עיצוב בתים בפרויקטים של בנייה ירוקה

מאת: | צילום: | 03/04/2013

תכנון שכונות ירוקות
 

אחד הפרויקטים המוצלחים והמעניינים ביותר בתחום עיצוב בתים בבנייה הירוקה הוא Bedzed שבבדינגטון, אנגליה, עשרים דקות אחרי היציאה ממרכז לונדון. אורח החיים של התושבים כאן, בפרויקט הייחודי הזה, זכה למלוא תשומת הלב מכל זווית אפשרית.

Bedzed מצליח להשיג אורח חיים בר-קיימא ויחד עם זאת מודרני, אורבני ובר השגה, כשחלק מהחיסכון, למשל, מושג על ידי עבודת התושבים בקרבת הבית, מה שמוביל לחיסכון באנרגיה ושיפור באיכות החיים. התחבורה היא קהילתית, ולרשות התושבים עומדים כלי רכב משותפים, חשמליים שנטענים מעמודי חשמל.

אל מתחם הפרויקט מותרת כניסת כלי רכב מצומצמת, עיצוב גינה ציבורית בלב המתחם, עידוד רכיבה על אופניים, תאורת רחוב נמוכה וכניסות צדדיות המובילות לדירות, לחללי העבודה ולגינות הפרטיות. נוסף על כך, כחלק מהסביבה האיכותית משיגים את הערכים החיוביים דרך זכויות שמש ואוויר לכל דירה וגינות פרטיות.

 

 

הדרך ליישום הפרויקט

 

חלוקה מאוזנת של משאבים ומקורות אנרגיה טבעיים הייתה השאיפה העיקרית של יזמי עיצוב בתים, ותהליך הבנייה לווה במחקר מעמיד שיאפשר את היישום של זה ונבדקו אפשרויות ופתרונות שונים לכל אחד מהתחומים הרלוונטיים- אנרגיה, מים, פסולת, חומרי בנייה וכד'.

במסגרת תוכנית המים ליישום בנייה ירוקה, נבנו שתי מערכות, האחת היא בריכות לאגירת מי גשמים, להשקיית גינות, כמו גם עיצוב גינה ציבורית בהתאם, ומילוי ניאגרות, ומערכת נוספת לטיהור מים אפורים.

בתחום המים נבנו שתי מערכות המשלימות אחת את השנייה – מערכת לאגירת מי גשמים שנאספים במאגרים תת קרקעיים ומשמשים להשקיה ומילוי ניאגרות, ומערכת נוספת לטיהור מים אפורים.  

האמצעים למימוש הפרויקט


מתוך החשיבה של עיצוב בתים בבנייה ירוקה נוספו אמצעים רבים לשימוש התושבים לטובת הסביבה, דוגמת מערכות להפרדה ומחזור של פסולת ביתית ומשרדית, מועדון מכוניות קהילתי, עיצוב גינה ציבורית, מרכז מבקרים ודירה לדוגמא המספקת את כל האינפורמציה אודות הפרויקט.


שם המאמר המקורי: תכנון שכונות ירוקות

קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,94,547.aspx

 

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי