עיצוב גינות המותיר את העולם הסואן בחוץ

גדר חיה בגן

מאת: רוני מעוז-אל, משתלות וונדי | צילום: | 03/04/2013
עיצוב בתים פרטיים אינו מתחיל ונגמר בבית בלבד כי אם מתקשר באופן אוטומטי אף למלאכת עיצוב גינות, ובדומה לעיצוב פנים הבית, כך גם טיפוח הגינה הסובבת אותו יוצר מרחב פרטי שלם ומיוחד. מכיוון שהגינה משמשת פעמים רבות לאירוח או מנוחה בסוף יום עמוס חשוב להפריד את הגינה מהלחץ, הרעש וההפרעות של החוץ וכדי ליצור הפרדה שכזו, רבים דואגים לנצל את הצמחייה במהלך עיצוב גינות שונות ולהפכם לגדר חיה התוחמת את הגן. 
 

הצמחים שמרכיבים את הגדר

בדיוק כפי שמתאימים מלאכת עיצוב בתים פרטיים לטעם האישי של דיירי הבית, כך גם את הגדר החיה שמתכננים במהלך עיצוב גינות יש להתאים לאופי הבעלים. כך למשל ניתן לבחור גדר המורכבת מצמחים ירוקים וסולידיים, או לחילופין לבחור צמחייה פראית וצבעונית שתקיף את הגינה. חשוב לזכור כי הגדר החיה צומחת ומשתנה בהתאם לעונות השנה ולכן היא דורשת תכנון מוקדם, תחזוקה והשקעה. לכן חשוב אף להכיר את תכונות הצמחים שבוחרים להוות גדר חיה, שכן זנים מסוימים דורשים גיזומים תכופים כשאחרים מסתפקים בגיזום קל. שימו לב גם כי חשוב שגדר חיה תהא נמוכה יחסית, לאפשר תנועת אוויר ופתיחות לאור ולהימנע מגיזום  יתר שמזרז את קצב הצמיחה.

 

 

 

טיפים שימושיים

ישנם שיחים המתאימים לבניית גדר חיה ואינם דורשים טיפול אינטנסיבי, כך שאלו מומלצים יותר מאחרים, כמו למשל הרדוף הנחלים, תויה מזרחית ומיאופורון מחודד. בנוסף, לעתים ניתן לשתול גם שיחים נושאי פרי שאינם זקוקים לגיזום כלל כמו גויאבה תותית, פיטנגה ואחרים. תוספת נחמדה של עיצוב גינות יכולה להיות שיחים ומטפסים בעלי פרחים ריחניים, כך, ניתן להרכיב את הגדר החיה ממיני יסמין למשל. לסיכום, במהלך עיצוב בתים פרטיים, חישבו היטב על אופי הגינה והשתלבותה עם עיצוב הבית, או אז תוכלו להתאים גדר חיה בהתאם ולבנות לעצמכם גינה מטופחת ושלווה המותירה את העולם הסואן בחוץ.

שילוב של עצים ושיחים

-----
התוכן נשען על המאמר: גדר חיה בגן
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,92,327.aspx

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי