום הבית.

 

טורבינות רוח


אם אתם מאנשי ההארד קור, יש מצב שתקבלו בברכה את טורבינות הרוח, שיידעו להפוך את משבי האוויר לחשמל. הטורבינות גדולות יחסית ובעיקר גבוהות. הן דורשות שטח די רחב להתקנתן ומתחת לגובה מסויים, עבודתן בייצור חשמל מרוח, לא תהיה אפקטיבית. ע"פ ה- (Energy Information Administration ) EIA בארה"ב, צריכת חשמל בבית ממוצע עומדת על 11,496 קוו"ט, מה שאומר שבשביל לייצר כמות כזאת של חשמל עליכם להציב בחצר ביתכם כתריסר טורבינות. הדבר נכון להיום לא מאוד ריאלי, אך הטכנולוגיה הזאת מתפתחת בצעדי ענק ובזמן הקרוב צפויה להחדיר לשוק שינויים משמעותיים. שווה לשמור על עין פתוחה ולעקוב.

 

מערכת סולארית

תרמוסטטים חכמים ילמדו את סדר היום שלכם וידעו לתפעל את המערכות החשמליות בהתאם

הטרמוסטט החכם אמנם עולה כמה מאות דולרים, אך מהר מאוד מחזיר את עצמו בשל היכולת שלו לשלוט על צריכת האנרגיה הביתית באופן שוטף. את השוק מוביל ה- Nest, הנחשב לאחד התרמוסטטים המתקדמים ביותר. ה- Nest ילמד את סדר היום שלכם, מתי אתם מתעוררים, מתי אתם הולכים לישון ויתכנן את עצמו בהתאם. הוא יוכל להדליק עבורכם את החימום התת רצפתי רק בסמוך לשעות הקימה ולאחר מכן, בשעות המתות הוא ידאג לכבות את המערכת. מערכת שליטה מרחוק מאפשרת לך לתכנת את התרמוסטט ולשלוט עליו גם מהמשרד במידת הצורך. ה- Nest מחובר ל- WI-FI ולכן מקבל התראות על מזג האוויר ומתכנן עצמו בהתאם. כש- 50% מצריכת החשמל הביתית הולכת לחימום וקירור הבית, אך ספק שתרמוסטט חכם יוכל לחסוך לכם לא מעט.

 

Nest-התרמוסטט החכם
 

חיישנים לשליטה על צריכת האור

כל אחד מאיתנו מכיר את תסמונות האורות הדלוקים. אין אחד שלא נלחם על כך עם ילדיו כמעט בכל יום (או לילה). הילדים נרדמים או סתם יוצאים מהחדר, והאורות נשארים דלוקים. רק כתוצאה מהשארת אורות דלוקים שלא בכוונה, משלמת משפחה ממוצעת אלפי שקלים בכל שנה. חיישן מתקדם יוכל להתחבר למחשב האישי שלכם ולמכשירים החכמים שאתם נושאים אתכם, שישלחו לכם התראות שבעזרתן תוכלו לשלוט על התאורה בבית. דרך נוספת היא שימוש בחיישן תאורה, פשוט מאוד להתקנה, על כל שקע קיים בבית, שיפעל ע"פ התנועה בחלל. אם בחלל אין תעבורה זמן מסוים, האור ייכבה.

 

חיישן תאורה מתקדם המופעל על ידי תנועה במרחב


תפעול חכם של מכשירי חשמל יבטיח הפעלתם רק בשעות השפל

רשת חכמה תדע לתפעל את מכשירי החשמל שלכם באופן החסכוני ביותר. עדיין לא הומצא הרובוט שישים עבורך את הבגדים המלוכלכים במכונת הכביסה, אך המערכת החכמה תדע להפעיל את המכונה בשעות השפל, בהן צריכת החשמל היא הנמוכה ביותר. באופן דומה תתפעל המערכת את ייבשן הכביסה, מדיח הכלים והתנור. חיישני תפעול מכשירי החשמל, הם רכיב די מוכר בכל הקשור לבית החכם, אלא שהמערכת הזאת, לוקחת את הכל צעד אחד קדימה כאשר לא רק מדליקה ומכבה את המכשיר, אלא דואגת לעשות זאת בזמן בו צריכת החשמל היא החסכונית ביותר.

 

שליטה חכמה על תפעול מכשירי החשמל


כשהאור יהפוך אדום תדעו שזמנכם עבר- הדור הבא של המקלחות החסכוניות

אי אפשר לדבר על סביבה חוסכת אנרגיה מבלי להזכיר את נושא המים. על החסכון במים אנחנו שומעים מכל עבר. קמפיינים ממשלתיים וכאלו של חברות מסחריות המעודדות אותנו לשמור על המשאב שהולך ומצטמם. לא נרחיב כאן על הרגלי מקלחת טעוני שיפור, מה שכן, נערוך לכם הכרה עם ה- Water Pebble מערכת קטנה, המותקנת על קרקעית האמבטיה או האגנית ושומרת שלא תבזבזו מים. מיד בתחילת המקלחת, תהבהב המערכת ותציג אור ירוק. עם הזמן יתחלף האור לצהוב וכשיהפוך לאדום תדעו שזמן המקלחת שלכם עבר. לחסכון במים משמעויות רבות נוספות, אך נדמה שהמערכת הזאת, שדומה לייצור קטן מכוכב אחר, היא פשוטה להתקנה ומספיק שתהפוך את מקלחות דיירי הבית לחסכוניות יותר, כבר עשינו עבודה לא רעה. חוץ מזה אור צבעוני באמבטיה, יכניס אליה קו מודרני ונגיעה עיצובית שאף פעם לא תזיק.

 

מקלחת חסכונית- כשהאור יהפוך אדום תדעו שזמנכם עבר

 

 


 

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי