עיצוב משרד ירוק באופיו

מאת: | צילום: | 03/04/2013

עזורי  Eco Tower


מגדל המשרדים הייחודי עזורי אקו-טאוור תוכנן מתוך חזון של עיצוב משרד ובנייה על פי ערכי הבנייה ירוקה. בניין ירוק באופיו התכנוני, והוא מוקם על ידי חברת "אחים עזורי" בשיתוף עם חברת "נקרה החזקות". הפרויקט שם לעצמו מטרה להיות מוסמך על ידי התקן הגבוה ביותר תקן Leed האמריקאי לבניה ירוקה (LEED Gold) ולהיות  מגדל המשרדים הראשון בת"א עם עיצוב פנים בעל תקן מחמיר זה, והשני בישראל בכלל. 
כחלק מהתכנון לבנייה ירוקה, יוקצו שטחים פתוחים ומרפסות מגוננות בתפיסה של "גנים תלויים", ושטח המבנה המתוכנן, כולל מרתפים, הוא כ-30.000 מ"ר.

מרכיבים אקולוגיים לשילוב בבניין
הדרכים ליצור בנייה ירוקה במבנה המשתלבת במערך הכולל של עיצוב פנים הבית, הולכת להתמקד בכמה אפיקים, למשל: מערכת המים של הבניין תהיה מערכת למחזור מים אפורים ולקליטת מי נגר ומזגנים בהיקף של כ-16.000 ליטר ביום.
דוגמא נוספת שבה עיצוב משרד עושה שימוש בבנייה ירוקה, על מנת להפוך את הבניין לירוק, היא בעזרת שילוב חלונות קיפ המאפשרים כניסת אוויר צח, וגם התקנה של מערכות הזרמת אוויר צח מקורר בקצב של שתי החלפות אוויר בשעה. 
גם החלק החיצוני של הבית, המעטפת, רתומה במטרה לחסוך אנרגיה, מים וחומרי גלם, וקירות מסך עם זיגוג בידודי בציפוי DOUBLE SILVER, בעזרתם נחסכות עלויות מיזוג/ חימום ותאורה טבעית חודרת תוך סינון קרינה ובהפחתת חום בחללי משרדים.
דרך נוספת שבנייה ירוקה עושה בה שימוש שכיח, היא עיצוב פנים הבית תוך שימוש באנרגיית ייצור חשמל בעזרת השמש, כמו כן, מחזור לוקח תפקיד חשוב, ובבניין עושים שימוש בפחי אשפה עם חלוקה לסוגי פסולת, וחדר אשפה לאחסונה.

בנייה ירוקה גם בחוץ
מבחינת תחבורה ירוקה, התכנון מסתמך על מיקום הבניין החולש על צירי תנועה ראשיים: איילון, ורח' המסגר, שעליהם מתוכננים לעבור בעתיד תחנת הרכבת הקלה, שתיבנה בצומת מעריב (קרליבך), תחבורה ציבורית שגם קיימת כיום, ושביל אופניים מתוכנן. גיוס של בנייה ירוקה לתחום של עיצוב משרד היא פתיחת אופק לעתיד אקולוגי יותר. 

 
 
נשען על המאמר: עזורי  Eco Tower
קישור למאמר המקורי: 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי